X-Men '97 – Marvel plánoval návrat animovaných X-Menů již před dekádami

X-Men '97 – Marvel plánoval návrat animovaných X-Menů již před dekádami

Seriály
X-Men '97 – Marvel plánoval návrat animovaných X-Menů již před dekádami

Patří bezesporu mezi to nejlepší, co Marvel nabízí.

486 0
13. červenec 2022, napsal Johnny

V devadesátých letech se X-Meni těšili nebývalé popularitě. O tom ostatně svědčí i skutečnost, že již v roce 1992 se dočkali vlastního animovaného seriálu, zatímco věhlasní Avengers si na něj museli ještě 7 let počkat.

Úspěch X-Menů spočíval v dobře vystavěném ději se zřetelem na důkladné vykreslení jednotlivých charakterů, což dovedl Eric Lewald jakožto showrunner do popisovaného seriálu zdařile zakomponovat.

Vedle něj se samozřejmě na úspěchu podílel celý tým, kam patřila i jeho žena Julia Lewald. Nemalou roli dozajista sehrál i režisér Larry Houston. Kreslená show adaptovala nejvýznamnější komiksové dějové linky té doby, zároveň však dokázala zpětně i sama určitým způsobem ovlivnit podobu komiksů.

Po 5 sériích byla produkce v roce 1997 ukončena. Stanice FOX Kids však manžele Lewaldovy spolu s dalšími chtěla najmout, aby pomohli s tvorbou již výše zmiňovaných Avengerů (o nich jsme už v minulosti podrobněji psali ZDE).

Očekávalo se, že nové dílo zaměřené na Nejmocnější hrdiny Země naváže z hlediska oblíbenosti na partičku mutantů. Do výroby se zapojila i řada dabérů, kteří předtím pracovali na X-Menech, jmenovitě Lenore Zann (Rogue a Tigra), Ron Rubin (Morph a Vision) nebo Rod Wilson (Longshot a Ant-Man).

Nakonec však Avengers: United They Stand skončili už po první sérii. Přitom se počítalo, že právě druhá řada přivede zpět k životu X-Meny, kteří zde měli sehrát určitou roli.

Nakonec tak namísto toho přišla roku 2000 zbrusu nová adaptace X-Men: Evolution. Od té doby se jak X-Meni, tak i Avengers dočkali několika různých zpracování.

Marvel Studios pak relativně nedávno oznámilo, že chce devadesátkové animované X-Meny znovu oživit během roku 2023 na Disney+ v rámci projektu nazvaného X-Men ’97. Navrátit se má většina původního týmu včetně Lewaldových a Houstona jako kreativních konzultantů.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz