Dee's Collector's World #13: Loki-1/6

Recenze
Dee's Collector's World #13: Loki-1/6

Kdo se skrývá za tváří nevlastního bratra asgardského boha hromu Thora? Je jeho intrikářství a podlost – jedná se o vrozené atributy charakteru, nebo jej k tomu dovedly okolnosti? Je druhá verze figurky od HT téhle postavy krokem zpět, nebo je lepší?

5 / 5 533 0
9. březen 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 85%

Oblíbenost filmové postavy je věc individuální a má mnoho faktorů. Přitahují nás určité charaktery a hledají si k nám cestu pomocí svého příběhu, který je občas plný bolesti. Postavy jsou pak škatulkovány a upadají do povědomí jako „ach zase to nudné klišé“. Tohle se ovšem netýká Lokiho, protože si nikdy nemůžete být jistí, co od něj čekat. Ostatně jako bůh klamu má na tohle právo.

Loki je nevlastní bratr Thora a v Asgardu byl vždy „ten druhý“. Žil v Thorovo stínu, ze kterého by rád vzpřímeně vystoupil. Klasický komplex druhého dítěte. Kdy však začala opravdová cesta k trůnu a Lokiho vnitřní boj? 

Být jiný než ostatní kolem vás znamená v civilizovaném světě být sám. Okolí vás pozoruje skrze prsty, pomlouvá za zády. Ať už se jedná o jinou národnost, sexuální orientaci, barvu pleti, nebo vizáž. Loki se nenarodil jako Asgarďan. Patří k rase Frost Giants, velkých humanoidních bytostí, které obývají zmrzlou, neplodnou říši Jotunheim. Jejich vizáž odpovídá prostředí, ve kterém žijí. 

Loki – princ Jotunheimu, který je vlastním otcem zavrhnut, protože nesplňuje otcovy představy dědice trůnu. Jeho krutý osud však změní král Asgardu – Odin. Dítě by nemělo nést následky chyb svých rodičů, mělo by se z nich poučit. Odin pomocí magie změní Lokiho podobu, která je přijatelnější pro asgarďany, a ujme se jej.

Byla změna podoby nutná? Určitě! I přes vítězství Asgardu ve válce s ledovými obry by Lokiho skutečná podoba mohla vzbuzovat nenávist a přiživovat touhu po pomstě.

Válka sourozenců

Sourozenci mezi sebou mnohdy nebojují jen o poslední dílek čokolády nebo lepší místo u televize, ale také o přízeň rodičů. Chtějí být v jejich očích co nejlepší, co nejvíce splňovat jejich představy. Samozřejmě pokud máte ctižádostivé rodiče, nebo snad jedním takovým jste, nutíte děti do něčeho, co sami nechtějí. Tyhle věci pak dělají s odporem, hledají si vlastní cestu, jak se jim vyhnout nebo je oddálit. Tohle je i případ Lokiho.

Asgarďané jsou národ severských bohů a s tím se pojí jejich válečná povaha. Spoléhají se na sílu a tvrdou ruku, než přímou diplomacii a politické jednaní. Takhle přesně vidí i své dva syny, Thora a Lokiho, Odin. Respektive je vede tímhle směrem.

Ne každý se však spokojí s předem danou cestou, kterou za vás naplánovali vaši rodiče. Loki svou budoucnost rozhodně nevidí v použití hrubé síly pro dosažení svých cílů. Jeho myšlenky jdou jinou, mnohem uspokojivější, cestou. Použití hrubé síly se mu zdá navíc poněkud „barbarské a lehce předvídatelné“.

V oblíbenosti navíc u jeho nevlastního otce – Odina – vede silnější Thor. Loki však nalezne nejen útěchu, ale i zastání u své nevlastní matky Friggy. Byla to právě ona, která jej zasvětila do tajemství asgardské magie. Pokud nemůžete použít hrubou sílu, najděte si cestu k vytouženému cíli jinak. 

Loki svým studiem magie rozhodně předčil očekávání. Loki se ponořil do magie natolik, že jeho iluze se staly opravdu vrcholným uměním. Jeho schopnosti však nespočívají jen ve vizuálním kontextu, ale také v intrikářství. Dobře promyšlený plán a slova vyřknuta v pravou chvíli vydají za stovky ran pěstí.

Loki si moc dobře uvědomuje křehký mír mezi Asgarďany a Frost Giants. Rovněž si uvědomuje Thorovu výbušnou povah. Bohužel Thor byl zvolen novým králem Asgardu. Ledoví obři však přerušili Thorovu korunovaci a narušili tak nastolené příměří, díky čemuž se projevila další Lokiho vlastnost – intrikářství.

„Myslím, že máš pravdu. O Frost Giants, o Laufeyovi , o všem. Jednou najdou způsob jak proniknout do Asgardu. Kdo říká, že to už nezkouší? Příště přijdou s celou armádou.“

Pokud víte, že má někdo tak horkou hlavu jako Thor, a dokážete využít správných slov ve správnou chvíli jako Loki, cesta k vytouženému cíli může být mnohem snadnější. Oba bratři se spolu s dalšími Asgarďany vypraví na trestnou výpravu do Jotunheimu pro odpověď – proč vlastně Frost Giants porušili mírovou dohodu.

Loki je však mistr iluzí, intrik a podrazů. Jako žárlivý bratr svého staršího sourozence „napráší“ u Odina. Lokiho cesta nejen k trůnu, ale i jeho pravému původu započala. 

Kdo jsem a kam patřím?

Tak jako většina adoptovaných dětí i Loki do jisté doby netušil, že jeho rodiče v Asgardu nejsou ti pravý. Celý život je měl za své nejbližší a stejně tak i Asgard za svůj domov, který by za nic na světě nevyměnil. V dotyčném, ale vyvstanou hromady otázek, když se náhodou dozví, že věci nejsou tak, jak se celou dobu zdáiy. Poslední kapka je ta, když se tohle dozví na vlastní pěst, v Lokiho případě na vlastní paži, po letech zatajení.

Když se nahé kůže Asgarďana dotkne Frost Giant, způsobí tenhle dotek paradoxně popáleniny. Když se však FG dostane do styku s jiným členem svého druhu, reakce je neutrální. Tedy v případě, že nejste pod vlivem nějakého kouzla jako Loki. Kouzlo se díky tomuto doteku přeruší. 

Loki dokáže i skvěle vyhodnotit situaci pouze sledováním z povzdálí. Někdy se opravdu vyplatí vyčkávat na pravou situaci a vytěžit z ní maximum. Diplomacie a intriky opravdu mnohdy zvítězí nad hrubou silou a svaly.

Tak jako člověk v předpubertálním a pubertálním věku objevuje sám sebe, uvízla i v Lokim myšlenka, kdo vlastně je? Proč mu při kontaktu s Frost Giantem nezůstaly na ruce popáleniny, ale kůže na ruce mu zmodrala?

Tohle tajemství se rozhodne objasnit sám v Odin's Vault pomocí Casket of Ancient Winters, který mu na tuhle záhadu částečně odpoví. Loki sice změní barvu a strukturu kůže na svou rodnou, ale otázka, kdo vlastně je, prozatím není zodpovězena. Tedy do příchodu Odina. 

Určitě jste to všichni zažili. Trapná chvilka, kdy vás překvapí jeden z rodičů, když objevujete krásy a kouzla svého těla. Pro Lokiho tahle trapná chvilka však znamenala mnohem víc. Chtěl se totiž dozvědět pravdu o svém původu. Někdy však pravda bolí mnohem víc než milosrdná lež.

„S pravdou nejdál dojdeš,“ tvrdili již naše babičky a dědové, ale nenesli si sami v sobě jisté tajemství? Určitě ano. Stejně jako Odin. 

"Jsem to monstrum, o kterém rodiče v noci vyprávějí svým dětem?“

„Ne …“ „Všechno to teď dává smysl. Proč jsi celé ty roky upřednostňoval Thora . Protože bez ohledu na to, jak tvrdíš, že mě miluješ, nikdy bys nemohl dopustit, aby Frost Giant usedl na trůn Asgardu! "

Loki se nespokojí pouze s citlivější verzí, že byl nalezen po bitvě na Jotunheimu, kde ho jeho lidi nechali napospas smrti a uprchli před vítěznými asgardskými vojsky. Bylo to milosrdenství, nebo pocit viny, že se jej Odin ujal? Kde je pravda? Odin tedy sdělí Lokimu pravý záměr, kdy jeho „adopce“ měla fungovat jako pojistka míru před případným novým útokem Frost Giant na Asgard. V tomhle případě se musíte vžít do Lokiho. Vždyť si připadal jako kus použitého hadru. Jako levná prostitutka, od které se její zákazník ledbyle odvalí po svém „výkonu“. Méněcennost je jednou z definic jeho pocitu.

Splněný sen

Občas ale něco špatného předchází skvělou věc. Po objasnění původu Lokiho, upadl Odin do jisté formy komatu/Odinsleep. Asgard je však království a to potřebuje krále. Thor je ve vyhnanství a právo dědičné padne tedy na Lokiho. Ten usedá se svým tajemstvím původu, které zná jen on, Frigga a Odin, na vytoužený trůn. 

Když dosáhnete vytouženého cíle, uděláte vše pro to, abyste si jej udrželi. Nestraníte se použití lži a kamufláže. Loki navštíví Thora uvězněného na základně S.H.I.E.L.D.u, aby se přesvědčil, že k jeho návratu na Asgard jen tak nedojde, přičemž zaútočí na jeho nejcitlivější místo – otce a domov.

Řekl totiž Thorovi, že Odin zemřel, k čemuž přispělo Thorovo vyhoštění a spor s Laufeyem. Příliš mnoho problémů na příliš staré srdce. Dále jej informoval, že byl donucen převzít břemeno vlády a že mír je podmíněn Thorovým vyhnanstvím. 

Odkaz původu

Pokud tuhle lež někdo vnímal jako podpásovku, Loki své eso teprve chystal vytasit. Ale můžeme mu to mít za zlé? Adoptivní rodiče vás mohou vychovat a mohou vás vést, ale stejně se ve vás může probudit vaše pravá krev. A pak se stanete někým jiným.

Ikdyž byl Loki vychován jako Asgarďan, stále v něm probíhal vnitřní boj. Svůj původ nemohl potlačit. Ať už se jedná o „mírovou dohodu“ s Frost Giants pod příslibem Odinovy smrti, nebo zmrazení Heimdalla, který jeho lest prokoukl. 

Loki však nemá jednu tvář. Jeho myšlenky se nedají lehce přečíst a jeho další krok předvídat. Jeho největší zbraní je lest. Tak jako v případě krále Giant Frost, svého pravého otce,Laufeyho. Po příslibu možnosti zabití Odina je však Lokim sám zavražděn. Nepřítel mého nepřítele se může stát na chvíli přítelem, ale pořád bude ten, který mi stojí v cestě. Definice, která vystihuje Lokiho záměr na likvidaci jeho rodného národa. 

Ať se snažíte, jak se snažíte, někdy se svého vytouženého cíle prostě nedosáhnete. Když jste postava v MCU, tak je to vždy „klaďas“. V ještě lepším případě hlavní hrdina – zde navrátivší se Thor do Asgardu.

Loki a Tesseract

Jsou věci, které si k dané osobě automaticky spojíte. Buď se staly její nedílnou součástí, nebo o ni usilovaly různými způsoby za jistým účelem. Lokiho největší přání je vládnout. Možná to bylo tím, že si celý svůj život přišel odstrkovaný. Možná se cítil cizincem a nedoceněným členem asgardské společnosti. Možná v něm nikdy neutichla žárlivost na Thora.

Jedna z možností, kde vládnout, je Země. Rasa lidí je tak jednoduchá, že velmi snadno podlehne i falešným slibům. Jenže občas má někdo mnohem větší plán než vy a jen potřebuje někoho na špinavou práci. Jako například Thanos.

"Byl jsem král! Právoplatný král Asgardu . Zradili mě.“

„Tvé ambice jsou malé, zrozené z dětinské potřeby. Dívej se za Zemi do větších světů, které ti Tesseract odhalí. " 

Z Lokiho se stal „drogový dealer“ a z Tesseractu „zboží“, které bylo nutné sehnat. Po prvním neúspěchu i s pomocí žezla s Kamenem, který umožňoval ovládání mysli ostatních, se Loki dostal do typické pasti drogových dealerů – „Nepřinesl jsi šéfovi to, co jsi slíbil, čeká tě krutý trest“.

„Poklekni přede mnou. Řekl jsem … Poklekni! Není to tak jednodušší? Není to tvůj přirozený stav? Je to nevyslovená pravda lidstva, po které toužíš, a to být podroben. Jasná návnada svobody snižuje tvou životní radost v šíleném boji o moc. Stvořili vás, aby vám někdo vládl. Nakonec vždycky pokleknete.“

Tesseract znamenal pro Lokiho nejen vlídné zacházení od Thanose, ale také obrovskou sílu, kterou mohl využít ve svůj prospěch. Touha po něm se stupňovala. Podobně jako u závislého – po první dávce chce další a další.

Loki je i skvělý stratég. Pomocí ukořistěného Tesseractu otevře portál pro armádu Chitauri, která mu má pomoci k vládě nad lidstvem. Místo toho se však rozpoutá v New Yorku menší válka, kterou útočící armáda prohraje.

Loki se stává kriminálním vězněm, ale největší trest je pro něj poznat sílu moci a následně ji ztratit. 

O tomhle má možnost přemýšlet ve vězení na Asgardu, kam byl spolu s Tesseractem transportován Thorem. Když máte jistou věc téměř na dosah, ale přece ji nemůžete mít, je dostatečně velkým utrpením i pro Lokiho. 

Lokiho smrt?

V nouzi poznáš přítele. Pokud jej máš, využij ho. Loki je osvobozen z vězení, což je podmíněno spoluprácí v boji s Temnými elfy. Byla tato spolupráce z jeho strany myšlena vážně, nebo to byl jen další mistrovský tah a možnost, jak se zbavit okovů a zmizet?

Jen tak prchnout do exilu je v Lokiho případě složitější. Nejenže zklamal samotného Thanose, pro kterého nebyl schopen ukrást Tesseract po bitvě o New York, ale i svého nevlastního otce Odina a bratra Thora. Místo, které by mohl považovat za domov, neexistovalo a lidé, které by mohl považovat za svou rodinu, byli buď mrtví, nebo mu přestali důvěřovat.

Jedným z možných východisk je smrt. V případě Lokiho intrikářské povahy však ne ledajaká. Pokud chcete, aby na vás vaše okolí vzpomínalo v dobrém, je na místě hrdinská smrt. U tohohle povolí i sebezarputilejší povaha. Loki tedy svou odvahu a věrnost dokazuje v bitvě s Temnými Elfy, ve které je smrtelně zraněn a umírá. Je tomu ale opravdu tak? 

Splněný sen

Lokiho největším přáním nebyl světový mír ani velká rodina. Jeho touhou bylo vládnout. Snad tohle zapříčinilo soupeření s Thorem již v mladším věku, snad v něm právě kolovala potlačená krev a dědictví Gigant Frost. Jeho touha však nikdy nezmizela a to ani po jeho smrti. Tedy fingované.

Lokiho pověst však předcházela jeho osobnost na míle daleko, takže kde a komu tedy vládnout? Nabízí se snadné řešení. Kde je opravdu doma a dané prostředí zná jako své boty? Asgard. Ten však svého krále i nástupce má. Pro obyčejného smrtelníka či Asgarďana nevyřešitelný problém bez pomoci násilí. V případě Lokiho se však možnost sama nabízí. Iluze.

Odin stárne a přesvědčit jej kouzlem, že se nic nezměnilo, přesto že je na jiném místě než Asgardu (domov důchodců v New Yorku), není pro Lokiho nic složitého. Asgard však nemůže být bez krále, tak na sebe bere Odinovu podobu a stává se jeho vládcem. Ne každý mu však tuhle lest uvěří. Například vševidoucí Heimdall, který je vyhoštěn, aby Lokimu nestál v cestě. 

Tak jako Lokiho iluzi v podobě Odina prokoukne Thor, samotný Odin po čase zlomí kouzlo, které na něj uvalil. Je však již starý a odchází dobrovolně do exilu. Konkrétně do Norska, kde nalezne klid nejen jeho duše, ale i tělo.

"Trvalo mi dost dlouho, než jsem se vymanil z tvého kouzla. Frigga by na tebe byla pyšná.

"

Po smrti Odina a nástupu Hely, která zapřířinila Ragnarok, se nedopatřením Loki i Thor dostanou na Sakaar. Planetu, na které je možné potkat obrovské množství různorodých organismů, ale především možnost, kde se skrýt před Helou a případně převzít kontrolu nad vládou.

Sakaar však již má svého krále – Velmistra. Což není pro Lokiho žádný morální problém. Navrhne Thorovi, který se stal bojovníkem v aréně smrti, Velmistrovu smrt a střídání moci. 

Nic však nejde přesně podle představ a Thor se zarputile drží myšlenky návratu na Asgard. I přesto, že mu nyní vládne jeho sestra Hela, která svou sílu dokázala již rozbitím Mjöllniru. Loki si chce raději zachovat svou kůži neporušenou. Nabídne Thorovi spolupráci s útěkem ze Sakkaru pod podmínkou, že jej zde ponechá bez trestu. Lokiho bezpráví a chaotická osobnost se dokonale k téhle planetě hodí.

Poslední chvíle na Asgardu

Pochopit Lokiho podstatu je opravdu složité a někdy i nemožné. Po neúspěšném pokusu zradit Thora na Sakaaru se přidal na stranu obránců Asgardu v boji proti Hele a její armádě. Jaký byl však jeho pravý záměr? Byl již nevítaný host a jeho plány na ovládnutí téhle planety byly vážně ohroženy. Vycítil snad možnost znovu získat bratrovu důvěru? Nebo ho poháněla vidina zisku Tesseractu, který mu stále ležel v hlavě?

Není nic snažšího, než využít chaos ve vlastní prospěch. Když se Loki vydal pro korunu Surtura do Odinova trezoru, tenhle Kámen nemohl ponechat na místě. Shodou okolností je to ten, který se mu stane osudným. 

Loki se vždy zdál být klidný a tichý, ale ve skutečnosti měl mysl chladného a vypočítavého sociopata. Neustále ve své hlavě formoval machinace, díky kterým by dosáhl vytoužené moci a respektu, které by si zasloužil.

Do poslední chvíle si u něj nemůžete být zcela jistí, na kterou stranu se přidá. Jako například po zničení Asgardu, kdy je asgardské obyvatelstvo na vesmírné lodi, kterou obsadí Thanos a jeho Black order. Loki je vázán starým slibem Thanosovi, kterému slíbil zajistit Tesseract. Nepřivolal Thanose náhodou Loki? Byla jeho mysl natolik zaslepena, že mu genocida na lodi nepřišla odporná?

I když tohle nebyl přímo jeho národ a bylo mu jedno, komu bude vládnout, k Agarďanům a Thorovi cítil jisté pevné pouto. Loki sice předá Thanosovi Tesseract, aby zachránil život svému nevlastnímu bratrovi, který nad ním i přes mnoho podlých věcí nezlomil hůl, ale bylo to opravdu tak?

Loki není postava, u které byste si řekli, že ji máte přečtenou jako svou oblíbenou knihu. Vzdal hold a poklonil se před Thanosem, ale s vedlejším úmyslem. Zaútočil na něj totiž svou oblíbenou zbraní – dýkou. Tenhle čin jej stál život – tentokrát opravdu. Nejednalo se o iluzi jako u jeho „předchozí smrti“.

Jaký byl však Lokiho pravý záměr? Chtěl opravdu zachránit Thora a zbytek přeživších Asgarďanů, nebo tenhle čin směřoval k jeho vlastnímu prospěchu? Po smrti Thanose by se stal majitelem rukavice s Kameny Nekonečna a jejich dosavadní silou. Navíc v očích Thora a Asgarďanů by to byl právě on, kdo se stal hrdinou a zasloužil si odpuštění, případně úctu a vůdčí moc. Ona fráze, která byla použita i v československém filmu Vyšší princip – „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem” – i zde situaci krásně vystihuje. V případě Lokiho i Thanose. 

S Lokim se však ve světě MCU ještě neloučíme. Po událostech v End Game a nově nastavené realitě se po bitvě o New York shodou náhod podařilo Lokimu uprchnout, a tudíž jeho příběhová linka se odvíjela jinak. Jak? To si budeme ještě muset chvíli počkat na stejnojmenný seriál Loki, opět s hlavním představitelem Tomem Hiddlestonem. Můžeme doufat, že si tahle postava zachová minimálně z poloviny stejný charakter jako ve filmech. Jeho nepředvídatelné chování je jedna z věcí, která nastavila v tomhle filmovém vesmíru laťku vysoko. 

(Zdroje obrázků: YouTube, ToysFanatic Collectible Toys, BBC America, BIG COMIC PAGE, CBR, DeviantArt, Geeks + Gamers, Geeks On Coffee, ematic Universe Wiki – Fandom, Overmental, Pinterest, QuirkyByte, Reddit, Screen Realm, Silhouette – Tumblr, The Agony Booth, The Direct, Twitter, We Heart It).IGN, Marvel Cinematic Universe Wiki – Fandom, Overmental, Pinterest, QuirkyByte, Reddit, Screen Realm, Silhouette – Tumblr, The Agony Booth, The Direct, Twitter, We Heart It).

Sběratelská figurka

Před tím, než se na trh od firmy Hot Toys dostane verze téhle postavy z End Game, mají tu čest se sběratelé setkat se dvěma verzemi. První, z Avengers, se stala velmi oblíbenou. Tedy dokud se neobjevila na trhu tahle verze z Thor: Ragnarok. Je zde krásně vidět posun ve vývoji zpracování figurky. Samožejmě s ohledem na časové rozmezí a uvedení nejen filmů, ale i figurek, je tahle rozhodně lepší (věc názoru, ale po konzultaci s kamarádem a kolegou sběratelem, který se zaměřuje na 1/6 figurky z MCU, jsme dospěli právě k tomuhle rozhodnutí).

Headsculpt

Zde se HT opravdu snažilo. Nejsem s ním 100% spokojený, ale Toma Hiddlestona tam lze krásně poznat a já jsem spokojený. Navíc oproti prototypu došlo u finálního produktu k zúžení lícných kostí a tváří. Lépe odpovídá předloze, neboť Tom měl spíše „špičatější bradu“. Sculpted hair jsou skvěle provedené a snaží se navodit dojem ulízaných vlasů. Upřímně? Nedovedl bych si a ani nechci na téhle figurce představit Rooted hair. 

Suit

Materiál i samotné provedení u téhle figurky si nemůžu vynachválit. Ano, zřejmě postupem času bude pracovat a možná dojde i k případu, který drtivá většina sběratelů považuje za noční můru a to praskání a odlupování koženkových částí. U tohohle kousku mi riziko přijde podstatně menší, než například u Terminátora, kde jsem viděl jeho koženou bundu někdy opravdu v hrozném stavu. Materiál mi přijde jemnější a mnohem pružnější, tudíž lze figurku i krásně pózovat.

Příslušenství

Loki toho zde má k sobě dostatek. Respektive snad vše, co tuhle postavu dělá v Ragnaroku tak skvělou a vystihuje ji. Klasická sestava náhradních dlaní je doplněna korunou Surtura, přilbicí s rohy, dvěma dýkami s pochvami a kostkou Tesseractu. Ten mi přijde neslabší. HT si s ním nedali moc práce a pustili do výroby jen modrou průhlednou verzi. Oproti předloze bych rozhodně uvítal nějaký paint uvnitř kostky. Takhle to vypadá jen jako obyčejná modrá krychle.

Base

Patří u mě do střední třídy velikosti i provedení. Docela všední a rozhodně neupoutá.

Art box

Není špatný, ale nevidím tam žádný extra nápad. Za mě slabší podprůměr a HT mají oproti tomuhle rozhodně mnohem lepší.

Cena

6800,– Kč – zakoupeno na Fate Gate.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/hIohRPa

Jaký byl váš pohled na postavu Lokiho? Připadal vám úlisný, intrikářský a vypočítavý, nebo jste s ním soucítili díky jeho odlišnosti vůči ostatním Asgarďanům? Měli jste ho prokouklého dřív, než se k nějakému skutku odhodlal, nebo vás jeho činy a rozhodování překvapily stejně jako mě? Byla pro vás jeho smrt v Infinity War emocionálně vypjatá, nebo jste si řekli „konečně ho někdo dostal“? Vlastníte tuto, nebo předchozí verzi figurky od Hot Toys? Pokud ano, jste s ní spokojeni, nebo k ní máte hromadu negativ a litujete jejího pořízení? Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem, tak i o váš pohled na film.

Děkuji za pozornost, v příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Hely z filmové licence Thor: Ragnarok od firmy Hot Toys. Součástí recenze bude nejen pohled na tenhle další sólový projekt s Thorem, ale i charakter samotné Hely.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Loki se stal nedílnou součástí celé první filmové etapy MCU a jeho podíl samozřejmě ještě díky vlastnímu seriálu nekončí. Pokud byste však chtěli pochopit jeho podstatu, doporučuji první dva díly Thora. Je to jako příklad Winter Soldiera. Nenápadně si totiž ukradl film pro sebe právě díky svému charakteru.Předčil tak i samotného hlavního hrdinu.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama