Venom nebyl nikdy zvažován jako erkový film

Venom nebyl nikdy zvažován jako erkový film

Venom nebyl nikdy zvažován jako erkový film

1. říjen 2018 Zechy Filmy 0 943

Rozruchu okolo hodnocení posledního počinu od Sony zjevně není málo. Trailer ostatně sliboval přece jen brutálnější podívanou, k čemuž Ruben Fleischer přispěl i oznámením, že násilí je ve filmu dotaženo na maximum…

Venom nebyl nikdy zvažován jako erkový film

Filmový snímek z dílny Sony Pictures ostatně provází ohledně zpráv spousta kontroverze… Tu jednou prohlásí Amy Pascal, že Venom je součástí MCU, jen aby chudák Kevin Feige potvrdil, že s MCU určitě společného nic nemá… Stejně tak se hodně debatovalo o tom, že bychom měli spatřit alespoň v cameu Spider-Mana či Toma Hollanda jako Petera Parkera. To samozřejmě též nehrozí.

Naposledy Sony nepotěšil ani konečným hodnocením pro jeho snímek. I přes veškerá očekávání, které u fanoušků vyvolal trailer, kde nám ukázali Venoma s ohromným apetitem po lidském těle a orgánech. Olej do ohně pak přilil i režisér snímku Ruben Fleischer, který o filmu prohlásil, že násilí je zde dotaženo na maximum. No… Na maximum PG-13.

Jelikož se zjevně nesmířlivé reakce kupí, vyjádřili se celé k situaci producenti Matt Tolmach a Avi Arad.

“Pro mě R nikdy nebylo v úvaze. Můžete se dostat někam i s tím, aniž by to bylo erko. Aby to mohli vidět i mladší diváci. Dělal jsem na seriálu v 94. Venoma tam bylo dost a nebyl důvod tam vkládat násilí. Definovat Venoma přes násilí… To přece není on, on je smrtící ochránce (Lethal Protector), a to je velmi odlišná věc. Chceme být věrní komiksu. Dnes se CGI můžeme udělat Venoma, jak vám ukousne hlavu, ale to je irelavantní.”

Těžko říct, zda animák je zde správné přirovnání, neboť animovaný Spider-Man procházel tehdy tvrdou cenzurou Foxu, kdy například hrdina nesměl nikoho udeřit přímo, či klasické zbraně byly nahrazeny laserovými.

Jak producenti prozradili, vyšší hodnocení snímku ani nikdy neplánovali. Dle rozhovoru, který poskytli pro comicbook.com, zde neexistuje žádná velmi násilná scéna – Obsažené temné či intenzivní scény a drsný jazyk tak stále zůstávají v rovině více přátelského hodnocení.

Dle jejich vyjádření jsou stále věrni předloze i samotné postavě, ale i tak jej může vidět mladší publikum. Podobnou zprávu ostatně nedávno vydal i sám režisér snímku Ruben Fleischer.

Jak poslední filmový počin ze Sonyho marvelovského univerza dopadne, můžete zjistit v našich kinech již 4. října.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.