V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (II. část)

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (II. část)

Filmy
4 / 5 1194 0
19. říjen 2020, napsal Tony Trojan

Pokračujeme v hledání představitelů naší Sinister 6. Kdo ztvární Doctora Octopuse? Jaké vzezření bude mít Lizard či Rhino? Objeví se i Alistair Smythe či Sandman? A koho dalšího bychom mohli alespoň zahlédnout v připravovaném filmu Spider-Man 3 (2021).

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (II. část)

K tomuto článku jsem připravil pomocný materiál (ZDE), kde naleznete všechny sestavy Sinister Six. Dále bych vás chtěl odkázat na předchozí část V kůži Kevina Feigeho, kterou naleznete ZDE.

Kdo byl členem Sinister 6 / 7 /Syndicate a mohl by se objevit?

Doctor Octopus / Lady Octopus

Nej(pravdě)po­dobnější – Alfred Molina, Javier Bardem, Christhoph Waltz, Kevin Spacey, Mark Hamill, Michael Emerson, Tom Cruise

Méně pravděpodobné – Alec Baldwin, Bob Odenkirk, Stephen Root, Jason Isaacs, James Woods, David Morrisey, Jarred Harris, Oliver Masucci

Nepravděpodobné – Tom Cavanagh, George Clooney, Gérard Depardieu, Steve Coogan, Lance Barber, Craig Mazin, Ian McShane, Adam Sandler, Caleb Landry Jones, Matthew McConaughey, Bryan Cranston

Na Dr. Otta Gunthera Octaviuse mám celou řadu zástupců. I Alfred Molina stále připadá v úvahu, ale v květnu už oslavil 67 let, takže bych dal přednost někomu mladšímu, protože máme hodně mladého Spider-Mana.

Skutečně skvěle by rozhodně vypadal Javier Bardem, o čemž svědčí i přiložený Koncept Art. Dále se nabízí herci jako Christoph Waltz a Kevin Spacey, kteří mají velké zkušenosti s hraním sociopatů a jiných maniaků.

V tomto ohledu se v poslední době činil i Mark Hamill, o kterém tu již byla řeč v souvislosti s postavou Green Goblina. Herecká hvězda, která se proslavila rolí Lukea Skywalkera, má mimo jiné zkušenosti s dabováním velice oblíbeného Jokera z Batman: The Animated Series. Rozhodně by tak nezklamal ani v jedné ze zmíněných rolí, ale preferoval bych ho spíše jako Doctora Octopuse.

Tajemné obsazení Toma Cruise probouzí palčivé otázky. Někdo tvrdí, že by mělo jít o Iron Mana z jiné dimenze. Já osobně si myslím, že se tento herec hodí spíše na roli padoucha, jelikož je jednou z hlavních tváří prapodivného kultu Scientologie, jenž založil ještě prapodivnější L. R. Hubbard. Tom Cruise by tak překvapivě mohl ztvárnit jednoho z nejznámějších záporáků, který kdy bojoval proti Spider-Manovi. Toto náboženské hnutí je totiž obviněno hned z několika zločinů, včetně těch proti zdravému rozumu, a bylo tak často parodováno v různých filmech a seriálech, jako je kupříkladu Schizopolis nebo South Park. Hráčům pak bude bližší The Epsilon Program z Grand Theft Auto V, vedený Crisem Formagem, který byl vystavený na základě Scientologie.

Michael Emerson se hodí na každého vědeckého šílence, jako je kupříkladu již obsazený Armin Zola, stále volný M.O.D.O.K. nebo právě Doctor Octopus. Pokud bych tak měl pravomoc zvolit svého Doctora Octopuse, tak bych vybíral ze čtveřice Javier Bardem, Mark Hamill, Christopher Waltz či Michael Emerson. Jako fanouška starých Star Wars bych však upřednostnil Marka Hamilla, pro kterého by to mohla být šance konečně dokázat, že herecky skutečně vyspěl.

Pravděpodobná je i možnost swapu na ženskou postavu, který má základy v komiksu i v animovaných filmech a seriálech. Z mladších hereček bych to viděl na Emmu Watson či Joan Smalls, ze starších pak na Keiru Knightley, Jessicu Albu, Kate Beckinsale, Gal Gadot nebo Kerry Washington.

Sandman

Nej(pravdě)po­dobnější – John Cena

Méně pravděpodobné – Alan Ritchson, Mark Wahlberg, Matthew G. Taylor, Jérôme Le Banner

Nepravděpodobné – Adam Nemet

Zde není absolutně o čem. John Cena prostě musí být Sandman. Dále k tomu není co dodávat. Leda to, že se mi velice líbil Thomas Haden Church v roli Marka Flinta alias Sandmana z filmu Spider-Man 3 od Sama Raimiho. Zub času už však na něm zanechal následky, proto nefiguruje na mém seznamu.

Lizard

Nejpravděpodob­nější– Rhys Ifans, Aaron Eckhart, Cristopher Nolan, Simon Baker, Alfie Allen, Sam Claffin

Méně pravděpodobné – Aiden Gillen, Bruce Greenwood, Adam Driver, James Franco, Hugh Grant, Peter Saarsgaard

Nepravděpodobné – Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom, Guy Pierce, Caleb Landry Jones

Vzhledem ke skutečnosti, že byl do třetího Spider-Mana (možná) obsazený i Andrew Garfield, je pravděpodobná i repríza role Lizarda v podání Rhyse Ifanse. Zda-li se tito dva skutečně vrátí do svých rolí, to nevíme. Stále je možné, že si zahrají někoho jiného. Celkově se mi moc nelíbí duologie Amazing Spider-Man, i když má své klady, jako jsou různé Spideyho kombinace s metačemi sítí. Rhys Ifans mě rozhodně nenadchl, ale špatným hercem není a do jisté míry dělal, na co se zmohl. Spíš se mi vůbec nelíbila jeho podoba v ještěří formě.

Měl bych však tip na jiného Lizarda. Aaron Eckhart je sice pouze o 2 roky mladší, ale jeví se mi jako mnohem lepší volba. Měří stejně jako Curtis Connors, tedy 180 cm. Ve snímku The Dark Knight (2008) byl navíc excelentní, ba přímo famózní. Spolu s Christianem Balem a Heathem Ledgerem táhli 2. díl Batmana od Christophera Nolana. Ten by mimochodem mohl být také skvělým Curtisem Connorsem (nejen kvůli jeho podobné výšce 181 cm). V některých svých filmech sám hrál, tak by nebylo pochyb o jeho režisérském nadhledu a správném pojetí postavy.

Dále by se nabízel i Simon Baker či Aiden Gillen. Často však ve spojitosti s Lizardem je skloňován i Leonardo DiCaprio či Bruce Greenwood, které bych však v tomto případě vynechal. Z mladších bych pak volil Allfieho Allena.

Alistair Smythe

Nejpravděpodob­nější – B. J. Novak, Ben Whishaw, Hayden Christensen, Adam Sandler

Méně pravděpodobné – Tom Cruise

Nepravděpodobné – Orlando Bloom

Alistair Smythe se objevil v The Amazing Spider-Man 2 (2014), kde si ho zahrál B. J. Novak. Řadí se mezi velice oblíbené padouchy, což dokazuje i žebříček IGN, kde se Smythe umístil na 9. místě ze všech Spideyho padouchů. Upřímně bych ho takto vysoko nestavěl, ale budiž. Kdybych byl v kůži Kevina Feigeho, tak bych některé méně známé postavy, jako je Alistair Smythe či Beetle, nejraději neukazoval ve filmu, nýbrž v live-action seriálu Spider-Mana. To by byl skvělý prostor pro uvedení mnoha dalších padouchů, kterých má Spider-Man opravdu hodně.

I v tomto seznamu figuruje Tom Cruise, který by tuto postavu mohl hodně zviditelnit a popravdě bych toto obsazení snášel lépe, než kdyby si zahrál Iron Mana či Doctora Octopuse. Osobně však mnohem výše stavím B. J. Novaka, Bena Whishawa či Haydena Christensena, představitele Anakina Skywalkera.

Měl bych však ještě jeden zajímavý tip. Adam Sandler byl dlouhodobě zaškatulkován jako komediální herec a nemohl se z této škatulky dostat. Po Uncut Gems (2019) se za mořem začalo na Adama Sandlera dívat zcela jinak, a proto by mohl být osloven ohledně vážnější role. Do toho jistými prvky spadají i filmy z MCU, neboť mají komediální nádech. To by tedy mohla být dominanta Adama Sandlera. Tato postava mě však zas tolik netrápí a raději bych upřednostnil postavy jiné, včetně té následující.

Rhino

Nejpravděpodob­nější – Paul Giamatti, John Desantis, Robert Maillet, Hafpor Julius Bjornsson, Conan Stevens, Nathan Jones, Randy Coutoure

Méně pravděpodobné – Mark Smith, Dominic Purcell, Winston James Francis, Tyler Mane, David Mattey, Matthew Willig, Jouko Ahola, Reuben De Jong, Kristian Nairn, Derek Boyer, Rory McCann, Terry Crews

Nepravděpodobné – Steve Ogg, Sven-Ole Thorsen, Ryan Reeves, Magnus Samuelsson, Richard Skog, Vin Diesel

Ruský mafián Aleksei Mikhailovich Sytsevich patřil vždycky k těm oblíbenějším super-padouchům z celého Marvelu. Přesto ještě nikdy nedostal filmové zpracování, i když dostal malý prostor na začátku i v závěrečné scéně The Amazing Spider-Man 2, kde si ho zahrál zběsilý Paul Giamatti. Popravdě to však nebyla úplně moudrá volba, a tak mám za něj hned několik náhradníků.

Jedním z nich by mohl být hromotluk John Desantis, který se proslavil snímkem Master and Commander: The Far Side of the World (2003), ale má za sebou působení v seriálech Arrow, Legends of Tomorrow, Smallville, Supergirl, Stargate či Supernatural.

Dalším hromotlukem v pořadí je Robert Maillet, kterého můžete znát z filmů, jako je Pacific Rim (2013) či Sherlock Holmes (2009) s Robertem Downey Jr. v hlavní roli. Zahrál si však menší roli ve snímku Deadpool 2, kdy hrál postavu Bernarda Hoystera (Sluggo), který byl součástí party Černého Toma (Black Tom Cassidy) v Ice Boxu.

Systseviche by mohl interpretovat také Nathan Jones, který si zahrál ve filmech, jako je Troy (2004), Ong-Bak 2 (2005), Fearless (2006), Asterix a Olympijské hry (2008) či Mad Max: Fury Road (2015).

Na závěr tu mám Conana Stevense a Hafpora Juliuse Bjornssona, kteří oba ztvárnili Sira Gregora Gleganea v Game of Thrones. Conan Stevens má však velice špatnou zkušenost s komiksovou adaptací Man-Thing (2005), kde představoval hlavní postavu Marka Stevense. Ztvárnil však i Král skřetů z Mlžných hor Bolga ve snímku Hobit: Unexpected Journey (2012). Nejlepším Rhinem však stále zůstává Hafpor Julius Bjornsson, který by se rovněž mohl zařadit mezi další herce v MCU ze známého seriálu Game of Thrones.

Jackal

Nejpravděpodob­nější – Selenis Leyva, Jim Carey, Willem Dafoe

Méně pravděpodobné – Andy Serkis

Nepravděpodobné – Rami Malek

Určitá narážka na Jackala se dala snadno přehlédnout a možná věstí i jeho budoucí příchod. V Homecomingu se krátce mihla i učitelka na přírodní vědy paní Monica Warrenová (Selenis Leyva). Jméno Miles Warren také nese zloduch Jackal, který se poprvé objevil v sešitu The Amazing Spider-Man #129 (1974). Monica Warrenová však není jeho ženou, jelikož tou byla Joyce Delaney, klon Gwen Stacy. Mohlo by se však jednat o swap charakteru, a tak může Peterovi na Midtownské střední hrozit vážné nebezpečí v podobě jeho učitelky, ženské verze Jackala.

Pro zařazení Milese Warrena alias Jackala do MCU hovoří zejména to, že by jeho úmysly a myšlenky mohly vést k veřejné kritice současné situace okolo onemocnění Covid-19. Jackal je velice vychytralým protivníkem, který volil nečekané zločinecké metody. Jedním z nich bylo kupříkladu vypouštění LSD, či jeho Spider-viru do ovzduší, o kterém jsem psal ZDE

Warren patří mezi tradiční protivníky Petera Parkera, ale není vyloženým oblíbencem většiny fanoušků. Se správným pojetím charakteru by však slavit úspěch mohl. Proto mezi nejvhodnější kandidáty řadím někoho z trojice Jim Carey, Willem Dafoe nebo Andy Serkis. Do osudí se dostal i Rami Malek, kterého však vidím hlavně jako Silver Surfera.

Pokračování příště…ZDE

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku, kde každý den najdete aktuality a zajímavosti (nejen) ze světa Marvelu.

(Zdroje obrázků – Movieweb.com, disney-wiki.com, fansided.com, comicvine.com, screenrant.com, Wallpapers / sf.co.ua)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO