Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Filmy
5 / 5 610 0
21. leden 2020, napsal Michal Černý

V nedávném rozhovoru pro Digital Spy a další média se Patrick Stewart svěřil, že před několika měsíci proběhlo setkání s Kevinem Feigem. Mělo by nás to zajímat?

Vrátí se Patrick Stewart jako Charles Xavier?

Odpověď je jednoznačně ano, ale bohužel z úplně jiného důvodu, než je návrat tohoto skvělého herce do ikonické role Profesora X. Co k tomu říká sám herec?

„Před několika měsíci jsem s Kevinem vedl opravdu dlouhé debaty a samozřejmě padlo i jméno Charles Xavier… Je tu ale problém. Pokud bychom nenatočili Logana, pak ano, vrátil bych se do kolečkového křesla a stal se ještě jednou Charlesem. Logan ale všechno změnil.“

„Mám jeden příběh. Poprvé jsme s Hugh Jackmanem (Wolverine) viděli film na Berlínském filmovém festivalu, což byla zároveň i světová premiéra obecně. Krátce po Charlesově smrti jsem pocítil, že mě to velmi emocionálně zasáhlo, ale musel jsem se udržet, protože nás posadili doprostřed sálu. A potom jsem se otočil na Hugha a viděl, jak si rukou utírá z oka slzu. Zatraceně, říkám si, ten prevít tady pláče, vypusť to taky, Patricku. A tak jsem příležitostně posmrkával.“

„Hugh mě vzal za ruku a my se tak drželi poslední minuty filmu, protože bylo hodně věcí, které nás štvaly. Vedl nás příběh, film a opírali jsme se jeden o druhého, ale oba jsme udělali rozhodnutí říct našim charakterům sbohem… Nebyla to jen smrt dvou mužů v téhle franšíze, ale taky smrt našeho zapojení v ní.“

Patrick S. tedy jasně potvrdil, že se v MCU zcela určitě neukáže, neboť příběh Profesora X a samotná jeho herecká spoluúčast v obřím komiksovém univerzu končí právě se snímkem Logan. A zdá se, jako by mluvil i za Jackmana, což si samozřejmě spousta fandů nepřeje ale upřímně, jaké lepší rozloučení s rolí byste si pro oba přáli?

Otázkou tak zůstává, co s Feigem řešili, ale vzhledem k jeho přínosu a ztvárnění charakteru, není těžké si domyslet, že spíše než o velkolepý návrat šlo o zapracování jeho připomínek, návrhů a zkušeností do zpodobnění nového Profesora X v nové verzi mutantů pod taktovkou MCU.

Pokud ale Patricka milujete v jakékoliv roli, pak nemusíte smutnit, protože se už tento rok vrátí ve své neméně legendární roli Jean-Luca Picarda ze světa Star Treku, a to v sérii zvané jednoduše Picard.

Jaké je vaše stanovisko? Jste spokojeni s filmovým osudem Charlese Xaviera z produkce 20th Century Studios a už se těšíte na nového a jistě mladšího představitele, anebo je vám úplně ukradené, co se kde stalo a Patrick je pro vás nepřekonatelný, tudíž byste ho uvítali ještě jednou?

(Zdroj článku – Digitalspy.com, obrázky – Filmozrouti.cz, bp.blogspot.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO