Další trhák od Marvelu

Recenze
Další trhák od Marvelu

Jak už je zvykem, Marvel opět dodržel standard svých filmů. Naservíroval nám další dobrodružství, kde se s akcí sejde i humor, a to i v místech, kde by to člověk nečekal.

232 0
15. květen 2018, napsal Zechy
Celkové hodnocení: 85%

Film nám, i když zase né nějak zhluboka, předvedl postavu Black Panthera a jeho království Wakandy. Dostaneme tak pohled na to, jak vyspělou technologií je Wakanda díky vibraniu vybavena, a získáme i menší vhled do místních tradic.

Proti T’Challovi se jako hlavní záporák postaví Erik Killmonger. Ten s sebou přináší velice jasný důvod, proč se proti nově zvolenému wakandskému králi postavit a vyvolat tak rebelii. Je snadné k němu najít sympatie, né-li, že mu dokonce začnete proti T’Challovi fandit.

Postava samotného Black Panthera se pak jeví docela zajímavě. I když svým vážným a kamenným obličejem do role krále pasuje, vznikají ve filmu humorné situace i od postav, od kterých byste to na začátku nečekali. A tak byste i od jeho veličenstva čekali alespoň menší úšklebek. Ten si ovšem po celou dobu filmu zachovává dokonalý pokerface, se kterým by klidně mohl dát partičku pokeru ve Vegas.

Za zmínku stojí ale i ostatní postavy okolo T’Chally. Jeho sestra Shuri, která disponuje ohromnými technickými znalostmi, ale také přinese humor do každé scény. V boji vynikající generálka Dora Milaje, Okoyo, která své poslání drží v první řadě pro Wakandu. A své si zde odbude i agent CIA Everett Ross, který, i když zprvu vypadá, že dál než za držení tajemství o Wakandě a Black Pantherovi nepůjde, se nakonec přece jen hrdinně přidá do boje proti Killmongerovi.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Black Panther je opět další film, u kterého se Marvel nemusí za výsledek stydět a určitě byste si ho neměli nechat ujít.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama