Velká vánoční soutěž – SPRÁVNÉ ODPOVĚDI

Velká vánoční soutěž – SPRÁVNÉ ODPOVĚDI

Velká vánoční soutěž – SPRÁVNÉ ODPOVĚDI

25. prosinec 2018 Mia Ostatní 0 394

Jak jsme slíbili, tak konáme – přinášíme vám správné odpovědi na otázky, kterých jste se v průběhu soutěže dožadovali. Za každý vytržený chomáč vlasů podržíme minutu ticha.

Velká vánoční soutěž – SPRÁVNÉ ODPOVĚDI

Jak už to tak u podobných kvízů bývá, některé otázky daly zabrat i jinak znalým a sečtělým Marvelákům, u jiných jsme byli káráni za přehnaně nízkou obtížnostní laťku. Zde jsou slíbené odpovědi a nesmutněte, nikdo nezodpověděl bezchybně všechny, dokonce ani náš vítěz.

1. otázka: Kdo pronesl větu, kterou Dr. Selvigovi citovala Jane Foster, když prohlásila, že „magie je věda, kterou jsme ještě nepochopili“?
- Správná odpověď: A. C. Clarke, tedy B
- Vysvětlení: Na výběr bylo ze tří možností a správnou odpovědí nebyl nikdo jiný, než tento autor science fiction, o níž je známo, že předvídá budoucí fakta. Tato otázka byla zaznamenána jako nejsnadnější a téměř všemi byla zodpovězena správně.

2. otázka: Obrázek ve složení Magneto – Scarlet Witch – magnet – polární záře
- Správná odpověď: Polaris
- Vysvětlení: Magneto je otcem Polaris a Scarlet Witch její nevlastní sestra, se kterou ji mimo jiné pojí i velmi podobný kostým, který je ovšem v případě Polaris v zelené barvě. Magnet je odkazem na její magnetické schopnosti a polární záře nápovědou ohledně jména i barvy pro tuto mutantku typickou.

3. otázka: Obrázek ve složení koruna – medúza – Měsíc – amplion
- Správná odpověď: Black Bolt
- Vysvětlení: Koruna je znamením jeho královské příslušnosti, medúza odkazem na jeho milovanou choť, Měsíc na svém povrchu nese jeho království Attilan a amplion napovídá, jaká je jeho schopnost.

4. otázka: „Naše spravedlnost má tři tváře a vyšší nad ní není.“
- Správná odpověď: The Living Tribunal
- Vysvětlení: Jednalo se o tři tváře spravedlnosti, nejvyšší soudní autority Marvelu. Roztomilou a překvapivě častou chybou bylo uvádění do odpovědí jména našich tří „vrchních kibiců“ – tedy Mia, Zechy a Nevka. Lichotíte nám, ale my to nebyli! :D

5. otázka: Obrázek ve složení meč – německá vlajka – lepidlo (ne, fakt to nebyl čistič) – značka „Mia approved“
- Správná odpověď: Baron Zemo (uznán byl Helmut i Heinrich)
- Vysvětlení: Meč je odkazem na jeho typickou zbraň a mimořádné šermírské kvality, lepidlo odkazuje na Adhesivum X, které stálo za nehodami obou Zemovic chlapů, německá vlajka odkazuje na zemi jejich původu a vtípek se značkou approved malou nápovědou, u čího profilu zajisté naleznete správnou odpověď.

6. otázka: „Pravda, jsem kapku větší, ale pořád jsem přátelský, vhodný k dětem, jen nečekejte, že mě najdete tam, kde jste mě nechali.“
- Správná odpověď: Lockjaw
- Vysvětlení: Není potřeba, prostě obří teleportující se buldoček – ideální mazlík do každé rodiny, nebo ne?

7. otázka: Obrázek ve složení mandarinka – lahev alkoholu – periodická tabulka prvků – kajenský pepř
- Správná odpověď: Tony Stark/Iron Man
- Vysvětlení: Mandarinka je odkazem na Mandarina, Jack Daniels na Starkův ikonický komiks Demon in the bottle, periodická tabulka prvků napovídá, že ve jménu postavy půjde o název konkrétního prvku, a navíc naznačuje vědecké založení hledaného hrdiny a pepřík vás měl dovést k Pepper Potts. Poprvé se zde objevuje nápověda i v titulním obrázku, kde najdete komplex Stark Expo.

8. otázka: Obrázek ve složení Spider-Man – nemocniční pokoj – logo seriálu Dr. Who
- Správná odpověď: Jessica Jones
- Vysvětlení: Spider-Man byl Jessinou školní láskou a také důvodem, proč se chtěla stát hrdinkou poté, co získala své schopnosti – nápověda zde byla opět ukryta i v úvodním obrázku, kde vidíme souboj Spideyho a Sandmana, souboj, který JJ viděla právě z okna nemocničního pokoje poté, co se probrala z kómatu. Logo Dr. Who odkazuje na Davida Tennanta, který skvostně ztvárnil její Nemesis Purple Mana.

9. otázka: Obrázek ve složení moře – královská koruna – logo Timely Comics
- Správná odpověď: Namor
- Vysvětlení: Netřeba. Vládce království pod hladinou a svého času vlajková loď vydavatelství Timely Comics.

10. otázka: Obrázek ve složení červenka (angl. Robin) – štít Kapitána Ameriky – černá guma
- Správná odpověď: Batman
- Vysvětlení: Již v průvodním textu k otázce, stejně jako ve zvoleném úvodním obrázku, jsme naznačovali, že půjde o komiksový crossover. Řeč byla o komiksu Captain America and Batman a milovníka černých obleků s precizně vykrouženými bradavkami a s Robinem za parťáka jsme z vás také chtěli vydolovat. Tato otázka pro většinu účastníků byla jako gilotina, jejímuž ostří unikli pouze dva.

11. otázka: Obrázek ve složení obrys mužského těla – led
- Správná odpověď: Iceman
- Vysvětlení: Netřeba. Vážně to bylo přesně takhle jednoduché.

12. otázka: „Jak se jmenovala jediná oficiální ženská představitelka „titulu“ Bucky Barnes?“
- Správná odpověď: Rebecca „Rikki“ Barnes
- Vysvětlení: Kromě první otázky jediná, která se dala vygooglit.

13. otázka: Obrázek ve složení kladivo – banda padouchů-mafiánů
- Správná odpověď: Hammerhead
- Vysvětlení: Padouch mafiánského vzezření, který má souvislost s kladivem? Ten je pouze jediný a kdo zaregistroval v úvodním obrázku Sinister Six, měl jasno.

14. otázka: Obrázek ve složení královský trůn – špenlík (angl. pin)
- Správná odpověď: Kingpin
- Vysvětlení: Netřeba, jednalo se o otázku z kategorie „prostě napiš, co vidíš“. Touto otázkou jsme chtěli udělat radost všem, kteří z Kingpina udělali nejčastější špatnou odpověď na ostatní otázky.

15. otázka: „Do výše našeho počtu se počítá dobré i zlé. Naší doménou jsou jídlo, ženy a boj. Občas přibereme do party dámu a krále, ale jinak jsme věrní počtu čuníků, kteří jdou v řadě za sebou.“
- Správná odpověď: Warriors Three – Fandral, Hogun, Volstagg
- Vysvětlení: Už úvodní obrázek s Asgardem byl vodítkem, dále pak do třetice dobrého i zlého a tři čuníci v populární dětské písničce. Dámou byla Lady Sif a králem náš oblíbený Thor. O boji, ženách a žvanci jistě netřeba vykládat.

16. otázka: Obrázek „Farming Simulator 19“
- Správná odpověď: Thanos
- Vysvětlení: Jenom jeden šílenec si jde farmařit poté, co vyhubí půlku galaxie. Na úvodním obrázku najdeme Vormir.

17. otázka: Obrázek ve složení Nebojsa – slepá spravedlnost
- Správná odpověď: Daredevil
- Vysvětlení: Už černé pozadí úvodního obrázku bylo nápovědou, postava Nebojsy byla odkazem na náš starší článek o krutostech českého dabingu a slepá spravedlnost je určujícím znamením Daredevila.

18. otázka: Obrázek ve složení stetoskop – postava ze hry Doom
- Správná odpověď: Doctor Doom
- Vysvětlení: Netřeba. Kdo navíc poznal v úvodním obrázku Latverii, měl vyhráno.

19. otázka: „Než jsem byl, již jsem se stal – synem té, jež vzala slovem. Jsem však jen půlí toho, čím jsme byli, tou půlí, která by prohrála závod se světlem.“
- Správná odpověď: Wiccan
- Vysvětlení: Otázka vlastně poměrně přesně popisuje Wiccanovu životní cestu – jeho znovuzrození do Billyho Kaplana poté, co spolu se Speedem (druhou – bratskou půlkou) již jednou žili – jako synové-dvojčata Scarlet Witch, která jedinou větou v House of M vzala schopnosti valné většině mutantů. Závod se světlem by nejspíš nevyhrál ani Speed, ale Wiccan je přece jen ten pomalejší běžec – navíc typický svým „miniThorovským“ kostýmem a blesky doprovázejícími každé jeho kouzlo.

20. otázka: Obrázek ve složení rudý kámen – kolečkové křeslo – setrvačník
- Správná odpověď: Juggernaut
- Vysvětlení: Rudý kámen odkazuje na artefakt z chrámu boha Cyttoraka, který Juggernautovi dal jeho schopnosti, kolečkové křeslo je odkazem na jeho nevlastního bratra Charlese Xaviera, s nímž se potýkal celý život a setrvačník je odkazem na jeho schopnosti, získané skrze „Crimson Gem of Cyttorak“. Tato otázka vám opět pořádně zatopila, správně ji zodpověděli pouze dva soutěžící.

21. otázka: Obrázek ve složení Cerebro – modrá růže – Kelsey Grammer
- Správná odpověď: Beast
- Vysvětlení: Už úvodní obrázek napovídá, o koho se jedná (Belle v podání Emmy Watson), modrá růže (typická pro Zvíře – the Beast, jen v nápadně pozměněné barvě), Cerebro, jehož je z části autorem a Kelsey Grammer, který Beasta ztvárnil ve filmu X-Men: Last Stand.

22. otázka: Obrázek ve složení portrét Roberta Louise Stevensona – obálka alba skupiny GammaRay
- Správná odpověď: Hulk
- Vysvětlení: R. L. Stevenson je autorem známého příběhu o Dr. Jekyllovi a panu Hydeovi, který se stal přímým předobrazem příběhu Neuvěřitelného Hulka. Album GammaRay je vodítkem ke gama záření, které z doktora Bannera udělalo zelené samonasí…samo­naštvávací monstrum. Na úvodním obrázku je budova Oxfordu, kde se poprvé setkal se svým budoucím rivalem i přítelem Tonym Starkem. A bohužel, opravdu nebyl správnou odpovědí Beta Ray Bill.

23. otázka: Obrázek ve složení pavouk – šunka
- Správná odpověď: Peter Porker/Spider-Ham
- Vysvětlení: Netřeba. Ano, takhle jednoduché to bylo. Prostě šunka + pavouk, žádný Venom. :)

24. otázka: Obrázek ve složení dva totožné obrázky kočky – Ctrl + C – Ctrl + V
- Správná odpověď: Copycat
- Vysvětlení: Vezmete kočku, zkopírujete a máte tu samou kočku dvakrát. Thorova zbroj byla záměrně matoucí, zásadní byla kočka v kombinaci s nejsnazší metodou plnění školních referátů. I vánoční kočička vás pěkně potrápila – udolali ji pouze tři z vás.

Jak se ukázalo, náš vánoční kvíz zaměstnal vaše hlavy víc, než jsme vůbec doufali – což pevně věříme zabavilo nejen naši redakci. Ti, kteří vzdali účast po pár otázkách, pevně doufáme v budoucnu projeví více odhodlání a nebudou tak snadno zahazovat zbraně. Ti, kteří statečně bojovali až do konce, a přesto nebyli odměněni vítěznými posty, právě pro vás bude připravena soutěž další. Nebojte se vlka nic, spolumarveláci, najdeme si další měsíc, který pro vás vyplníme podobným kvízem.

A co vy? Těšíte se na další podobné soutěže, nebo jsme vás udolali po prvním kole?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.