Deadpool, miláček publika 2: Deadpool vs. Sabretooth

Recenze
Deadpool, miláček publika 2: Deadpool vs. Sabretooth

Máme tu další pokračování nové Deadpool série od nakladatelství CREW! Příběh tohoto komiksu není nikterak extra navázán na předešlý svazek, znalost minulé knihy tedy není nutná. Pusťme se do toho!

5 / 5 404 0
3. listopad 2020, napsal Talon77
Celkové hodnocení: 78%

Přestože venku probíhá pandemie Coronaviru a lidé se mlátí kvůli toaletnímu papíru, komiksy stále vycházejí a pro nás nerdy naštěstí vychází stále něco ke čtení. Do ruky se nám tak dostal zcela nový komiks z poměrně mladé Deadpoolovské série, tentokrát s postavou, kterou všichni dobře známe hlavně ve spojení s Wolverinem. Ostatně, jméno máte v samotném názvu. Jak tedy dopadl druhý díl s naším oblíbeným ,,vulgárním Spider-Manem“?

Deadpool se usadil!

Má svůj vlastní tým, ženu a dokonce se stal Avengerem! Co vše mu chybí ke štěstí? Well, pamatovat si ze svého života daleko víc, než si pamatuje a rozhodně zabít všechny své nepřátele! Jak to náš maskovaný hrdina chce udělat, když má paměť jako (e)mentál? Jednoduše – má svůj deníček, kde si sepsal každou jednu křivdu,co mu kde kdo udělal, a hodlá všechny až do posledního zbavit panenství. Tedy života, samozřejmě, ale možná i na to první výše jmenované dojde.

Komiks pracuje vcelku s jednoduchou­/šílenou synopsí, která v tomto případě s naším červeným anti-hrdinou krásně funguje. Vtipy jsou opravdu vtipné a nejednou vyprsknete smíchy z toho, jak bizarní nápady scenárista měl.

Veskrze jediná škoda, jenž se s tímto komiksem pojí, je jeho oficiální popis (včetně první stránky komiksu), který jasně vyspoileruje konec samotný, což ano, je to sice klasicky Deadpoolovská věc, ale kdyby to nezmínili, pravděpodobně by tohle odhaleníčko pro čtenáře, kteří nemají až tak velké znalosti toho, co se v předešlých číslech stalo, bylo razantně vtipnější.

Kresba komiksu je zde sice obehraná, ale stejně pořád skvělá záležitost, tudíž na ní žádný problém osobně vůbec nevidím. Nebudete z ní ani zklamaní, ale ani extra nadšení. Prostě klasika, na kterou jsme všeobecně zvyklí.

Z čeho ovšem budete mít velikou radost jsou reference! Deadpoolovské komiksy jsou vždy naplněné všemi možnými odkazy, které buď naráží na svůj vlastní komiksový svět, a nebo na ten reálný, přičemž tady jich pár taktéž najdete. Jestliže se vám podobné hinty v jeho podání líbí, určitě budete výsostně spokojeni.

Vydalo nakladatelství Marvel v roce 2015 v souborném vydání Deadpool #8 až #12, následně jako svazek s názvem Deadpool: World's Greatest Vol. 3: Deadpool Vs. Sabretooth. O české vydání se postaralo nakladatelství CREW v roce 2020. Překlad – Darek Šmíd.

(Zdroj obrázků – crew.cz)

Shrnutí recenze

Pro

Absurdita
Originální vtipy
Soustředění se POUZE na Deadpoola

Proti

Slabší příběh
Slabší konec
Málo Deadpoolovské surovosti

Shrnutí

Nový komiks s Deadpoolem se povedl. Ačkoliv příběh je mírně banální, tak pro tuto postavu zcela dostačující. Finále sice mírně zklame a přáli byste si, aby celkový příběh (hlavně ten konec!) byl děsný syrový krvák až po strop, ale i tak se jedná o Deadpoolovský nadstandard, který pobaví. Možná jediné, za co bych ještě strhl, krom slabšího konce/příběhu, bodíky, je otřesná obálka.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama