V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část II.)

V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část II.)

Filmy
725 0
29. únor 2020, napsal Tony Trojan

Na hlavní hrdinskou čtyřku jsme se podívali blíže v prvním díle, dneska se posuneme i na další a důležité postavy nejen pro nový filmový start, ale pro celý Marvel Universe.

V kůži Kevina Feigeho - Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část II.)

V případě, že jste nečetli zmíněnou první část – je ZDE. Také doporučujeme doplnit i další informace ohledně F4 v MCU, shrnuté v článku mého kolegy Nevky

Silver Surfer

Nejvíce pravděpodobní – Rami Malek, Omar Doom, Keanu Reeves, Eddie Redmayne, Michael Fassbender, Christian Bale, Leonardo DiCaprio,

Ať už bude Silver Surfera hrát kdokoliv, dá se očekávat velké jméno. V poslední době měla většina médií jasno a novým Norrin Raddem se má stát držitel Oscara – Rami Malek. Musím uznat, že úspěch Bohemian Rhapsody je hlavně jeho práce a zvedá jinak průměrný a historicky nepřesný film.

Situace se na bojišti ale mění každou minutu, a dokud není oznámen podpis smlouvy s hercem a film nakonec dojde do kin, jistotu člověk nikdy nemá. Již dříve se totiž avizovalo, že by Silver Surferem měl být Keanu Reeves. Zajímavé by také bylo, kdyby tuto postavu ztvárnil Leonardo DiCaprio, o jehož hereckých kvalitách už nemůže být pochyb, ale nezdá se, že by se k MCU stavěl v současnosti jakkoliv kladně.

Stejně jako u DiCapria, jsou i další velká jména zbožným přáním nadšenců pro náš filmový vesmír. Ať už jde o Eddieho Redmayne, Michaela Fassbendera či Christiana Balea. Všichni tři zmínění mají hromadu zkušeností s velkými frančízami a nejspíš by se nebránili spolupráci, pokud by byli osloveni. Čemu bych se bránil já? To je obsazení Redmayne do role Silver Surfera, protože se zkrátka pro tuto interpretaci nehodí. Ledaže by sám přispěchal s vlastními (a hlavně dobrými) nápady na to, jak postavu uchopit, obdobně jako tomu bylo v případě Bladea a Mahershala Aliho.

Doctor Doom

NP – Jeffrey Dean Morgan, Kevin Spacey, Javier Bardem, Cillian Murphy, Aidan Gillen.

Victor von Doom je postava, která by do MCU vnesla mnoho možností. Dá se uchopit různě a tvůrci mají enormní množství materiálu ke zpracování. Pokud postava dostane hlavní antagonistickou úlohu v dějové lince, dá se předpokládat, že velký vyznám bude mít i jeho vlastní stát – Latverie, a tudíž by mohli dostat prostor přívrženci jeho režimu – Zora Vuković alias Victorious, Lucia von Bardas či Dreadknight. Za těchto předpokladů by mohla Latverii z části hrát Praha. Doomstadt je v komiksech mixem východoevropských měst, a tak je určitá část podobná našemu Hradu a Starému městu v Praze.

Jako diktátor by se mohl blýsknout Jeffrey Dean Morgan , který by mi na postavu Victora von Dooma seděl. Umí zábavně pojmout záporný charakter, ale přitom to celkově nepůsobí groteskně. To prokázal i v žánrovce The Walking Dead jako Negan. A to, že umí přitlačit na pilu, bylo zřejmé i ve filmu Watchmen od Zacka Snydera. Ztvárnil DC charakter Eddieho Blakea aka The Comediant.

Pokud hledáte opravdu dobře znázorněné ďábelské vlastnosti a zároveň i sympatický vzhled, tak Kevin Spacey je jasnou volbou. Momentálně je číslem jedna na černé listině Hollywoodu, což je i číslo Dooma na Black listu organizace S.H.I.E.L.D. Jenže je tu jedno velké ale. Disney prostě nemá rádo, když se jim v hereckém ansámblu potuluje člověk s takto pošramoceným jménem. Vyřeší se jeho sexuální minulost? Je Kevin Spacey nevinný, polepšený anebo nenapravitelný?

Jestli existuje herec, kterého si nepřeju, tak to je držitel Oscara Javier Bardem, takže pokud bych byl v kůži Kevina Feigeho, tak by rozhodně nefiguroval na seznamu adeptů na Doctora Dooma. Podle všeho ale na marvelovské listině herců, kteří se do role zvažují, bohužel figuruje.

Pro mnohé by byl ideálním Doomem Cillian Murphy, kterého známe ze snímku Batman Begins (Christopher Nolan) jako Scarecrowa. Tuto tezi podpořil i následující Concept Art známého umělce BossLogica.

A kdo dál?…

Victorious

NP – Megan Fox, Victoria Justice, Emilia Clarke, Alicia Vikander, Jessica Lowndes, Alexandra Daddario, Adriana Lima

Bude záležet na několika faktorech, zda-li bude v příběhu vůbec uvedena, v jakém stavu bude strana super-hrdinů a jak bude vypadat temná část Marvel Universe. O ztvárnění této krasavice a fanatické uctívačky Dooma by se mohly ucházet výše uvedené herečky. Největší favoritkou je Emilia Clarke, která byla již několikrát zvažována do role v MCU. Navíc herci z Game of Thrones jsou u Marvel Studios v kurzu už delší dobu.

Osobně bych se však stavil pro Megan Fox, protože je to Megan Fox. Jistojistě by do kina přitáhla mužské osazenstvo, které by v případě horší interpretace charakteru rádo odpustilo její herecké nedostatky.

She-Hulk

NP – Alison Brie, Olivia Wilde, Eliza Dushku

MP – Jessica Biel, Rosario Dawson, Kate Beckinsale, Emmanuelle Chriqui, Stephanie Beatriz, Emilia Clarke, Mila Kunis, Lauren Cohen, Nina Dobrev, Allison Williams, Minka Kelly, Anna Kendrick, Michelle Trachtenberg, Olivia Munn, Amy Adams, Alexis Bredel, Alexandra Daddario, Lily Collins, Hayley Atewell, Adriana Lima

Nadaná právnička dostane svůj vlastní seriál, ale ke castingu je ještě daleko, takže se nejvíce mluví o Alison Brie či Elize Dushku, která má zkušenosti s dabingem animáku od Marvelu. Konkrétně jde o namluvení She-Hulk v Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.. Zopakuje si tak tento charakter i v živém podání?

Mezi fanoušky je oblíbená Olivia Wilde, která projevila zájem i o režisérské křeslo z některých připravovaných projektů, ale většina ji zná jako představitelku Třináctky ze seriálu Dr. House a také z snímku Ona.

Medusa

NP – Kate Mara, Emma Watson, Emma Stone, Karen Gillan, Isla Fischer

I Královna Inhumans byla součástí tohoto legendárního týmu ve Fantastic Four #132. Má mladší sestru Crystal, která má vazby k F4 poněkud silnější. Ve rámci MCU už se v podstatě objevila v ne moc úspěšném seriálu Inhumans, o kterých se raději nemluví a není vyloučeno, že byli tajně z MCU vyškrtnuti. Nyní tedy netušíme, jestli se postava vůbec vrátí a zda-li existuje možnost návratu Serindy Swan. Ze výše uvedených důvodů bych upřednostnil každou ze zmíněných hereček.

Pokračování příště…

(Zdroje obrázků – pbs.twimg.com, vignette.wiki­a.nocookie.net, static3.cbrima­ges.com, marvel.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!