Věřte, nevěřte…

Věřte, nevěřte…

Filmy
747 0
28. květen 2021, napsal Nero

Tentokrát se nejedná o ten starý pořad, ale o Marvel a jeho taktiku mlžení. Už jsme si tak nějak všichni zvykli na klasické „marvelovské“ kličkování a utajování při přípravě projektů. Právě chystaný třetí díl Spider-Mana je toho dalším důkazem.

Věřte, nevěřte…

Chystá se snad nejutajovanější film od dob Infity War a Endgame. Ono se řekne, není to tak dávno, ale mezitím těch projektů nebylo málo. Zase uznat se musí, že Marvel tutlá vlastně všechno. To, že Marvel ve smlouvách hercům jasně zakazuje o čemkoliv mluvit, je už tak nějak známé. V jednom z posledních rozhovorů to potvrdila představitelka Betty, Angourie Rice, z filmů se Spider-Manem. (Na obrázku níže.) Prozradila, že natáčet Spider-Man: Homecoming bylo pro ni strašně těžké. Sama to přirovnala k výletu do úžasného zábavního parku, o kterém však nesmí nikomu nic říct. Při natáčení druhého dílu s podtitulem Far From Home , měla u sebe alespoň rodinu, které se svěřit mohla. Sama se k celé věci nakonec vyjádřila s pochopením.

„Fanoušci Marvel filmů jsou skvělí konspirátoři. Z uniklých fotek nebo starých filmů vytvářejí neuvěřitelné teorie, lidé ze studia to samozřejmě vědí, podle toho pak reagují. Takže za sebe chápu, proč se tak tajnůstkaří.“

Samozřejmě byla při té příležitosti dotázána, zda-li ji také máme čekat ve třetím Spideyho filmu. Načež prozradila, že vlastně se Spider-Manem dospěla. Ve filmech hraje od svých 15 let a s posledním dílem jí bude 21. Tudíž úplné potvrzení to není. Možná budete namítat, jak to není důležitá postava oproti jiným, ale jde o princip uchování překvapení. Marvel si dokonce najímá týmy, které se snaží hledat různé fanouškovské teorie a upozorňovat na ně studio.

Také už víme, že herci dostávají scénář velmi krátkou dobu před samotným natáčením. Nebo vznikne více verzí scénáře, takzvané falešné scénáře pro případ, že by některý unikl. Například při natáčení Infinity War nebo Endgame prý existovalo až 5 různých scénářů a ani sami herci netušili, který je ten správný. Vůbec natáčení těchto dvou filmů provázel neuvěřitelný guláš. Jednak se točily oba filmy zároveň, některé scény se točily navíc, aniž by byly nakonec použity, kolikrát ani sami herci nevěděli, co točí. Jediný, kdo věděl, co se přesně děje, byl Robert Downey Jr. Znal tak osud své postavy. Ostatní věděli jen velmi málo, někteří vůbec nic – jako Tom Holland , známa to hlásná trouba. Teaser nebo trailer je to fuk, v tomhle je Marvel mistr řemesla. Výrobu těchto ukázek mají na starosti týmy redaktorů, kteří spolupracují se scénáristou a režisérem jednotlivých snímků. Velmi často jsou použity záběry, které ve filmu nakonec nejsou. Aby zmátli pokud možno co největší množství fanoušků, tak velmi propracovaným způsobem poskládají jednotlivé scény. Dokonce jsou ochotni jít tak daleko, že sami vypustí únik. Jako například záměrně natočený únik traileru na Avengers: Infinity War , který se promítal pouze na akci D23 a Comic Con .

Zdá se, že jedinou Achillovou patou Marvelu zatím vždy byly hračky. Ty nám toho prozradily kolikrát asi víc, než by studio chtělo. Vzpomenout můžeme na StormbreakerAvengers: Infinity War nebo Iron Manovu Rukavici nekonečna spolu s obleky pro cestování časem z Avengers: Endgame . Takovéto úniky se staly chvíli před premiérami filmů.

Chystaný Spider-Man bude třetím společným počinem studií Marvel a Sony , o to těžší je všechno a všechny uhlídat. Příběh filmu má být zásadní k dalšímu rozvoji čtvrté Fáze . Vzhledem k tomu, co všechno už ohledně tohoto pavoučího dobrodružství stihlo prosáknout, viz náš dřívější článek Pavučinky ze zákulisí třetího Spider-Mana, je jasné, že úsilí utajit alespoň to hlavní dosahuje obřích rozměrů.

Co si o tom myslíte? Sledujete a hledáte také všemožné teorie, nebo naopak se necháte překvapit a vydržíte to až do kina?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nero
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO