Dee's Collector's World #14: Hela-1/6

Recenze
Dee's Collector's World #14: Hela-1/6

V čem je figurka Hely od Hot Toys tak jedinečná, že přesáhla během roku svou původní cenu?

400 0
27. březen 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 80%

Dámské charaktery jsou velkým oříškem pro většinu výrobců 1/6 figurek. Velmi často nedokáží proporčně, i co se týče headsculptu, trefit danou postavu oproti jejich mužským protějškům. Tohle však není problém Hely z Thor: Ragnarok od firmy Hot Toys, která je právem považována za jednu z nejlepších, co se týče právě headsculptu. 

Headsculpt

Vybrat nejlepší headsculpt, který firma HT udělala, vůči filmové předloze postavy je velmi obtížné. Navíc každý má jiný pohled na věc. Vybrat ale pět nejlepších headsculptů, tak mezi nimi by byla rozhodně právě Hela. Velmi často mám u téhle firmy problém s provedením podoby. Zde jsem však maximálně spokojen. Chybí mi tam sice alternativní sculpt Cate Blanchett (Hela) s rozpuštěnými vlasy, ale i tenhle je výborný. Včetně koruny, která má příjemně ostré rožky a již z dálky hlásá: „Nesahat!“ Můžete se na ni dívat ze všech úhlů a stejně ji tam krásně uvidíte. 

Suit

Rozhodně skvělý. Sice to není postava, u které byste nutně vyžadovali nějakou superakční pózu, ale například při vystavení s Mjolnirem se nemusíte obávat, že něco praskne, nebo se natrhne. 

Příslušenství

Hela má k sobě vše, co vystihuje její postavu, a zpracování je úžasné. Její Necroswords jsou sice plastové, ale skvěle provedené. Obyčejně nadávám na absenci diecast dopňků, u těhle si to ale snad ani neumím představit.

Jeden z výborných doplňků, který si snad drtivá většina sběratelů vystaví spolu s ní, je Mjolmir. Jeho provedení včetně zapuštěné dlaně je vynikající. Tohle ponechat v krabici by byl hřích. Zde by se opravdu spíše hodil headculpt bez koruny, leč bohužel. 

Hela má k sobě rovněž věčný oheň. Osobně tenhle typ doplňků jako oheň, blesky apod. nevyhledávám a nelíbí se mi samotné zpracování.

Base

Tak jako u Lokiho. Patří u mě do střední třídy velikosti i provedení. Docela všední a rozhodně neupoutá. 

Art box

Zde je například oproti Lokimu velký rozdíl. Není to jen snaha o paint filmového zpracování postavy, ale je zde náznak fantazie. Nepřipadá mi to pak tak umělé a dávám přednost právě tomuhle zpracování.

Cena

7500,– Kč – zakoupeno na Ebay.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/XspgcCH

Vlastníte tuhle verzi figurky od Hot Toys, která se stala velmi žádanou a cennou již několik měsíců po jejím vydání? HT vydala kromě Lokiho a Hely, které mám ve sbírce, i jiné postavy z tohohle filmu. Vlastníte ještě další? Tahle firma však není jediná, kdo se do těchto figurek pustil. Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem nehledě na měřítko a výrobce, tak i o váš pohled na film.

Děkuji za pozornost, v příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Spider-Mana z filmové licence Spider-Man: Homecoming od firmy Hot Toys.

(zdroj obrázků: KGHobby, Imgur)

Shrnutí recenze

Shrnutí

Figurka Hely od Hot Toys je opravdu jedna z nejlepších 1/6 co se týče headsculptu dámského charakteru.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama