V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část I.)

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část I.)

Filmy
1062 0
28. únor 2020, napsal Tony Trojan

Kdo ztvární Reeda Richardse? Jaké herečky se hodí do role Invisible Woman? Kdo bude hrát jejího bratra Human Torche? Jaké vzezření bude mít Thing? A jaké další postavy bychom mohli ve filmu vidět?

V kůži Kevina Feigeho – Jak by vypadala naše Fantastická čtyřka? (Část I.)

Před nějakou dobou internetem kolovala zpráva, kterou rozvířil režisér Ant-Mana – Peyton Reed. Ten zveřejnil svoji vizi pro F4, jež měla spočívat v inspiraci v původních týmech z 60. let – Avengers (s Hankem Pymem) a právě First Family, jak se první týmovce Marvelu říká. Vše důležité by se mělo odehrát právě v období éry vzniku nejslavnější komiksů z dílny Marvelu. Pokud by skutečně tento režisér byl najat filmovou divizí Marvelu, tak by bylo zřejmě jasno, kam příběh přibližně půjde a může to být i vodítko k obsazení jednotlivých rolí.

Dále víme, že se reálně zvažuje možnost sólového projektu Silver Surfera, což by do MCU vrátilo bratry Rusoovy. Pro nás by to také mohlo být důležitým znamením brzkého příchodu Galactuse. Fantastická čtyřka však může mít prozatím hlavního padoucha v osobě Dr. Dooma a Silver Surfer by mohl být jeho origin příběh. Tím by dostal mnohem lepší prostor než v dilogii od Foxů z let 2005 a 2007 a příběh by netlačil tolik na pilu. V druhém snímku absolutně zvorali vzhled Galactuse. Dá se tedy očekávat, že až jeho okamžik v MCU přijde, bude si alespoň trochu podobný a nebude to pouze mlhovina po vzoru Phoenix Force.

Kdo nejvíc připadá v úvahu? A kdo naopak je od role míle daleko, i když by mohl být ideálním představitelem charakteru?

Dámy mají přednost…

Invisible Woman

Nejpravděpodob­nější – Emily Blunt, Charlize Theron, Keira Knightley

Méné pravděpodobně – Diane Kruger, Emilia Clarke, Charlotte McKinney, Katheryn Winnick, Yvonne Strahovski, Gaia Weiss, January Jones, Rosie Huntington-Whiteley, Emma Roberts, Mélanie Laurent, Lauren German, Melissa Benoist, Blake Lively, Evan Rachel Wood, Reese Whitespoon, Alison Lohman, Julianne Hough, Petra Silander, Claire Danes, Alice Eve,

Nepravděpodobné – Jessica Alba, Kaley Cuoco, Amber Heard, Sarah Chalke, Cara Buono, Emma Watson, Live Tyler, Kristen Bell, Chloë Grace Moretz

Susan Storm je v komiksech vnadná blondýna, která by však měla ničit stereotyp ohledně inteligence světlovlasých krásek. Nechci, aby to vyznělo sexisticky, ale ono to asi jinak nejde. Rozhodně by ji měla hrát přitažlivá žena, která však má i charakter a určitý stupeň inteligence. Nejčastěji se v souvislosti s neviditelnou hrdinkou hovoří o Emily Blunt. Ta připadá v úvahu nejen kvůli vlasům, ale dávala by smysl i s ohledem na její zopakování spolupráce s Krasinskim, jakožto hlavní aspirant na jejího partnera – Reed Richards. Toto duo by herecky mohlo navázat tam, kde přestali, jelikož se znají a mají k sobě blízko již od natáčení snímku Tiché místo a tak by se mohla využít jejich vzájemná chemie i na place u Disneyho.

Ten zvažoval Emily Blunt, spolu s Katheryn Winnick, již do role Captain Marvel, kterou si po mnohých úvahách nakonec přeci jenom zahrála Brie Larson. Obě herečky jsou pochopitelně dobrou variantou a s rolí by si určitě poradily. Jenže co se týče hereckého řemesla, domnívám se, že zmíněné dámy zaostávají za Charlize Theron, která by bezpochyby byla perfektní Susan Storm.

Každý fanoušek to samozřejmě vidí jinak a každý, kdo by se ocitnul v kůži Kevina Feigeho, tak by vytvořil úplně jiné MCU, než známe teď. Proto se na internetu hromadí Fan Arty, které nám konkrétní herce představí rovnou se superhrdinskou vizáží a celkem často působí i přímo na tvůrce filmového zpracování. Jeden z nich pasuje do role Invisible Woman Diane Kruger, která by se mi spolu s Charlize líbila nejvíce.

Mr.Fantastic

NP – John Krasinski, Gordon-Levitt

MP – Adrien Brody, Adam Driver, Andrew Lincoln, Keenu Reeves, Matt Dillon, Tom Ellis, Jason Sudeikis, David Morrissey X: Eddie Redmayne, Henry Cavill, David Duchovny, Joaquin Phoenix

Jestli má někdo roli v kapse, tak je to nejspíš John Krasinski, který je novému pojetí Reeda Richardse neskutečně podobný. Až by se chtělo říci – totožný. Ovšem, jsou tu i jiní aspiranti. A to dokonce i velká jména jako je Keanu Reeves!. Ten však kromě své výšky a barvy nemá z Mr. Fantastica skoro nic. Výška je k dobru i Henry Cavillovi, o kterém se též mluvilo v souvislosti s Adamem Warlockem. Jenže se jedná o jednoho z nejvytěžova­nějších herců současnosti a je ještě pořád pod smlouvou u konkurenčního Warner Bros.

Kdyby nepadla volba na Krasinskiho, tak bych volil mezi trojicí Tom Ellis, David Morrissey a Andrew Lincoln, protože zapojení Joaquina Phoenixe (Joker) se jeví velice nepravděpodobně. Tom Ellis je nejmladší ze zmíněných a šanci by si zasloužil. Tento charismatický herec by mohl být volbou, pokud by vize vyžadovala nižší věk. Skvěle ztvárnil Lucifera z DC stáje (Netflix nyní uvede 5. řadu) v jeho sólovém seriálu. Do role bych také přednostně pasoval Andrew Lincolna. Ten ztvárnil Ricka z The Walking Dead, seriálu podle komiksu od Roberta Kirkmana, jehož dílo Marvel Zombies se přenese i do seriálu What If…? na Disney+.

Human Torch

NP – Zac Efron, Dacre Montgomery

MP – James Franco, Grant Gustin, Aaron Paul, Ansel Elgort, Andrew Garfield, Jensen Ackles

Marvel Studios do této role potřebuje pohledného herce, jenž je oblíbený u žen. Johnny je totiž sukničkář, který randil hned s několika dámami – Lyja, Kourney Keaton, Zsaji, Dorrie Evans a také dvě níže uvedené super-hrdinky.

Zac Efron byl již několikrát zmíněn v souvislosti s několika postavami. Nejvýraznější z nich jsou Adam Warlock a Johnny Storm alias Human Torch. Zatímco v roli jedné z nejmocnějších bytostí v celém universu bych ho viděl opravdu nerad, pro roli Lidské pochodně je to ten pravý. Je to i z důvodu toho, že James Franco a Andrew Garfield by mohli být podle různých klepů dodatečně připojeni k MCU spolu se Sony-Verse. To ještě více staví Zaca Efrona směrem ke ztvárnění fanouška extrémních sportů a pyrokinetického hrdiny.

Další variantou je stoprocentně i Aaron Paul, který na stříbrném plátně zatím tolik nepřesvědčil, ale je znám pro svou roli Jesseho Pinkmana ve famózním seriálu Breaking Bad. Nabral zkušenosti s rychlou jízdou v Need for Speed a určitě není k zavržení ani jako Johnny Storm.

Ve Stranger Things ukázal svůj herecký um a tak je ze zmíněných asi nejpovolanější. Řeč je o Dacre Montgomerym, kterého můžeme znát i z pro mě nepovedených Power Rangers (2017). Každopádně i jeho osobnost nemění nic na tom, že by role měla připadnout Zacu Efronovi. Nemůže být však sporu ohledně Andrewa Garfielda, který by se na Johnnyho hodil rovněž. Kdo je váš favorit? Garfield anebo Efron?

Thing

NP – Seth Rogen, Jonah Hill, Evan Handler, Domenick Lombardozzi, Liev Schreiber, Michael Chiklis, Josh Gad, Kevin James, Terry Crews, Kristian Nairn, Rory McCann, John Bradley, Conleth Hill, omlazený Bruce

Thing je asi největším oříškem, jelikož je postava velice specifická a herců v Hollywoodu, co vypadají jako Ben Grimm, není zrovna příliš. Proto se mluví i o návratu Michaela Chiklise, který vypadal fantasticky a podal velmi dobrý výkon. Jako další Thingové jsou skloňovaní John Cena a Dave Bautista, který by si po Draxovi zahrál v MCU dalšího hromotluka. V kuloárech se mluví i o možnosti angažování Terryho Crewse, tedy afroameričana z reklamy na Old Spices, který si zahrál v The Expendables.

Za mě je to však irelevantní, protože u mě jednoznačně vyhrávají Evan Handler(Sex ve městě, Californication) a Conleth Hill (Kravaťáci, Hra o Trůny). Nakonec bych si Thinga dokázal představit i v rukou komediálních herců , jakými jsou kupříkladu Seth Rogen a Jonah Hill, který je velice oblíbený a řada fanoušků by s jeho obsazením souhlasila.

Bruce Willise jsem zařadil taky, protože po Captain Marvel víme, že omlazení herce není pro tvůrce z Marvel Studios žádnou překážkou. Pravděpodobnost toho, že by se něco takového naplnilo, je však velmi mizivá.

Bude záležet, kolik prostoru dostane Thing a kolik Ben Grimm. Ben býval před svojí proměnou plešatý podsaditý muž. Pokud však už dostaneme F4 rovnou jako Spider-Mana bez originu, nabízí se nám hned několik alternativ. Můj kolega Nevka přispěchal se jménem Ben Stevens, který by po CGI úpravě klidně Thingem být mohl. Souhlasíte s ním?

Pokračování příště… (2. část a 3. část)

(Zdroje obrázků – polygon.com, comicbook.com, artstation.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO