Ve spinoffu X-Menů bude debutovat postava, která ovlivní celé univerzum Marvelu

Ve spinoffu X-Menů bude debutovat postava, která ovlivní celé univerzum Marvelu

Seriály
Ve spinoffu X-Menů bude debutovat postava, která ovlivní celé univerzum Marvelu

20. dubna letošního roku má vyjít první číslo komiksové série s názvem Legion of X od spisovatele Simona Spurriera a kreslíře Jana Bazalduy.

723 0
18. únor 2022, napsal Johnny

Debutovat zde přitom má postava jménem Mother Righteous, kterou Spurrierovi pomohl vytvořit Jamie McKelvie. Má se jednat o velmi vlivnou figuru, která za svůj domov označuje takzvanou astrální rovinu, tedy prostor spojený zejména s telepaty, jakými jsou Charles Xavier nebo Shadow King.

Zároveň má však do budoucna hrát Mother Righteous významnou roli nejen co se týče X-Menů. Bude mít totiž údajně vliv na celý marvelovské svět.

Spurrier se k postavě vyjádřil takto:

„Mother Righteous je mocný a záhadný nový hráč v obřím dramatu prostupujícím celou sférou X (linie související s X-Meny, pozn. redakce). Nejde o čistého padoucha, ani o čistého hrdinu. Jednoho dne si jen tak klidně se znervózňujícím úsměvem vystoupí z astrální roviny. Přijde nabízet dary. Drobnosti. Magii, přání, podstatu. Božstvo. Moc. Odezva její velkorysosti – a to, co očekává na oplátku od těch, co její dary přijmou – bude mít dopad na budoucnost mutantů a vůbec celého širšího univerza Marvelu po dlouhou dobu.“

Díky dosud zveřejněným obalům se můžeme podívat na to, jak postava vypadá. Kovově laděná pleť se nachází v červeném tónu, který je v kontrastu s bílými vlasy a oblečením. Páteř je lemována jakýmisi otvory, z nichž vystupují zářivá vlákna, na jejichž koncích poletují svítící koule.

alt

McKelvie má s designem populárních superhrdinů bohaté zkušenosti. Stojí například za novým vzhledem Carol Danvers, Kamaly Khan nebo Captain Carter. Práci na nové postavě okomentoval následovně:

„Někdy jdou designy postav tvořit samy od sebe. Mother Righteous byla tento případ. Simonova práce na jejím charakteru je tak silná, že když jsem si přečetl scénář k jejímu prvnímu vystoupení, věděl jsem jasně, jak má vypadat. Musel jsem se s tím trochu mazlit, aby to bylo perfektní, ale z textu ke mně promlouvala natolik silně, že mohla prostě nakonec vypadat jediným způsobem. Nemůžu se dočkat, až jí uvidím přímo na stránkách komiksu!“

Co si o tom myslíte vy? Vítáte příchod nové postavy? A co soudíte o jejím vzhledu?

alt

(Zdroje obrázků – comicbook.com, gamesradar.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama