V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část III.)

V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část III.)

Filmy
838 2
1. březen 2020, napsal Tony Trojan

Závěr trilogie, aneb jaké jsou naše představy o živém zpracování legend a jejich souputníků.

V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část III.)

Minule jsme skončili Medusou, což je ideální příležitost začít jejím rodinným příslušníkem, konkrétně mladší sestrou. Objeví-li se tedy v rebootu jedna z nich, je pravděpodobné, že se ukáže i ta druhá.

Crystal?

Možné obsazení – Kate Mara, Emma Watson, Karen Gillan, Isla Fischer

Tato postava ještě nebyla potvrzena, ale jakmile se více rozjedou události Inhumans přímo i ve filmech z MCU, tak je Crystal absolutní povinností pro tvůrčí tým, jelikož jde o drahou polovičku Johnnyho Storma komiksu v Fantastic Four #81. Tento románek se samozřejmě udál před jejím snaťkem s Quicksilverem. Co se stalo? Jak už bylo řečeno, Johnny je proutník, takže ho Crystal jednou načapala s její sestrou Medusou, z čehož pochopitelně neměla radost a nedokázala mu to odpustit. Uvidíme něco podobného i v MCU?

Galactus?

MO – Bryan Cranston, Jim Carey, Russel Crowe, Liam Neeson, Michael C. Hall, Desmond Harrington, Karel Roden, Viggo Mortensen, Tim Roth, Christopher Walz, Andy Serkis, Dolph Lundgren, Charles Dance, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Mark Strong, Kyle MacLachlan, Ian McShane, David Morrissey

Jeho čas v MCU přijde! Řeší se akorát kdy a za jakých okolností. Tenhle veleznámý Arcipadouch může být skvělou výzvou pro herecké legendy, ale i herce se zkušenostmi se ztvárněními různých bídáků. V tomto vyhrává Andy Serkis, který se již v MCU představil jako Ulysses Klaw. Čeká ho tedy dvojrole jako Gemmu Chan?

Dále pak Christopher Waltz, oblíbenec Quentina Tarantina. Ten by byl perfektní téměř pro každou roli, jelikož je, aspoň pro mě, ztělesněním vynikajícího herce. Zrovinka tak se dá mluvit i o Timu Rothovi. Roth by na nabídku nemusel kývnout, kdežto Waltz se blockbusterům jednoznačně nebrání, takže by o tom alespoň uvažoval.

Velice zajímavé by bylo podání Galactuse ve ztvárění Jima Careyho, jenž dříve komiksovky hrával. Ať už jde o Masku či jeho verzi Hádankáře (Riddler) ve snímku Batman Begins (1995). Carey je skvělý imitátor a ani by nemuselo být překážkou, že už je staršího věku (viz. Samuel L. Jackson v Captain Marvel).

Pro české patrioty a zároveň i nadšence pro komiks by bylo dechberoucí vidět v kině Karla Rodena, jak zatápí Fantastické čtyřce či Avengers. Má výhodu v tom, že jeho přízvuk zní anglosaskému uchu rusky, a tak často v hollywoodských filmech hraje zloducha. V jeho filmografii se najde i filmová adaptace komiksu Hellboy, kdy si zahrál Grigoriho Rasputina, jednoho z typických padouchů Anung un Rama. Problém však tkví v tom, zda-li na něj budou tvůrci myslet. Domnívám se, že by to zvládnul na výbornou, ale Roden vyloženě nepatří k nejznámějším hercům v Hollywoodu, takže nemusí být ani zvažován.

Dalšího aspiranta mají fanoušci i v Bryanu Cranstonovi (Walter White z Breaking Bad). Jeho postava měla vývoj od slušňáka až po velkou rybu z podsvětí. Postupně se z něj stal šíleně nebezpečný Heisenberg. Dal tak o sobě vědět už několikrát. Zvažuje ho i Kevin Feige?

Ve filmu by se dále mohli objevit i jiné postavy.

Luke Cage, který nahradil Thinga, když ztratil své schopnosti ve Fantastic Four #168, Scott Lang (Ant-Man), který s F4 spolupracoval ve Fantastic Four #384, Frankie Ray alias NovaFantastic Four #239, Sharon Ventura aka Ms. Marvel či She-Thing z Fantastic Four #306, Namorita Prentiss (Fantastic Four vol. 3 #43).

Po událostech v Civil War se v komiksu Fantastic Four #543 po boku Fantastické čtyřky objeví Král a Královna Wakandy – Black Panther a Storm. Významným členem F4 byl i Spider-Man (Fantastic Four #1 a Amazing Spider-Man #657). To, že by se v připravovaném snímku měli objevit Valeria a Franklin Richards, je nepravděpodobné. Potomci Mr. Fantastica a Invisible Woman se tak nejdříve objeví až v případném pokračování.

Jak by tedy mohlo vypadat složení F4

Dle nás ideální:

John Krasinski – Mr.Fanrastic, Emily Blunt – Invisible Woman, Zac Efron – Human Torch , John Cena – Thing, Javier Bardem – Doctor Doom

Méně pravděpodobné spojení:

Andrew Lincoln – Mr. F, Charlize Theron – Invisible Woman, Zac Efron – Human Torch, Conleth Hill – Thing, Jeffrey Dean Morgan – Doctor Doom

Nejméně pravděpodobné spojení:

Adrian Brody – Mr.F, Diane Kruger – Invisible Woman, Zac Efron – Human Torch, Evan Handler – Thing, Kevin Spacey – Doom

Alternativní možnosti

Nikde není psáno, že se filmoví tvůrci musí vyloženě držet předlohy. Existuje zde totiž možnost obsazení do role bez ohledu na to, zda-li je postava blondýna, černoch anebo asiat. Takzvanému swapu charakteristik postavy se v MCU nevyhýbají, takže kromě Terryho Crewse jako Thinga, můžeme vidět i další afroameričany ve známých oblecích F4. Pokud by šlo o postavu Human Torche, logicky by se změnila i postava Invisible Woman. Tato situace může reálně nastat i u Dooma. Zde by se přímo nabízelo, že by Victoria von Doom byla ex-přítelkyně Reeda a jeho někdější vědecká spolupracovnice. Asi nejméně reálně se jeví swap u Human Torche. Když je žena moc promiskuitní, je to bráno společensky poměrně jinak, než u muže…však to znáte.

Kdo usedne do režisérského křesla?

Sám se nabídl Peyton Reed, který by mohl rovnou zapojit Ant-Mana, jenž má také společnou historii s Fantastic Four. V kůži Kevina Feigeho bych však povolal na plac Jamese Gunna, anebo bych oslovil toho nejpovolanějšího – Jona Favreaua (Iron Man 1 a 2). Favreau se však v této době věnuje seriálu Mandalorian, který patří k tomu nejlepšímu ze Star Wars od doby, co se slavná značka přesunula k Velkému Myšákovi.

Jak to vidíte vy? Zkuste se vžít do Kevina Feigeho a podělte se s námi o vaše názory. Kdo by podle vás měl usednout do režisérského křesla? A kteří herci vám sedí na známé postavy?

(Zdroje obrázků – deviantart.com, amazonaws.com, pinimg.com, mir.medium.com, whatculture.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

výběr

Ten výběr možných herců pro všechny postavy v posledních třech článcích je neskutečnej. Já jen doufám, že se prostě všem možnejm „swap“ vyhnou.. Nelíbí se mi to žádným směrem.

první nástřel: Galactus – Ian McShane Invisible W – Elizabeth Mitchell, Keira Knightley Johny Storm – Stephen Amell, James Franco Mr.Fantastic – Andrew Lincoln, Sullivan Stapleton Thing – Kristian Nairn Doom – Zach McGowan, Billy Burke Silver Surfer – Joel Kinnaman, Travis Fimmel Crystal – Marie Avgeropoulos, Tracy Spiridakos, Brittany Snow She-Hulk – Alexandra Daddario Medusa – Katheryn Winnick Victorious – Eva Green

...

Děkuji za komentář a Váš výběr možných herců. Rovněž nejsem příznivec swapů, ale u Thinga by mi to asi vadilo nejméně. Eva Green jako Victorious? To by mohlo být zajímavé :)

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!