Ant-Man je menší než obvykle, humoru má stále stejně
Recenze
Ant-man a Wasp: Quantumania je asi přesně taková, jaká se dala čekat, ale možná nabízí i něco navíc. Když se zaměříme na název Quantumania, tak je to docela výstižné.
Celkové hodnocení: 74%
Do Kvantové říše se dostáváme hned na začátku a strávíme tam v podstatě celý film, kromě prvních a posledních pěti až deseti minut.
Vizuálně si tvůrci vyhráli docela dost. Některé druhy flóry připomínají něco jako houby, fauna a obyvatelstvo jsou vcelku „slizké“, a je to zkrátka celé velice kreativní a uspokojující pro divákovo oko. Nebál bych se přirovnat nápaditost designu některých tvorů například k druhému Avatarovi.
První záběry filmu jsou klasicky více dramatické, ale pak už se dostáváme k vtipné rekapitulaci dosavadního příběhu Scotta Langa. Režisér Peyton Reed má s postavou dlouholeté zkušenosti a jeho rukopis je na filmu znatelný. Během pár minut představí hlavní figury příběhu neznalému divákovi a tomu zasvěcenému je zase připomene. Máme zde i napůl novou postavu, respektive nově obsazenou, a to Cassie Langovou. Vztahy mezi postavami jsou okamžitě precizně ukázány, jako když se rozdají karty.
Ukazuje se, že stále zde existují nějaká tajemství, a to nikdy nevěstí nic dobrého. Nebudeme zacházet do detaiů kvůli spoilerům, ale zkrátka se Jannet se svou rodinou nepodělila o všechny zážitky z Kvantové říše.
Člověk už by opravdu řekl, že v MCU je vše prozkoumáno, ale hloubkový pohled do Kvantové říše dokazuje opak. Jak zaznělo přímo ve filmu, jedná se o skrytý vesmír mimo prostor a čas. Trochu vycucané z prstu však bylo řešení, jak lidé porozumí místním (tím že polknou něčí hlen).
Pokud od toho divák očekává vážnější film, což je u Ant-Mana dost naivní představa, ač trailery se tvářili dost seriózně, tak nedostane co očekával. Avšak nebude ani zklamán. Jedná se o řekněme šablonovitý, místy prvoplánový příběh, který je ovšem funkční po všech směrech. Tempíčko je svižné, moc nezpomaluje, stopáž tak akorát, a byl jsem skutečně rád, že se jedná o oddechový snímek, u kterého se nemusí příliš přemýšlet (kino jsem navštívil s mírnou bolestí hlavy a 3D tomu dvakrát neprospělo). Některé vtípky lze předvídat na míle dopředu.
Co se týče závěrečného souboje, kdy je u Marvelu zvykem obří CGI bordel, tak zde si vystačili s pěstním soubojem, což fungovalo mnohem lépe. Bylo to osobnější a brutálnější.
Herecké výkony byli bez problémů uvěřitelné. Paul Rudd má za ta léta svou postavu podchycenou skvěle. Totéž platí o zbytku našich hrdinů. Cením, že trochu více prostoru dostala Michelle Pfeiffer. Přeci jen má o jeden mravenčí film méně, než ostatní.
Odkazy na Schredingera a mravenčí spolupráci byly nejzajímavější a nejnápaditější část filmu.
Lehce matoucí byla postava Kanga Dobyvatele, u které člověk s jistotou neví, zda je to stejná postava jako ze seriálu Loki nebo se jedná o jiného varianta. Je zde návaznost na Lokiho? Ano. Je třeba k pochopení vidět Lokiho? Ne.
Film má dvě scény na konci – mezi a po titulkách.
Dabing obstál celkem dobře. Hlas Dalibora Gondíka je přesvědčivý a ladný. Některé věci se holt ztratí v překladu. Ale to se nedá nic dělat.
Shrnutí recenze
Pro
-Kang je solidní záporák.-Hezké navázání na předchozí díly.
-Vizuál Říše kvant.
-Cameo Billa Murrayho.
Proti
-Pro znalého diváka zbytečně vytvářené napětí a tajnosti, když stejně ví, kdo je Modok atd.-Místy slabší vtipy, na poměry Ant-Mana.
-Závěrečná scéna s M.O.D.O.K.em byla… zvláštní.
Shrnutí
Příjemný rodinný film, který pomalu navnazuje na Avengers: Kang Dynasty. Recenzi zakončuji jedním z poselství filmu: Nebuďte hovada.Ohodnoť článek
Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.
Komentáře
Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.