Vision Quest - Příběh, na jehož konci je nové MCU

Vision Quest - Příběh, na jehož konci je nové MCU

Seriály
5 / 5 178 0
27. červenec 2020, napsal Michal Černý

Projekt WandaVision je kromě spousty dalších věcí zajímavý také tím, že o něm skoro nic nevíme. Nicméně to se možná právě podstatně změnilo.

Vision Quest - Příběh, na jehož konci je nové MCU

Pár záběrů v traileru a uniklé fotky z natáčení, zatím byly moc málo k tomu, abychom hádali přesnější budoucnost. Jenomže teď se objevila informace, která by nejen mohla poodhalit části příběhu, ale také posunout Scarlet jako charakter do úplně jiné polohy.

Tato informace hovoří o tom, že jednou z dějových linek by měl být upravený příběh Vision Quest z pera Johna Byrnea, který byl součástí série West Coast Avengers (1985 – 1994). Ten je založen na skutečnosti, že Vision byl unesen a rozebrán na jednotlivé dílky. Wanda ho po pečlivém hledání nachází a dává dohromady. Zjišťujeme ovšem, že ztratil své vzpomínky a už to není Vision, jako dřív. Jaké dopady to bude mít na jejich vztah? A rodinu? A na všechny ostatní?

Komiks nám nedává zrovna ukončený příběh, a tak si jeho vývoj může čtenář, potažmo divák, doplnit sám. O to se samozřejmě můžeme pokusit, protože máme k dispozici dílky, které do sebe mohou v určitých variacích zapadnout.

Pokud by skutečně tenhle základ byl součástí seriálu, pak může být zcela jednoduše prvním krokem k tomu, aby se z naší oblíbené Wandy stala mocná a nebezpečná protivnice kohokoliv. Jak?

Už víme, že svoji úlohu v ději bude hrát organizace S.W.O.R.D., kterou bude nejspíše nejvíce zastupovat Monica Rambeau (Teyonah Parris). Jak se tam dostala nevíme, ani to, jakou úlohu v tom celém hraje Darcy Lewis (Kat Dennings), které se též objeví. Stejně tak jsou doposud nejasné ukázky, které zobrazují Wandu a Visiona v mnoha podobách a časových liniích. Všeobecný předpoklad, že tyhle momenty se odehrávají v její hlavě, ale není úplně vysvětlen. Má je pod kontrolou, či jsou tahle setkání náhodným jevem? Dějí se ve spánku či při bdělém stavu? Je to experiment S.W.O.R.D.U.?

Taky záleží na tom, kdy by se tento okamžik uvědomění, že Vision je od teď úplná nová bytost a ona zůstala na vše sama (potažmo se svojí rodinou), u Wandy dostaví. Ale ať tak či tak, tento moment může být solidním spouštěčem té zásadní temné proměny, která skvěle fungovala kupříkladu v 8dílné sérii House of M. Tam se stala hlavní příčinou zmizení schopností u většiny mutantů.

A je to právě House of M, které se předpokládá jako zdroj inspirace buď pro samotný seriál, pro snímek Doctor Strange in the Multiverse of Madness či kombinaci obojího. Osobně bych to nejraději všechno spojil dohromady a tím došel k velmi zajímavému a uvěřitelnému závěru, který lze shrnout jednoduše v následujícím příběhu.

Wanda zjišťuje, že Visionovo tělo nezmizelo, ale jeho jednotlivé části (jak naznačuje zdroj spekulace) se ukrývají v tajných laboratořích (koho, to nechám na vaší fantazii). Přeci jen, nebyl to jen tak ledasjaký android a kterákoliv síla ráda využije pokročilou technologii ke svému prospěchu. Aneb odkaz Tonyho Starka žije v MCU dál.

Wanda se obrátí na pomoc k Monice, potažmo ke S.W.O.R.D.u a pokud ho neskrývají oni, pak budou společně jeho ostatky hledat. Někdy v polovině příběhu dojde (s blíže neznámými pomůckami) k sestavení Visiona, ten si ale nic ze své minulosti nepamatuje. Nefunguje jako dřív, nedokáže přemýšlet jako dřív. Je to úplně jiná bytost, která se nedokáže k Wandě nijak citově navrátit. Wanda ztrácí poslední naději a pravděpodobně v součinnostmi s dalšími událostmi vidíme její přeměnu. Přeci jen, neumím si představit, že ,,pouze“ to, že si jí muž nepamatuje (byť počítala s jeho smrtí), dokáže zrovna Wandu přivést k touze kohokoliv zabíjet, nebo měnit realitu ve svůj prospěch.

Na konci příběhu vidíme totální zhroucení realit do sebe a přichází památný okamžik. Namísto odebrání mutantských schopností jsou lidem buď dány, anebo jsou tito Homo Superior přivedeni z jiné dimenze.

Brána je otevřená, MCU tak dostává silný impuls a nová fáze může naplno začít.

Druhá sólovka Dr. Strange tak může bez problémů převzít štafetu a Multiverze naplno rozvinout. Zároveň se u toho můžeme dočkat nového vzestupu Wandy pod vedením a mentoringem Strange, což by určitě mohlo stát za bližší prozkoumání. Schválně jsem v tom všem vynechal Skrully, protože ti se mohou objevit v několika polohách, přičemž se nabízí i varianta, že to byli právě oni, kdo schválně podněcovali Wandinu zlobu a úzkost. Obstojný základ pro již tolikrát zmíněnou Secret Invasion snad ani netřeba zmiňovat.

Jak na tuhle informaci pohlížíte vy? Přejete si, aby Wanda zešílela? Četli jste Vison Quest nebo House of M? Podělte se s námi v komentářích o vaše názory a možné varianty vývoje jejího příběhu. Sledujte nás také na našich Facebookových stránkách, kde pravidelně informujeme o nejžhavějších novinkách marveláckých vod.

(Zdroj informací – Murphysmultiver­se.com, Zdroj obrázků – Murphysmultiver­se.com, screenrant.com, cbr.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš