V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (I. část)

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (I. část)

Filmy
4 / 5 1155 0
15. říjen 2020, napsal Tony Trojan

Seriál článků V kůži Kevina Feigeho je zpátky a v plné parádě! Tentokrát se budu věnovat Sinister Six a jiným odnožím tohoto záporáckého týmu. Koho jsme již mohli vidět v MCU? Jaké složení Sinister 6 bychom si přáli my? A koho bychom obsadili do filmu?

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Sinister Six v MCU? (I. část)

K tomuto článku jsem připravil pomocný materiál (ZDE), kde naleznete všechny sestavy Sinister Six. Dále bych vás chtěl odkázat na předchozí díly V kůži Kevina Feigeho, které se věnovaly Fantastické čtyčce – 1.část ZDE.

Kdo už se objevil a byl členem Sinister 6 / 7 /Syndicate?

Začněme nejprve s těmi, kteří se již objevili, pro potřeby jasnější vizualizace Sinister 6. Někteří super-padouši již měli velkou úlohu, obzvláště pak Vulture a Mysterio. Jiní však zůstali skryti za oponou laické veřejnosti a jejich výskyt, alespoň pro některé, není tolik znatelný. Jak se však lidově říká, opakování je matka moudrosti, a proto si pojďme krátce zopakovat již ztvárněné postavy a jejich představitele.

Vulture

 • Představitel: Michael Keaton

Bývalý představitel Batmana si ve snímku Spider-Man: Homecoming (2017) vystřihl roli jednoho z kultovních Spideyho záporáků, který se poprvé představil v komiksu The Amazing Spider-Man #2 (1963).

Po Chameleonovi se Vulture stal teprve druhým záporákem, kterého Peter Parker na své cestě potkal, takže je dobře, že se dočkal svého filmového zpracování. Tentokrát pomohl Vulture uvést nového Spider-Mana na stříbrná plátna pod domovskou značkou.

Tinkerer

 • Představitel: Michael Chernus

Geniální vědec ve službách zla, Phineas Mason alias Tinkerer, se v MCU objevil po boku Vultura, kdy využíval mimozemských zdrojů a technologií k sestavení devastujících zbraní. Vyrobil tak Vulturovi křídla či Shockerovi rukavice. Ve filmu Spider-Man: Homecoming jsme tohoto člena S6 či Master of Evil mohli vidět s tváří Michaela Chernuse, který uměl situaci dobře odlehčit.

Shocker

 • Představitel: Logan Marshall-Green (Jackson W. Brice), Bokeem Woodbine (Herman Schultz)

Součástí Vulturovi bandy byl také Shocker. Nejprve jím byl drzý a problematický Jackson Brice, kterého však omylem zabil Adrian Toomes, i když ho to vlastně moc nemrzelo. Záhy si však převezme jeho náčiní originální Shocker – Herman Schultz, který se do manipulace s rukavicemi teprve dostával. Možná tomu tak bylo proto, že to nebyly ty správné rukavice.

Po útoku ve snímku Captain America: Civil War na ústředí IFID v Lagosu, se na cestě ztratilo nějaké vybavení, které se dostalo až k Tinkererovi. Ten vytvořil tuto zbraň ze součástek obleku Crossbonea s tím rozdílem, že ji vylepšil o mimozemskou technologii. Rukavice tak vydávala zcela odlišný výboj energie, jelikož v komiksu Herman Schultz používal rukavice s výdejem vibračních rázů či elektřiny. Později si však filmová Herman Schultz na tyto rukavice zvykl a dá se tak očekávat, že tuto postavu uvidíme již v plné formě v nadcházející trojce Spider-Mana.

Scorpion

 • Představitel: Michael Mando

Mac Gargan je dalším s antagonistů Spider-Mana, který se objevil v prvním dílu, kde tuto postavu ztvárnil Michael Mando. Konkrétně šlo o scénu na newyorském trajektu, kde dostal pořádně naloženo. Mac Gargan je znám jako Scorpion, i když zatím tak nevypadal.

Slibná však byla potitulková scéna, kde se ve vězení ptá Toomese na pravou identitu Spider-Mana, což ještě více rozvířilo fanouškovské debaty o vstupu Sinister Six do MCU.

Prowler

 • Představitel: Daniel Glover

Tuhle postavu jsme mohli vidět ve fantastickém animovaném snímku Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) v plné parádě. Aaron Davis se však objevil i v Homecomingu (2017), kde si kupoval zbraně od Vulturova kartelu. Z obchodu vycouval, jelikož se mu zbraně zdály být příliš nápadné.

Později ho vyslýchal Spider-Man, kdy ve vzájemném rozhovoru zmíní i svého synovce Milese Moralese. Navlékne někdy v budoucnosti svou zbroj? Stihne to v nadcházející trojce Spider-Mana? A kdy se objeví i Miles Morales?

Mysterio

 • Představitel: Jake Gyllenhaal

Tento záporák patří mezi nejoblíbenější v celém universu díky své úskočnosti a podlým trikům, které zkoušel i na našeho mladého Spider-Mana v podání Toma Hollanda ve snímku Spider-Man: Far From Home. I když mu Peter Parker zhatil jeho plány, dokázal ,,přežít" a odhalit jeho pravou identitu. Quentin Beck alias Mysterio tak bude hrát v MCU velkou úlohu i nadále.

Lady Beetle

 • Představitel: Claire Rushbrook?

Janice Lincoln se zřejmě objevila ve snímku Spider-Man: Far From Home, kdy byla součástí týmu Mysteria. V komiksovém světě ji můžeme znát jako Lady Beetle, která zatápěla nejen Peterovi Parkerovi, ale i Stevu Rogersovi.

Jedná se o dceru mafiánského bouchače Tombstonea, která však používá zbroj jiného pavoučího záporáka – The Beetle. Přítomnost Janice v MCU tak zvyšuje pravděpodobnost budoucího výskytu i těchto záporáků. Uvidíme Beetlea a Tombstonea v MCU?

Chameleon

 • Představitel: Numan Acar?

I zde se jedná pouze o hypotetický výskyt na základě křestního jména, tentokrát je to Dimitrij. Jedná se o velice časté ruské a ukrajinské jméno, které má základy v řečtině. V Marvel Universe je však nositelů tohoto jména jako šafránu, takže není těžké určit, o koho jde.

Mohlo by tak jít buďto o Dmitrije Bukharina, který vystupoval jako pátý Crymson Dynamo, či o Dimitrije Smerdyakova alias Chameleona. Pokud by se skutečně jednalo o Smerdyakova, tak by to mohlo znamenat i příchod jeho nevlastního bratra Kravena, kterému se věnuji níže.

Kdo se zaručeně objeví?

Electro

 • Představitel: Jamie Foxx

Už víme, že se Jamie Foxx vrátí do role Maxe Dillona. Jak však bude vypadat jeho Electro v MCU? Z příspěvku samotného herce jsme akorát zjistili to, že by neměl mít stejný vzhled jako v The Amazing Spider-Man 2, který byl kupodivu inspirován vzhledem Electra z Ultimate Spider-Mana.

A kdo dál…?

Musím zdůraznit, že kdybych byl v kůži Kevina Feigeho, tak by bylo mojí prioritou nejprve představit originální Sinister Six (Doctor Octopus, Electro, Kraven the Hunter, Mysterio, Sandman a Vulture) a až posléze novější podoby tohoto týmu. Jenomže původní složení se moc neslučuje s postavami, které se již objevily v MCU.

Jak vidím Sinister Six v MCU?

Budu tedy žít přítomností a zkusím vytvořit S6 podle již viděných postav, ke kterým nově přibude Electro. Nabízí se tak hned 2 možnosti. První variantou je seskupení Vulture, Shocker, Tinkerer, Scorpion, Mysterio a Electro.

Druhá varianta počítá s tím, že Tinkerer zatím nevytvořil svojí zbroj, takže se nebude přímo účastnit bitev, alespoň ne svým vlastním přičiněním. Jeho úlohou tak bude pracovat na nových vynálezech. V tomto případě by složení vypadalo takto – Vulture, Shocker, Scorpion, Mysterio, Chameleon a Electro.

Je potřeba také zvážit možnost toho, že nastane komplexní spojení MCU a Sony-Verse, což hodlám řešit ve volně navazujícím článku V kůži Aviho Arada, který vyjde vzápětí po VkKF. Osobně se k tomuto tématu stavím kladně. Kdybych byl v kůži kteréhokoliv z dvojce Avi Arad a Kevin Feige, tak bych byl rozhodně pro tuto myšlenku. Otevřelo by to tak možnost zapojení Venoma, Carnage a celého Klyntaru i s jeho mocným vládcem Knullem.

Představím však i další postavy, které mají ke vstupu do MCU blízko a také postavy, které by si přála moje maličkost. Takže se pohodlně usaďte a zkuste si představit jednotlivé herce ve zmíněných rolích.

Kraven the Hunter

 • Nej(pravdě)po­dobnější – Jason Momoa, Stefan Kapicic, Yuri Kolokolnikov, Manu Bennett, Joe Manganiello, Joel Kinnaman, Michael Wayne Foster, Ashraf Barhom
 • Méně pravděpodobné – Jeffrey Dean Morgan, Keanu Reeves, Roman Reigns, Clive Standen, Pablo Schreiber, Luke Evans, Pedro Pascal, Kristofer Hivju
 • Nepravděpodobné – Daveed Diggs, Sharlto Copley, Gerard Butler, Dustin Clare

Na roli lovce Kravena mám celou řadu možných adeptů, kde jaksi převládají herci z Game of Thrones (Hra o trůny) – Jason Momoa, Kristofer Hivju, Yuri Kolokolnikov či Stefan Kapicic, který si zahrál Colossuse ve filmové duologii Deadpool.

Nejvíce by se mi však líbil představitel Khala Droga a Aquamana, sympatický Jason Momoa, který má ale smlouvu s Warner Bros. To jaksi komplikuje jeho budoucí spolupráci, ale lepšího adepta těžko hledat.

Na druhou stanu se nabízí i někteří herci úplně sami. Třeba takový Joe Manganiello sám vyjádřil zájem o tuto roli. V mém případě však nejde o prioritní volbu, i když by se také na tuto roli hodil. Po obsazení Luka Evanse a Pedro Pascala do MCU se volá dlouho, a i já osobně je vidím jako vhodné kandidáty pro tuto roli, ale mnohem lépe mi sedí na Namora.

Green Goblin / Hobgoblin

 • Nejpravděpodob­nější – Willem Dafoe, Matthew McConaughey, Mark Hamill, James Nesbitt, Michael C. Hall, Jason Isaacs
 • Méně pravděpodobné – Damian Lewis, Andrew Lincoln, Bryan Cranston, Jim Carey, Giancarlo Esposito, Ralph Fiennes, James Franco, Kevin Spacey, Tobey Maguire
 • Nepravděpodobné – Antony Starr, Oscar Isaac, Matthew Rhys, Nicolas Cage, Tom Hanks, Con O'Neill, Bruce Greenwood, Aidan Gillen, Elijah Wood
 • Hobgoblin: Jacob Batalon (Ned Leeds), Lakeith Stanfield, John Boyega, John David Washington (Roderick Kingsley)

Nelze pochybovat o Willemovi Dafoeovi, že byl nejlepším možným představitelem Normana Osborna v jedničce Spider-Mana od Sama Raimiho. Nyní už je však starší nejen film, ale i Willem Dafoe, takže by musel být omlazen podobně jako Samuel L. Jackson v Captain Marvel (2019). Navíc bych mu raději přisoudil epizodní roli božského řezníka Gorra (Gorr the God Butcher) v Thor: Love and Thunder. O připravovaném pokračování a Gorrovi jsem psal ZDE.

Pro Normana Osborna bych tak viděl o něco mladšího představitele, kupříkladu Matthewa McConaugheyho (o 15 let), který však bude mít plné ruce práce se seriálem Gentlemen od Guye Ritchieho. Dále by skvělým Green Goblinem zajisté byl i Mark Hamill, který herecky vyzrál a nebyl by špatnou volbou. Také jsem jako zálohu připravil Jamese Nesbitta (55 let) a Michaela C. Halla (49 let).

Zajímavé by bylo i obsazení Jamese Franca, který se již proháněl na kluzáku ve filmu Spider-Man 3 (2007), ale pro změnu by nehrál Harryho Osborna (New Goblin), ale jeho otce Normana. Jenže je potřeba myslet i na to, že May Parker by byla o poznání starší než James Franco. Stejně tomu tak je i v případě Tobeyho Maguirea, hereckého představitele Petera Parkera z trilogie od Sama Raimiho.

Rodina Osbornových se objevila i v Amazing Spider-Man 2, kde Normana na smrtelné posteli ztvárnil Chris Cooper a Dane DeHaan byl představitelem jeho syna Harryho. Toto duo však nebylo vůbec výrazné a svým způsobem ještě více potopilo celý film. Proto o těchto hercích ani neuvažuji.

Je však možné, že místo Green Goblina dostaneme Hobgoblina. Původní Hobgoblin (Roderick Kingsley) vzešel ze séra a výbavy Green Goblina, kdy Roderick vylepšil vzorec, kluzák a brnění. Roderick byl rozeným manipulátorem a ve své šachové partii proti Spider-Manovi zvolil trochu odlišné metody než Harry a Norman Osbornovi. Omámil i Neda Leedse, který převzal jeho roli Hobgoblina a sloužil jako návnada pro odsouzení za jeho hanebné zločiny.

V pokračování se budu zabývat hledáním představitele pro klasické záporáky, jako je Doctor Octopus, Sandman, Lizard, Kingpin či Hydro-Man. Dojde však i na novější antagonisty, jako je kupříkladu Black Cat nebo Spot.

Pokračování příště…(ZDE)

(Zdroj obrázků – freenews.live, Screen Rant, NYMAG / Vulture, alphacoders.com, Comic Vine, CBR, Comic Book, Geek Tyrant, AlloCiné.fr, Electro by Jao PicArt, Good Find Guru)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO