What If...?: 20 detailů, kterých jste si v posledních trailerech nejspíš nevšimli, část 1/2

What If...?: 20 detailů, kterých jste si v posledních trailerech nejspíš nevšimli, část 1/2

Komiksy
What If...?: 20 detailů, kterých jste si v posledních trailerech nejspíš nevšimli, část 1/2

Po skončení Lokiho se nám kvapem blíží začátek dalšího seriálu ze stáje MCU. Tentokrát se jedná o animované What If…? a v první části tohoto článku se mrkneme na některé momenty a detaily z prvních trailerů, které vám možná unikly.

3 / 5 1092 0
2. srpen 2021, napsal Daniel Sláma

Pro začátek bych chtěl podotknout, že jednotlivé easter-eggy a detaily pocházejí jak z prvního plnohodnotného traileru, tak i z posledního kratšího spotu, který také odhalil některé nové záběry.

V normální rychlosti přehrávání se toho dá spousta přehlédnout, proto jsem si obě ukázky pustil na YouTube v rychlosti čtvrtinové. To si ostatně můžete vyzkoušet i sami. Jdeme na to…

1. Návrat Howarda Starka

Ve What If…? se vrátí spousta postav, se kterými se v budoucích projektech už pravděpodobně nepočítalo. Jedním z nich je právě i Howard Stark, otec Tonyho Starka a spoluzakladatel S.H.I.E.L.D.u.

Jeho přítomnost je celkem logickým krokem vzhledem k jeho spojitostem s Peggy, kolem které se bude točit minimálně jedna celá epizoda.

2. Excalibur?

S Peggy… ehm, s Captain Carter zůstaneme i u druhého bodu. Na obrázku si můžete všimnout zářícího meče, který Peggy drží. S největší pravděpodobností se jedná o bájný Excalibur.

Ten v komiksech nejčastěji vlastnil Captain Britain, ale jelikož se zde jedná o alternativní realitu a Peggy také pochází z Británie, mohl by to být právě on.

3. Captain Carter a Dr. Strange

A do třetice znovu Peggy. Na tomto záběru vidíme společně Dr. Strange a již zmíněnou Peggy. Vzhledem k tématu tohoto seriálu by se nejednalo o nic až tak zvláštního, kdyby ale Stephen nepronesl onu větu: „Kdo jste?“

A proč je to tak důležité? No, pokud budete číst dále nebo jste byli při sledování trailerů obzvlášť pozorní, dáte si jedna a jedna dohromady. Kromě Peggy je Doctor Strange v traileru k vidění s několika dalšími postavami, které by měly dostat své vlastní epizody – zombie, Natasha aka Red Guardian (ukážeme si v dalších bodech). Toto z What If…? činí o něco komplexnější show, než s jakou se původně počítalo. Všichni očekávali tzv. antologii, něco ve stylu Black Mirroru. Místo toho to však vypadá, že s každou realitou, do které zavítáme, bude mít co dočinění právě Strange.

Vzhledem k událostem minulým (WandaVision, Loki) i budoucím (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) to dává vlastně i docela smysl. What If…? se tedy nakonec jeví jako dost důležitější součást univerza, než jak tomu bylo doposud.

4. Dr. Strange mění realitu… a Natashu

Jak bylo řečeno v minulém bodu, tak v této scéně můžeme vidět jak Strange (pravděpodobně) měnícího realitu kolem sebe, tak i Natashu, která před ním sedí na zemi. I u ní si lze všimnout odletujících kousků čehosi, stejně jako na budovách okolo celé scenérie.

Jak to tak vypadá, Strange se snaží něco napravit. Buď se může jednat o „multivesmírný bordel“, který stvořil on sám, nebo právě Wanda na konci seriálu WandaVision, kde se proměnila ve Scarlet Witch.

5. Zombie přicházejí na scénu

Další výjev nejspíše způsobený hrátkami s multiverzem – vznik zombií. Okolo tohoto zombíka je jasně patrné působení magie, kterou používal Strange a kterou můžete vidět na screenshotech v předchozích bodech.

6. Dr. Strange mezi realitami?

V této scéně můžeme znovu vidět nejvyššího čaroděje během transformace či cestování multiverzem. Podobný výjev je k vidění i u bodu 4.

7. Bucky vs. Zombie Cap

V této scéně můžeme vidět Buckyho bojujícího se zombie verzí Stevena Rogerse – Kapitána Ameriky. Vzhledem k oblečení, které na sobě oba mají, a Buckyho ruce z vibrania, je víceméně jasné, že se tato událost odehrává kolem roku 2018, tedy v období Infinity War.

Pro Buckyho určitě nebude jednoduché se s takovou situací vyrovnat.

8. Natasha jako Red Guardian?

Natasha Romannoff se nám ve své sólovce Black Widow nakonec neukázala naposledy. Ve What If…? ji uvidíme znovu a nejspíš i se sérem supervojáka. Vzhledem ke štítu, který ve výše zobrazené scéně vrhá, bude ve své epizodě v roli Red Guardiana.

9. Scarlet Witch na scéně

Bez Wandy by to v dnešním MCU nebylo ono. Jelikož je sama jedním z hlavních důvodů rozvětvení časové osy, bylo téměř jisté, že ji uvidíme i zde.

Není jisté, co konkrétně můžeme v této scéně vidět. Jde o alternativní přeměnu Wandy ve Scarlet Witch? Nebo se jedná jen o nějaké její kouzlo? Uvidíme po premiéře.

10. Loki vs. S.H.I.E.L.D.

V této scéně vidíme LokihoVelkou trojkou, Lady Sif a ásgardskou armádou za zády, stojící proti Furymu a jeho ‚armádě‘ agentů S.H.I.E.L.D.u.

Nejspíš půjde o alternativní Lokiho invazi na Zemi, která bude probíhat poněkud jinak, než jak tomu bylo například v Avengers z roku 2012. Mimo jiné je zde Loki držitelem Truhlice prastarých zim, která byla poprvé k vidění v Thorovi z roku 2011.

Konec první části

První část článku je za námi, dalších deset zajímavostí a easter-eggů nás čeká v článku příštím. Doufáme, že se tento líbil a pokud jste si také všimli nějakých zajímavých detailů, určitě nám je napište do komentářů.

(Zdroje obrázků: youtube.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama