Dee's Collector's World #15: Spider-Man Homecoming-1/6

Recenze
Dee's Collector's World #15: Spider-Man Homecoming-1/6

Figurka Hollandova Spider-Mana z Homecoming od Hot Toys. Jak dopadla tahle verze akční figurky, od které byste čekali zábavu se super pózováním? V jakém rozsahu se liší od verze deluxe?

573 0
3. duben 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 70%

S příchodem nového představitele Spider-Mana na filmová plátna se této licence, spadající pod MCU, chytla i firma Hot Toys, která vydala hned tři verze 1/6 figurky z dílu s názvem Homecoming. Homemade suit, classic version a deluxe. V budoucím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit i na deluxe verzi v měřítku 1/4 , která obsahuje i skvělou base s Vulturem.

Tahle recenze se zaměří na verzi 1/6, kterou osobně považuji za velmi zdařilou. Až na pár docela zásadních negativ.

Headsculpt

Mezi headsculpty 1/6 figurek lidských filmových představitelů nemá HT opravdovou konkurenci. Nejsem s nimi vždy na 100% spokojený a ve většině případů do nich budu rýpat, protože si figurky kupuji za své peníze a HT mi za občas nepřiměřenou chválu neplatí (ehm, tajná zpráva pro vedení HT – klidně mi můžete posílat zdarma figurky za „držhubné“).

V tomhle případě provedení Toma Hollanda nicméně musím být pozitivní. Pokud mají HT nějaké opravdu skvělé headsculpty (pár se jich najde), tak mezi ně patří rozhodně tenhle. Se samotným zpracováním jsem zde opravdu spokojený. Unmasked sculpt má sice ten tradiční „tupý výraz“, který HT velmi často používají, ale je zde mírně obměněn. Oči a pohled Hollanda jsou mírně stočeny do boku. Tahle maličkost vzbudila mezi sběrateli opravdu velmi dobrý dojem. Ve verzi Homemade suit je tenhle sculpt zase doplněn o battle damage, ten jej opět pozvedává. 

Osobně jsem použil tenhle sculpt na custom verzi Petera Parkera. 

Verze sculptu v masce má jedno malé mínus. Použitý materiál je sice stejný jako na samotném kostýmu (což se nedá tvrdit o verzi Iron-Spider z Infinity War, na kterou se podíváme v některé jiné recenzi), ale hodně mi vadí viditelný šev. On tuhle masku sice měl ve filmu nasazovací (přes hlavu), ale zde mohli lidé z HT tenhle šev ukrýt u krku a ne na vrcholu. Je to maličkost, ale když tuhle figurku chytnete do rukou, tak tuhle vadu prostě nepřehlédnete. 

Suit

Spider-Man je postava, u které se chcete v pózování vyřádit a nenasadit mu muzejní polohu, která se hodí spíše pro Batmana. Navíc když jeho filmový představitel v této postavě na place nechal kus sebe samotného a v některých případech nepotřeboval kaskadéry ani CGI. Byl zde bohužel zvolen špatný materiál, který u většiny sběratelů pohořel.

Viděl jsem fotky například ze zahraničí, kde si s ním dotyčný majitel opravdu vyhrál, ale s rizikem, že dojde k popraskání v místech, kde se nachází klouby. Materiál je spíše gumový a opravdu bych nedoporučoval jej hnát do super akčních póz.

Ano, jsou sběratelé, kteří začnou oponovat, že nikdy nic ze své sbírky neprodají a koupili si tuhle akční figurku, aby si ji mohli podle libosti vystavit. Na tohle tvrzení většina nakonec doplatí. Byl jsem pak sám svědkem situace (a týkalo se to i mě), kdy se právě tihle sběratelé zbavovali některých svých kousků. Přišla nečekaná změna v životě, nebo se zaměřili na sochy, popřípadě jiné licence.

Potom jsou zde sběratelé, kteří s figurkami opravdu na vrub nebezpečí poškození manipulují podle libosti (v tomhle případě se nejedná o mě, raději volím uvolněnější pózu) a posléze brečí nad zlomenými, nebo popraskanými částmi. Zde navíc při pozdějším prodeji musí jít s cenou dolů, nebo jsou „taháni bahnem“ od zkušenějších kolegů.

Co se týká designu, tak naprosto úžasné. Červená by snad mohla být mírně světlejší, ale tohle je dle mého názoru věc kamery. Tak jako u Jokera v podání Joaquina Phoenixe, kdy kamerové zkoušky odhalily jeho sytě červený oblek, ale do filmové distribuce šel již mírně kolorizován do tmavšího odstínu.

Součástí obleku jsou zásobníky pavučin na bocích, oba znaky pavoučků jsou výborné. Mínusem je zde opět materiál černých proužků, které mohou stejně jako samotný oblek praskat. Dalším mínusem je žirafí krk. Když má sculpt s maskou, snadno se to přehlédne. Když mu však nasadíte unmasked, tak dlouhý krk je očividný. 

Příslušenství

Spider-Man toho k sobě má i v základní verzi naprosto dostatek. V deluxe je navíc přilba Vultura, modrá mikina a bunda školního vědeckého týmu, ale osobně mě tyhle kousky navíc opravdu nedonutily k pořízení.

Figurka má k sobě klasicky několik vyměnitelných dlaní, které jsou uzpůsobené na různé vystavení (docela paradox, když tohle materiál obleku nedovolí, ale výrobce si tuhle absenci nemůže dovolit). Součástí balení jsou vyměnitelné oči, které jsou naprosto úžasné. Batoh, sluchátka a učebnice s tištěnými stránkami. V balení jsou náhradní zápěstní náramky na vystřelování pavučin a maska Spider-Mana. 

Největší mínus v příslušenství vidím v pavučinách. Vůbec nemám rád u HT tyhle blesky, ohně, střely, hologramy, nebo zde právě pavučiny. Ano, je těžko zvolit materiál pro vizuální dokonalost, ale plast to rozhodně nebude. Tak jako pavučiny, které by bylo lepší nahradit něčím autentičtějším.

Base

Krásně jednoduché provedení. Nejde mi ani tak o samotné použité logo, jako spíše o jeho vzazení do base. Neleskne se po celé ploše, ale je zde krásně „usazeno“ do hrubšího podkladu. Pokud si potrpíte na base jako já, tak tohle je pro vás výhra.

Typický „kulodržák“ je zde nahrazen delší kleštinou pro možnost Spider-Man pózy, ale opravdu to nedoporučuji. Je to ale super možnost pro custom Parkera (jako v mém případě). 

Art box

Krásně barevný, ale velmi jednoduchý. Chybí mi tam nápaditost, stejně jako i u verze deluxe či Homemade suit. Z mého pohledu slabší průměr. 

Cena

6300,– Kč – zakoupeno na Fate Gate.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/CLyAc12

(Zdroj obrázků: Amazon.com, Desertcart, Imgur, Marvel Toy News.)

Jak zapůsobil na vás nový filmový představitel Spider-Mana Tom Holland ve svém celovečerním debutu? Byl to jen uplakánek, který se podle vás nemůže rovnat s Maguirem nebo Garfieldem, nebo důstojný představitel tohohle hrdiny, který si zaslouží své místo ve světě MCU? Vlastníte tuhle nebo deluxe verzi figurky od Hot Toys? Pyšníte se ve sbírce i verzí Homemade suit, která se díky zvolenému materiálu naprosto úžasně hodí na krásné pózy bez následku poškození nebo verzi promo, která byla vydána k uvedení filmu Far from Home a která nemá unmasked headsculpt Parkera? Hot Toys není jediná firma, která vydala tuhle verzi postavy. Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem nehledě na měřítko a výrobce, tak i o váš pohled na film.

Děkuji za pozornost, v příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Doctor Strange z filmové licence Avengers: Infinity War od firmy Hot Toys.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Ačkoliv má tahle figurka zápornou stránku díky špatně zvolenému materiálu, tak co do zpracování a příslušenství je úžasná a rozhodně ji můžu doporučit. Verze 1/4, která doposud není volně na trhu a kterou ještě nemám, má výhodu nejen měřítka a tudíž detailů, ale i příslušenství – a v mém případě díky verzi deluxe i base. Určitě se na ni můžete těšit v některém budoucím čísle Dee's Collector's World.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama