Všimli jste si této drobnosti ve Spider-Manovi: No Way Home?

Všimli jste si této drobnosti ve Spider-Manovi: No Way Home?

Ostatní
Všimli jste si této drobnosti ve Spider-Manovi: No Way Home?

Ďábel tkví v detailech a v barvách. Podívejme se blíže na mechanická chapadla Doca Ocka.

752 0
31. říjen 2022, napsal Excelsior

Ještě se ale musíme vrátit do minulosti k filmu Spider-Man 2, kde měl Dr. Octavius svůj debut na stříbrném plátně. Lze si všimnout různých barev světýlek v Ottových mechanických pažích. V tomto filmu jsou zastoupeny 2 barvy v centru každé z jeho paží.

Červená barva = chapadla ovládají mysl doktora

alt Když chapadla, respektive jejich střed, svítila rudě, znamená to, že Doc Ock nebyl zcela při smyslech. Mohla za to umělá inteligence v čipu na jeho zátylku. V hlavě slyšel hlasy a do krve se mu pravděpodobně vyplavoval stresový hormon kortizol.

Bílá barva = doktor má paže pod svou kontrolou

alt Světlejší momenty Octaviovy existence s chapadly byly znázorněné tím, že mechanické paže svítily bíle. V obou případech si byl vědom toho, co dělá, ale v tomto případě byl poněkud více uvědomělý. Jeho psychický stav by se dal vzdáleně připodobnit ke schizofrenii (což lze říci i o Green Goblinovi nebo Venomovi). Krví mu proudil dopamin, serotonin a endorfin.

Tyhle dvě barvy se v chapadlech objevily se stejnou symbolikou o několik let později ve filmu Spider-Man: Bez domova. Ale s drobnou přidanou hodnotou. Jistě si vybavíte bojovou sekvenci na mostě mezi “pavoučím mužem” a “doktorem chobotničákem”. Když se Peterovi podaří pomocí nanobotů hacknout a dálkově ovládat Octaviovy pomocné končetiny dle libosti, jejich světýlko uprostřed nabylo barvu –

Modrou = ovládá je někdo jiný.

Modrá barva odkazuje na připojení pomocí ”Bluetooth”. Ne, že by tomu tak bylo. Jedná se o jedno z mnoha pomrknutí na pozorné fanoušky, jelikož v některých komiksech měla chapadla také modré světlo. Doktor nicméně zůstal agresivní. Až po opravě jeho čipu to byl ten klidný a moudrý Otto, který se kdysi seznámil s Peterem.

Zajímavost – Pojmenování chapadel

Herec Alfred Molina si dokonce při natáčení jednotlivá chapadla pojmenoval. Konkrétně Larry, Harry, Flo a Moe. Flo – pravé horní chapadlo má ženské jméno, jelikož během natáčení bylo “obsluhováno” ženou. Navíc se chovalo nejvíce přátelsky. Sundávalo doktorovi sluneční brýle nebo mu drželo sklenici s pitím.

Pokud byste se chtěli ponořit hlouběji do myšlenek a motivace Doktora Octopuse, v tomto starším článku jsou více rozvedeny.

(Youtube, YT)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama