Začalo natáčení The Falcon and the Winter Soldier! Co vše o seriálu zatím víme?

Začalo natáčení The Falcon and the Winter Soldier! Co vše o seriálu zatím víme?

Seriály
5 / 5 521 0
26. říjen 2019, napsal Daniel Sláma

Před pár dny začalo natáčení seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Jedná se o první MCU seriál, který se představí příští rok na podzim na platformě Disney+ a bude součástí čtvrté fáze. Poprvé se tedy setkáme se Samem a Buckym v hlavních rolích.

Začalo natáčení The Falcon and the Winter Soldier! Co vše o seriálu zatím víme?

Zároveň v posledních dnech kolovala internetem zpráva, že všechny připravované MCU seriály (She-Hulk, Moon Knight, Ms. Marvel a Hawkeye) na Disney+ budou mít rozpočet kolem $25 milionů na epizodu. Znamenalo by to tedy, že půjde o kvalitní podívanou, co se minimálně vizuálního hlediska týče. Pro srovnání, poslední řada seriálu Game of Thrones disponovala rozpočtem zhruba $15 milionů.

A o čem má seriál vlastně být a do jaké časové linie se zařadí?

Samozřejmě se nebudeme vracet do minulosti, ale zůstaneme tam, kde skončila Infinity Sága, tedy po Endgame, respektive Far From Home. „VýstupAnthonyho Mackie (Falcon) a Sebastiana Stana (Winter Soldier) na Comic-Conu v San Diegu naznačil, že není jednoznačně rozhodnuto, kdo bude novým Kapitánem Amerikou, což jsme si už mohli myslet v závěru Avengers: Endgame, kde starý Steve Rogers předal svůj štít právě Falconovi. Na panelu na SDCC si oba herci na pódium přinesli štít a drželi ho společně. Kdo bude tedy novým Capem zatím nevíme.

Dále tu máme Johna Walkera, který se v komiksech také objevil jako Kapitán Amerika a to konkrétně v roce 1987 v sešitu Captain America #333. Rok předtím si odbyl svou premiéru pod pseudonymem Super-Patriot. Od roku 1989 je však znám jako U. S. Agent a byl členem většiny týmových seskupení, jako jsou Avengers, West Coast Avengers, Thunderbolts nebo třeba Dark Avengers. Máme tu tedy třetího adepta na převzetí Kapitánova štítu.

Rýsuje se nám tu tedy více možností. Buď se pomyslného žezla ujme jeden z dvojice Falcon/Winter Soldier, nebo se klidně v barvách americké vlajky mohou prohánět oba. Pak to může být právě i John Walker, i když to je, dle mého názoru, méně pravděpodobné, ale ta možnost tu stále je. Jako poslední a asi úplně nejnepravděpo­dobnější možnost je tu Sharon Carter.

Jak je vidno, vyhlídek na nového Capa je spousta.

Do role Helmuta Zema se vrací Daniel Brühl. O hlavního záporáka této mini-série tak máme nejspíš postaráno. Ze zveřejněných concept-artů víme, že o původním komiksovém vzhledu tvůrci minimálně uvažují a s největší pravděpodobností uvidíme klasického Barona Zema.

Nakonec tu máme časovou osu pre-produkce seriálu:

30. října 2018: Server Variety přišel s informací, že v Marvel Studios pracují na seriálu s Falconem a Winter Soldierem v hlavních rolích pro svoji novou platformu Disney+. Do křesla výkonného producenta se usadí Kevin Feige a scénář napíše Malcolm Spellman.

11. dubna 2019: Během eventu Disney´s Investor Day bylo oznámeno, že se seriál dočká premiéry v prvním roce fungování stanice Disney+.

17. května 2019: Herec Sebastian Stan (Winter Soldier) odhalil, že se začne natáčet v říjnu roku 2019 a to v Atlantě v Georgii. O pár dní později se objevila informace, že je premiéra plánována na srpen roku 2019. Kanadská režisérka Kari Skogland, která se mimo jiné podílela i na seriálu Punisher, natočí šest epizod a Daniel Brühl s Emily VanCamp si zopakují role Helmuta Zema a Sharon Carter.

10. července 2019: Server The Wrap přišel s informací, že se k projektu přidal scénárista Derek Kolstad.

20. července 2019: Na Comic-Conu v San Diegu Kevin Feige oznámil, že se seriálu dočkáme na podzim roku 2020.

Srpen 2019: Bylo oznámeno, že natáčení začne 22. října 2019 v Atlantě

23. srpna 2019: Kevin Feige na D23 Expo představil Wyatta Russella jako představitele role U. S. Agenta/Johna Walkera.

21. října 2019: Začíná natáčení v Pinewood Studios v Atlantě pod pracovním názvem ‚Tag Team

(Zdroje obrázků – Anews.com – Aminoapps.com – Wegothiscovered­.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Daniel Sláma
Daniel Sláma
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO