Werewolf by Night aneb příchod vlkodlaků do Marvelu

Werewolf by Night aneb příchod vlkodlaků do Marvelu

Filmy
Werewolf by Night aneb příchod vlkodlaků do Marvelu

Nečekaný projekt v nečekaném žánru.

173 0
13. září 2022, napsal Excelsior

Na D23 Expu se Marvel opravdu předvedl v plné parádě, jak jsme již psali. Mimo představení nových informací k očekávaným projektům jako Secret Invasion či Daredevil: Born Again pak došlo i na něco, co doteď unikalo větší pozornosti, a to hororově laděný Werewolf by Night.

Není to jen tak ledajaký projekt, ale půjde o první speciál spadající do MCU. O režii se postaral Michael Giacchino. Že vám to jméno něco říká, ale ne ve spojitosti s režií? Velice správně! Tento muž totiž v poslední době skládá soundtrack ke všem možným, a nutno podotknout kvalitním, blockbusterům. Jmenujme si např. Spider-Maní trilogii s Tomem Hollandem, Thora: Love & Thunder, Batmana, pixarovku Rakeťák nebo černou komedii Jojo Rabbit. Je tedy dost pravděpodobné, že se hudebně podepíše i zde.

Scénáristkou je Heather Quinn, která se podílela na scénáři seriálu Hawkeye. Herecké obsazení není příliš známé ani početné a půjde tak o komornější, černobílý snímek. Samotného vlčího muže ztvární Gael García Bernal, který například propůjčil hlas kostlivci Hectorovi v animáku Coco (hudbu v tomto filmu rovněž složil M. Giacchino).

Žánrově se pojede v kolejích akce, dobrodružství, ale hlavně fantasy-hororu. Soudě dle traileru, tvůrci čerpali inspiraci zejména z klasických hororů první poloviny minulého století. Možná potkáme i ostatní známé příšery, jako jsou Frankenstein, Dracula, Mumie nebo Neviditelný muž. Tím by se nám v MCU otevřela další nová kapitola k prozkoumání.

Děj se bude samozřejmě točit okolo postavy vlkodlaka, kterou bychom našli i v komiksech. Respektive se tento název použil na rovnou dvě postavy. Známější je muž jménem Jack Russel (jak příhodné) a druhou iterací je Jake Gomez.

Uvidíme, co snímek přinese, jelikož lykantropii (vlkodlačí nemoc; pozn. red.) jsme ve filmovém Marvelu, pokud vím, ještě neměli. Těšíte se?

Premiéra snímku bude již 7. října na Disney+ a jeho stopáž by měla být okolo šedesáti minut.

Trailer:

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama