Zrušené potitulkové scény Spider-Mana: NWH a Doctora Strange MoM

Zrušené potitulkové scény Spider-Mana: NWH a Doctora Strange MoM

Filmy
Zrušené potitulkové scény Spider-Mana: NWH a Doctora Strange MoM

Doctor Strange měl navnadit na Fantastickou čtyřku a Spider-Man dovysvětlit zapomínací kouzlo.

1535 0
2. září 2022, napsal Excelsior

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Jak víme, v Doctoru Strangeovi 2 se objevil fanoušky dlouho žádaný John Krasinski coby Reed Richards jako člen uskupení Illuminati. Byl to však Mr. Fantastic ze Země-838, nikoliv z hlavní MCU reality Země-616. Mohl se však ukázat úplně jiným způsobem.

Scénárista Michael Waldron chtěl prý v každém případě zařadit tohoto modrého gumáka do filmu. Dokonce dříve, než přišli na řadu Illuminati, měl Waldron v plánu potitulkovou scénu, v níž se měl objevit Reed Richards v prostředí Baxter Building (sídlo týmu F4).

„V první verzi [scénáře] jsem jen tak pro zajímavost napsal, jak někdo v Baxter Building nahrává a prohlíží si události filmu a jak se do záběru dostává natažená ruka, která záznam přetočí zpět. Reed je pravděpodobně moje nejoblíbenější postava z marvelovských komiksů, takže jsem vždycky toužil po tom, aby se tu někde objevil.“

I takto mohlo vypadat uvedení Mr. Fantastica do MCU. Co se Marvelu, potažmo Disneyho týče, tak ti s Waldronem ještě neskončili, jelikož by měl napsat scénář pro nespecifikovaný Star Wars film Kevina Feigeho a snad by ho tím pádem mohli pověřit i nějakým dalším projektem (třeba filmem o Fantastické čtyřce). Kromě Doctora Strange 2 má na kontě i první řadu Lokiho, na které se podílel jako producent a scénárista.


Spider-Man: No Way Home

Když se podíváme na závěrečný díl trilogie o pavoučím muži s Tomem Hollandem, máme o něco lepší materiál, jelikož se na internet dostala scéna přímo ve video-podobě. Ukazuje další následky paměťového kouzla, kterým Stephen Strange zažehnal hrozbu a v podstatě vymazal Petera Parkera z existence. Ne doslovně samozřejmě. Ale zkrátka nezbyl nikdo, kdo by si Parkera pamatoval. O to smutnější scéna je, jelikož podtrhává naprosté vymazání Petera z životů jeho blízkých.

Hlavní úlohu má Betty Brantová, která vysílá své poslední školní zprávy před maturitou. Součástí reportáže jsou i fotky a videa ze školních výletů (jako např. cesta napříč Evropou). Ovšem vše bez Petera Parkera. Kouzlo tedy funguje obdobně, jako jsme to viděli v Harrym Potterovi a Relikviích smrti, když Hermiona vymazala paměť svým rodičům.

(Zdroje: thedirect, thedirect)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama