Will Smith jako další přírůstek v MCU?

Will Smith jako další přírůstek v MCU?

Filmy
Will Smith jako další přírůstek v MCU?

Na internetu se objevila informace, že ostřílený herec Will Smith diskutuje s Kevinem Feigem o roli v budoucích marvelovských projektech. Možná jde o Blue Marvela.

250 0
24. listopad 2021, napsal IvanaT

Server Giant Freakin Robot nedávno přišel s tvrzením (které nepotvrdily žádné další zdroje), že známý herec Will Smith jedná o roli v MCU. Informace jsou prý takové, že se Smith sešel s prezidentem Marvel Studios, Kevinem Feigem, aby probrali Smithovo zapojení do marvelovského filmového univerza. Herec má prý jedinou podmínku: do MCU se přidá, jen pokud bude jeho postava mít obrovský vliv v budoucnosti MCU. Feigeho odpověď není známá.

Will Smith rozhodně není v Hollywoodu žádné ořezávátko. Ztvárnil nepřeberné množství ikonických rolí, například Agenta J z Mužů v černém, Roberta Nevilla z Já, legenda či Mikea Lowryho z Mizerů. Na kontě má ale i postavy z filmů, které byly kritiky přijaty vlažně, ne-li přímo negativně. To je i případ dvou filmů, ve kterých hrál superhrdiny – Hancocka a Deadshota.

Druhý se objevil v Sebevražedném oddíle od konkurenčního studia DC a tolik se nepovedl, že Smith zamítl jakékoli další pokračování. Je tak logické, že pokud by se upsal dalšímu hrdinovi, chce pojistky a opravdovou pecku. Jako herecký veterán na to má jistě nárok, je ovšem na protistraně, jestli na podmínku přistoupí. Takových rolí v MCU nemusí být mnoho a Feige si údajně měl vzít čas na rozmyšlenou.

alt

Koho by mohl Smith ztvárnit?

Nyní se dostáváme do vod spekulací a čistých odhadů. Na internetu už nějaký čas koluje dotaz, koho by si dle fanoušků Will Smith mohl v MCU zahrát. Dotaz položil v roce 2019 dokonce i profil Marvel Cinematic Universe na Facebooku. V komentářích se nejčastěji objevovala tři jména: Blade – lovec upírů, Bishop z X-Menů a Blue Marvel.

A právě poslední jmenovaný se se Smithovým jménem poslední dobou skloňuje nejčastěji. Sympatický herec má podle některých správný věk, podobu i dovednosti na to, aby ikonickému superhrdinovi dokázal na plátně vdechnout život. Ale jak už tak bývá, sto lidí, sto názorů. A část diskutujících by tak jistě nesouhlasila.

A kdo je vlastně Blue Marvel?

Když jej tvůrce Kevin Grevioux vymýšlel, položil si otázku: „Co kdyby byl na začátku šedesátých let Superman černoch, jak by na něj svět reagoval?“

alt

Adam Brashear je afroamerický veterán z Vietnamu. Ve zkratce: po válce se stal vedoucím projektu, ve kterém se snažili o ovládnutí antihmoty pomocí Negativního reaktoru, který měl být zdrojem neomezené čisté energie. Reaktor naneštěstí explodoval a jeden Adamův kolega přišel o život. Ale on sál se stal stabilním antihmotovým reaktorem a získal řadu nadlidských schopností.

A tak se z Adama stal Blue Marvel, který podle jména nosil modrý superoblek s bílou maskou. Kolem jeho osoby se pak řešila otázka, zda v době, kdy v Americe probíhá hnutí za práva černochů, může jeden z nich být superhrdinou a ikonou pro společnost.

Zdroje: marvel.fandom.com, giantfreakinrobot, facebook


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama