Velký úspěch Marvelu a Disney na People’s Choice Awards

Velký úspěch Marvelu a Disney na People’s Choice Awards

Ostatní
Velký úspěch Marvelu a Disney na People’s Choice Awards

Filmová studia si po krachu na udílení cen Emmy spravila chuť jedenácti výhrami cen divácké popularity.

402 0
21. prosinec 2021, napsal IvanaT

Na začátku prosince 2021 se předávaly ceny People’s Choice Awards. Jde o oblíbený ceremoniál s dlouhou tradicí, která sahá až k roku 1975. Vítěze volí široká veřejnost online, zapojují se především fanouškové svých oblíbených celebrit.

I přes to, že letošní i minulý rok byly provázeny covidovou pandemií, se (nejen) v kinematografii vyskytly zajímavé kousky. Marvel Studios samozřejmě nechybělo – a dočkalo se hned několika nominací. Na rozdíl od cen Emmy, kde nečekaně Marvel se svou soutěžní minisérií WandaVision pohořel (informovali jsme vás zde), tentokrát přišel mnohonásobný úspěch.

Sekce Film a Televize dohromady čítá přes dvacet kategorií. Gigantické studio nebylo nominováno ve všech, ale dokázalo zabodovat v šesti. Celkovou výhru pro rok 2021 v kategorii Film roku získala Black Widow, dlouho očekávaná sólovka ruské špionky. Její představitelka, Scarlett Johansson, se mohla těšit hned dvakrát, neboť si odnesla i cenu Filmové herečky.

alt

Simu Liu měl důvod k dvojnásobné radosti. Asijský herec, který letos ztvárnil hlavní roli ve filmu Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, byl oceněn v kategorii Hvězda akčního filmu. Shang-Chi si pak odnášel cenu za Akční film roku.

Do třetice pak byl dvakrát oceněn i Tom Hiddleston. Nejenže si došel pro sošku z kategorie Televizní herec pro svůj výkon v seriálu Loki, ale právě tato televizní show se stala Seriálem roku.

Došlo i na studio Disney

Marvel Studios taková fanouškovská podpora zaručeně potěšila, zejména po zmíněném zklamání na předávání Emmy. Ještě větší radost mělo studio Disney, pod které Marvel Studios spadá, protože k šesti zmíněným oceněním získalo ještě pět dalších, které s komiksovým gigantem nesouvisely.

Snímek Free Guy pomohl vyhrát cenu za Komedii roku. Vítězem Dramatu roku se pak stala Cruella, která pojednává o hlavní záporačce známé z pohádky 101 dalmatinů.

alt

Nejúspěšnějším vítězem People’s Choice Awards se ale stal sympatický herec Dwayne Johnson. Nejenže si došel pro ceny Filmového herce a Hvězdu komedie, ale navíc se stal absolutním vítězem a obdržel ocenění Diváckého šampiona.

Co na výsledky říkáte vy? Myslíte si, že byli všichni výherci zasloužení?

Zdroj: screenrant.com


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama