Napsali jsme o filmu Iron Man

Slavná komiksová postava Iron Man patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Přesto (nebo možná právě proto) se až teď mohl přidat ke svým sourozencům Spider-Manovi, Fantastické čtyřce a X-Menům, kteří o sobě mohou hrdě prohlašovat, že o nich natočili film. Nečekejte ovšem dalšího spasitele lidstva, kterému k jeho mimořádným schopnostem pomohlo pavoučí kousnutí nebo ozáření. Muž se železnou maskou, občanským jménem Tony Stark, se ke své výjimečnosti "poctivě" propracoval. Uvozovky jsou namístě, Tony se živí jako VIP výrobce a dodavatel technologicky vyspělých zbraní pro americkou armádu a jeho životní filozofii vystihuje věta: Nejlepší zbraní je ta, ze které stačí vystřelit jen jednou. Na cestě z povedené prezentace nejnovější zbraně hromadného ničení pro armádní špičky ho na horké afgánské půdě unese jistá teroristická skupina. Muž, kterému ležela Amerika u nohou, se tak rázem ocitá v držení lidí, kteří po něm chtějí jediné - aby začal vyrábět zbraně pro ně. Díky své vynalézavosti, výjimečnému intelektu a schopnosti improvizovat si Tony v zajetí vyrobí "brnění", které mu pomůže dostat se na svobodu. Tehdy také dostane nápad tenhle improvizovaný kovový oblek ještě výrazně vylepšit. A tak se zrodí Iron Man.(oficiální text distributora)

Robert Downey Jr. - Uvidíme ho ještě v MCU?
Robert Downey Jr. - Uvidíme ho ještě v MCU?
Se završením třetí fáze MCU (Marvel Cinematic Universe) přišla řada i na loučení s některými herci, kteří se na tomto projektu podíleli takřka od začátku. Jedním z nejoblíbenějších byl Robert Downey Jr., představitel Tonyho Starka alias Iron Mana.
6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man
6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man
Od premiéry prvního Iron Mana uběhlo 1. května už neuvěřitelných 12 let. Pojďme se podívat trochu do minulosti a zaměřit se na to, co jste o tomto filmu možná nevěděli.
Reklama