Wolverinův nový komiksový nepřítel

Wolverinův nový komiksový nepřítel

Komiksy
160 0
11. říjen 2020, napsal Johnny

Tento týden byly publikovány další kapitoly crossoveru X of Swords. Velmi stručně si představíme, o co v příběhu běží a co (možná) zásadního se událo.

Wolverinův nový komiksový nepřítel

X of Swords

Šampioni Krakoy mají získat své meče a postavit se šampionům Arakka. Samotný Logan, jeden ze šampionů Krakoy, se soustředí na nalezení vlastního meče, čepele ukované legendárním kovářem Muramasou.

Pokud jste crossover dosud nečetli, nebo o něm dokonce ani neslyšeli, nic si z toho nedělejte a nesnažte se výše položené řádky nějak blíže pochopit. Jak již bylo řečeno, jedná se o úvod skutečně velmi stručný a do dalších podrobností nemá smysl zabrušovat.

Cesta Logana zavede až do samotného Pekla. Zde se setkává s postavou jménem Solem, který je shodou okolností šampionem Arakka a jenž také hledá Muramasu. Ten směrem k Wolverinovi pronese:

„My dva… jsme byli zcela zřejmě stvořeni jeden ke druhému. Jako nejlepší přátelé, nebo nejhorší nepřátelé.“

Posléze Logan ještě zjistí, že má Solem adamantiem vyztuženou kůži. Dokonce spolu krátce putují, aby Muramasua nalezli. To se podaří a v jistý moment se Solem stává držitelem dvou Muramasových mečů (jenž do nich dokonce vložil i svou duši).

Zároveň Solem objeví, že tyto čepele projdou i adamantiem, což znamená potenciální riziko jak pro něho, tak i pro Logana. Následuje kratičká scéna, ve které Solem jeden meč nabídne Wolverinovi a ten se ptá, co za něj chce.

Tato odpověď však zůstává dosud nezodpovězena, ačkoliv následně Wolverina vidíme, jak se vrací do Krakoy s daným mečem v rukou. Z nastíněných událostí je zřejmé, že konfrontace Logana a Wolverina, šampionů dvou proti sobě stojících táborů, je nevyhnutelná a je jen otázkou času, kdy k ní dojde.

Mutant z Arakka

A co všechno o Solemovi v tuto chvíli vlastně víme? Jedná se o mutanta s, jak již víte, adamantiovou kůží. Zhruba před sto lety byl Solem vyzván na souboj jistým Brackenem, kterého zabil a byl za to uvězněn na místě zvaném Tower of Broken Will.

War, Brackenova žena, Solemovi přinesla Brackenovu dýku jménem Hellblade, doufajíc, že se Solem raději zabije, než aby byl vězněn. Ten však prokázal velkou vůli k životu a svou samotu si v podstatě užíval.

Po letech mu pak svitlo na lepší zítřky, když se stal jedním z vyvolených, který se měl účastnit události X of Swords. Za použití Hellblade se dostal až do Pekla a zbytek znáte.

Kromě adamantiové kůže a tím pádem veliké odolnosti disponuje Solem také nadlidskou silou. Dále je obdařen dlouhověkostí, i po více než sto letech vypadá stále poměrně mlád. Paralel s Wolverinem by se tak v tomto ohledu našlo hned několik.

Co se jeho charakteru týče, oplývá Solem velkou dávkou charisma. Je známo, že dokáže zaujmout takřka kohokoliv, koho potká. Ostatně i poté, co byl odsouzen k vězení, nosili mu stále občané Arakka různé dary, čímž dávali jasně najevo svůj nehynoucí obdiv k jeho osobě.

Loganovi protivníci

Z dosavadních Wolverinových nemesis zaujme zejména Sabretooth. Jeho mutantské schopnosti zahrnují především regenerační hojivý faktor a drápy, z čehož je jasně vidět jeho podobnost Loganovi.

Oproti němu byl vždy také divočejší, zběsilejší, ale méně schopný logického úsudku a taktického uvažování, v čemž spočívala Loganova hlavní výhoda. V několika případech stanul proti Wolverinovi i sám Sabretooth s adamantiovou kostrou, není to u něj však pravidlem.

Dalších výrazných záporáků, kteří mají s Wolverinem co dočinění, je celá řada, ale pro relevantní srovnání si vyberme padoucha Arkadyho Rossoviche. Tohoto sériového vraha se rozhodli agenti z KGB přetvořit na sovětského supervojáka, jenž měl ve známost vstoupit jako Omega Red.

Do těla mu byly implantovány chapadla z carbonadia, což je ruský pokus o napodobení adamantia, ačkoliv jeho kvalit, myšleno hlavně odolnosti, nedosahuje. Mimo jiné tato chapadla používá doslova k vysávání života svých protivníků, čímž si zachovává svůj vlastní.

Dále Omega Red vylučuje smrtící feromony, schopné v krajních případech oběť zabít v rozmezí několika vteřin, má nadlidskou sílu, výdrž i obratnost a zvýšenou regeneraci, kterou dokáže podpořit právě vysáváním energie prostřednictvím svých chapadel.

Arkady budil mezi svými blízkými hrůzu už zamlada. Odjakživa byl mimořádně krutý a bezcitný, což z něj činilo ideální cíl pro projekt supervojáka.

Budoucí nepřítel číslo 1?

Vrátíme-li se zpětně k Solemovi, můžeme konstatovat, že díky adamantiové kůži svede Wolverinovi konkurovat minimálně stejně dobře, ne-li daleko lépe, než příležitostně adamantiem vylepšený Sabretooth a carbonadiem vybavený Omega Red.

Vyčnívá oproti nim však, stejně jako oproti mnoha dalším, svým charakterem. V kontrastu k zuřivosti a bezohledné krutosti jiných Wolverinových záporáků je Solemovo kouzlo, kterým na sebe poutá pozornost, a relativně střídmé chování, zajímavou změnou.

Jeden ze Solemových autorů, Benjamin Percy, ho dokonce přirovnal k věhlasnému Lokimu. Podle jeho slov je Solem nádherně zlý, neuvěřitelně smrtící, okouzlující bastard. Je ovšem potřeba říct, že vývoj této postavy je teprve na samém začátku a kdo ví, jak to s ní nakonec půjde dále.

Každopádně je zaděláno na pozoruhodnou figurku, která má rozhodně potenciál Wolverinovi pořádně zatopit a třeba do budoucna v galerii jeho soků vstoupit ve známost jako ten nejhorší z nejhorších.

To bychom ale už hodně předbíhali. Co na Solema říkáte vy? A jaký je váš nejoblíbenější Wolverinův nepřítel?

(Zdroje obrázků – cbr.com, comicbook.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO