Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Filmy
5 / 5 459 0
21. leden 2020, napsal Michal Černý

V nedávném rozhovoru pro Digital Spy a další média se Patrick Stewart svěřil, že před několika měsíci proběhlo setkání s Kevinem Feigem. Mělo by nás to zajímat?

Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Odpověď je jednoznačně ano, ale bohužel z úplně jiného důvodu, než je návrat tohoto skvělého herce do ikonické role Profesora X. Co k tomu říká sám herec?

„Před několika měsíci jsem s Kevinem vedl opravdu dlouhé debaty a samozřejmě padlo i jméno Charles Xavier… Je tu ale problém. Pokud bychom nenatočili Logana, pak ano, vrátil bych se do kolečkového křesla a stal se ještě jednou Charlesem. Logan ale všechno změnil.“

„Mám jeden příběh. Poprvé jsme s Hugh Jackmanem (Wolverine) viděli film na Berlínském filmovém festivalu, což byla zároveň i světová premiéra obecně. Krátce po Charlesově smrti jsem pocítil, že mě to velmi emocionálně zasáhlo, ale musel jsem se udržet, protože nás posadili doprostřed sálu. A potom jsem se otočil na Hugha a viděl, jak si rukou utírá z oka slzu. Zatraceně, říkám si, ten prevít tady pláče, vypusť to taky, Patricku. A tak jsem příležitostně posmrkával.“

„Hugh mě vzal za ruku a my se tak drželi poslední minuty filmu, protože bylo hodně věcí, které nás štvaly. Vedl nás příběh, film a opírali jsme se jeden o druhého, ale oba jsme udělali rozhodnutí říct našim charakterům sbohem… Nebyla to jen smrt dvou mužů v téhle franšíze, ale taky smrt našeho zapojení v ní.“

Patrick S. tedy jasně potvrdil, že se v MCU zcela určitě neukáže, neboť příběh Profesora X a samotná jeho herecká spoluúčast v obřím komiksovém univerzu končí právě se snímkem Logan. A zdá se, jako by mluvil i za Jackmana, což si samozřejmě spousta fandů nepřeje ale upřímně, jaké lepší rozloučení s rolí byste si pro oba přáli?

Otázkou tak zůstává, co s Feigem řešili, ale vzhledem k jeho přínosu a ztvárnění charakteru, není těžké si domyslet, že spíše než o velkolepý návrat šlo o zapracování jeho připomínek, návrhů a zkušeností do zpodobnění nového Profesora X v nové verzi mutantů pod taktovkou MCU.

Pokud ale Patricka milujete v jakékoliv roli, pak nemusíte smutnit, protože se už tento rok vrátí ve své neméně legendární roli Jean-Luca Picarda ze světa Star Treku, a to v sérii zvané jednoduše Picard.

Jaké je vaše stanovisko? Jste spokojeni s filmovým osudem Charlese Xaviera z produkce 20th Century Studios a už se těšíte na nového a jistě mladšího představitele, anebo je vám úplně ukradené, co se kde stalo a Patrick je pro vás nepřekonatelný, tudíž byste ho uvítali ještě jednou?

(Zdroj článku – Digitalspy.com, obrázky – Filmozrouti.cz, bp.blogspot.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!