V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (III. část)

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (III. část)

Filmy
1023 0
25. říjen 2020, napsal Tony Trojan

D'Onofrio nebo Big Show – kdo ztvární Kingpina? Uvidíme někdy i jeho syna Richarda Fiska? Objeví se pravý Hydro-Man, Cyclone či Molten-Man? Již 3. pokračování VkKF o Sinister 6 přínáší další zajímavé postavy a jejich představitele.

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (III. část)

K tomuto článku jsem připravil pomocný materiál (ZDE), kde naleznete všechny sestavy Sinister Six. Dále bych vás chtěl odkázat na předchozí díly V kůži Kevina Feigeho, které naleznete zde – 1. část a 2. část.

Kdo byl členem Sinister 6 / 7 /Syndicate a mohl by se objevit?

Začneme opravdu těžkou váhou.

Kingpin

Nej(pravdě)po­dobnější – Vincent D'Onofrio, Paul Donald Wight II / Big Show, Hafþór Júlíus Björnsson, Renes Rivera

Méně pravděpodobné – Vince Vaughn, Tyler Mane, David Mattey, Eddie Hall,

Nepravděpodobné – Nonso Anozie, Clay Trimble, Michael Chiklis

Kingpin, vlastním jménem Wilson Fisk, se řadí mezi opravdu kultovní postavy Marvelu. Zvláště pokud jde o Spider-Mana či Daredevila. Druhý jmenovaný dostal od Netflixu seriál, který nejprve fungoval v souladu s MCU, ale pak na něj Disney zanevřel. Později si však u Velkého myšáka uvědomili, že právě Daredevil nebo Punisher patří k opravdu dobrým komiksovým adaptacím a svůj názor obrátili.

Právě v rámci seriálu Daredevil představoval Kingpina velice chválený Vincent D'Onofrio, kterému se v poslední dobou zvedly šance na zopakování této role. U nás v redakci však často v souvislosti s Kingpinem rezonuje jméno Paul Donalld Wight II alias Big Show. Právě tento wrestler se sám přihlásil o tuto roli, kdy si ještě dodatečně oholil svoji pověstnou bradku. Osobně by mi nevadil ani jeden z nich.

Trochu vás však překvapím a přijdu ještě s dalšími jmény. Hafþór Júlíus Björnsson aspiruje nejen na tuto roli, ale i na ztvárnění Rhina, kterého jsem probíral v minulé části. Má rozhodně proporce, které se hodí i k Wilsonu Fiskovi. Dále by Wilsona Fiska mohl ztvárnit Renes Rivera, který se mu vyloženě podobá, a prozatím si zahrál hlavně v seriálech, jako je kupříkladu X-Men: Nová generace, Gotham nebo Kazatel. Vzhledem k jeho oblibě komiksu se jeho obsazení jeví jako zajímavý nápad.

The Rose

Nejpravděpodob­nější – Dean-Charles Chapman, Alden Ehrenreich, Lucas Till, Colton Haynes

Méně pravděpodobné – Gregg Sulkin, Jesse McCartney, Brandon Flynn

Nepravděpodobné – Ryan Phillipe, Ed Westwick, Jack Kilmer, Zachary Gordon, Tommy Dorfman, Christopher Egan, Evan Peters, Colin Jost

V případě zapojení Hobgoblina do MCU, Sony-Verse, či do spojeného vesmíru těchto světů, by dával velký smysl příchod původního Rose – Richarda Fiska. Navíc se jedná o syna již zmiňovaného Kingpina, takže by bylo parádní vidět je zase pospolu.

Tato postava působila v animovaném seriálu Spider-Man z 90. let, ale malý Richard se také objevil v Into the Spider-Verse. Byl hlavní motivací svého zlotřilého otce, který se snažil přivést si náhradního Richarda z jiné dimenze, bez ohledu na následky. Tomu pochopitelně zabránil Miles Morales a jeho pavoučí parta.

The Rose však v tomtéž snímku byl někdo jiný, jelikož byl na nástěnce Petera Parkera v jeho tajné skrýši. Šlo paradoxně až o následovníky původního Rose, které známe výhradně z komiksů – Sergeant Blume, Jacob Conover, Phillip Hayes.

Jasným favoritem na tuto roli je Dean-Charles Chapman. Navíc by tato volba fungovala jak po vizuální stránce, tak po té věkové. Ať už by jeho tatíčka Kingpina hrál Vincent D'Onofrio nebo Big Show, Dean vypadá hodně mladě a je tak nejvhodnějším kandidátem na roli Rose.

Hydro-Man

Nej(pravdě)po­dob¬nější – Charlie Hunnam, Alexander Ludwig, Kellan Lutz, Derek Hough, Ryan Phillippe

Méně pravděpodobné – Lucas Till, Chad Michael Murray, Nick Carter, Justin Hartley, Travis Van Winkle, Mike Dopud, Chris Pine

Nepravděpodobné – Ben Foster, Chad Faust, Daniel Craig, Josh Holloway, William Levy, Nic Bishop, Marc Warren, Matthew Hussey, Lou Ferrigno Jr.

Jméno Morris Bench zmínil Flash Thompson na hotelu v Benátkách v souvislosti s útokem na toto italské město. Nesetkal se sice s pochopením, ale jméno udělalo radost mnoho komiksovým fanouškům. Jedná se totiž o dalšího záporáka se schopností hydrokineze – Hydro-Man.

Do role tohoto většinou blonďatého siláka bych obsadil Charlieho Hunnama nebo Alexandera Ludwiga, kterého však vidím i jako budoucího Adama Warlocka. Dále se kupříkladu nabízí Kellan Lutz nebo Derek Hough. Velice dobrý herec je však i Ryan Phillippe, který by postavě dodal jisté charisma i šmrc. Obsazení Daniela Graiga by bylo určitě skvělé, ale už se jedná o staršího herce, což by mohlo omezovat filmaře budoucích filmů z MCU a možná i Sony-Verse.

Molten Man

Nejpravděpodob­nější – Armie Hammer, Jason Segel, Randy Orton

Méně pravděpodobné – Dwayne Johnson

Nepravděpodobné – Lucas Till, John Corbett

Mark Raxton je dalším newyorkským vědcem, kterému se zvrtlo jeho konání. Stal se padouchem lačnícím zejména po zelených papírcích. Rovněž pracoval pro Oscorp Industries jako laboratorní asistent Dr. Spencera Smythea, tvůrce Spider-Slayers, na kterého přišla řada předchozí části VkKF.

Raxton a Smythe společně vyvinuli zcela novou slitinu tekutých kovů pro Spider-Slayers z radioaktivního meteoritu, ale Raxton se jej pokusil ukrást a prodat. Při následném pěstním souboji obou vědců v laboratoři na sebe omylem Raxton zvrhnul onu tekutou slitinu. Jeho pokožka však překvapivě absorbuje tuto látku a přebarví se na zlatou s příměsí červené.

Takového Molten Mana známe z komiksu, kdy se poprvé vyskytl v TASM #28, i z animovaných seriálů, ale v MCU jsme tohoto tradičního záporáka doposud nedostali. Nezdá se, že by se něco na této skutečnosti změnilo. Nic nám však nebrání spekulovat nad tím, kdo by mohl v budoucnosti ztvárnit Marka Raxtona.

Vzhledem k výšce Marka Raxtona, která činí 196 cm, bych volil někoho z trojce Armie Hammer, Jason Segel či Randy Orton. Všichni 3 mají shodnou výšku, ale váhově by nejvíce seděl právě Randy Orton nebo Dwayne Johnson, který má stejnou výšku, avšak upsal se konkurenci a ztvární Black Adama v jeho vlastní sólovce. Nakonec bych však přeci jenom upřednostnil Armieho Hammera nebo Jasona Segela, kteří mají o něco větší herecké zkušenosti.

Cyclone

Nejpravděpodob­nější – Adrian Brody, Timothée Chalamet, Louis Garrel

Méně pravděpodobné – Omar Sy, Gaspard Ulliel, Nicolas Cazalé

Nepravděpodobné – David Belle, Pio Marmaï, Guillaume Canet, Ashton Kutcher, Cody Fern, Adam Huber

Narážka na André Gerarda s padoušským jménem Cyclone byla ve Far From Home opravdu málo viditelná. Během bitvy na londýnském Tower Bridge proti vzdušnému Elementálovi (Zephyr, ve filmu Cyclone), který však nebyl skutečný, si můžeme všimnout auta s SPZ TASM 143. To je zkratka pro komiks The Amazing Spider-Man #143, kde Peter Parker bojoval právě proti Gerardovi. Shodou okolností se tento souboj odehrál v Paříži, která byla cílovou destinací Petera Parkera a Midtownské střední.

Podívají se někdy Peter a MJ do Paříže? Jestli ano, tak je pravděpodobné, že u toho bude i André Gerard alias Cyclone, který byl členem Sinister 16. Gerard měl černé vlasy, výjimečně i upravený knírek a neskonalý francouzský šarm, takže mi nejlépe pro tuto roli sedí Adrian Brody (i když není Francouz), který je však někdy spojován s rolí Reeda Richardse.

Pokud by nevyšlo toto obsazení, tak by bylo zajímavé obsadit Timothéeho Chalameta, amerického herce, který je jen o půl roku starší než Tom Holland. Z francouzských herců pak vítězí Louis Garrel. V úvahu navíc přichází i swap charakteru, kdy by Cyclona mohl ztvártnit nedotknutelný Omar Sy, který je zábavný a umí hrát i ostré hochy.

André Gerard však nebojoval pouze proti Spider-Manovi. V některých komiksech totiž soupeřil s Marcem Spectorem, takže je pravděpodobné, že tato postava dostane příležitost v seriálu Moon Knight.

Pokračování příště…(ZDE)

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku, kde každý den najdete aktuality a zajímavosti (nejen) ze světa Marvelu.

(Zdroje obrázků – NoSpoiler.it, newsedgepoint.net, CBR.com, writeups.org, paintmonkslibra­ry.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO