V kůži Aviho Arada – Jak by vypadal náš Sony-Verse (II. část)

V kůži Aviho Arada – Jak by vypadal náš Sony-Verse (II. část)

Filmy
4 / 5 991 0
23. listopad 2020, napsal Tony Trojan

Vyměnil jsem kůži Feigeho za kůži Aviho Arada a stal jsem se filmovým producentem Sony-Verse. Jaké je to mít hlavní slovo ohledně castingu? Další dávka symbiontů je tady – Agony, Toxin či Raze. A jak souvisí Sleeper se Skrully a Kree z MCU?

V kůži Aviho Arada – Jak by vypadal náš Sony-Verse (II. část)

Kdo už se objevil nebo se objeví v Sony-Verse?

V minulém díle jsme si zopakovali všechny symbionty, které jsme mohli spatřit ve filmu Venom (2018), jako byl on sám a jeho rivalové Riot a Carnage, u kterého jsme řešili i jeho možné parťáky pro Venom: Let There Be Carnage (2021). Dále jsme probrali další 2 symbionty, které jsme zřetelně spatřili v Life Foundation – Scream a Mayhem. Na špacír se dostal také Morbius díky jeho představiteli Jaredu Letovi . To všechno naleznete v 1.části → ZDE.

Agony / Leslie Gesneria a Wade Wilson

Agony, Lasher, Phage a Deadpool!

Nej(pravdě)po­dobnější Leslie Gesneria – Famke Janssen, Elysia Rotaru

Méně pravděpodobná Leslie – Bridget Regan, Olga Kurylenko, Elarica Johnson, Ella Balinska

Nepravděpodobná Leslie – Krysten Ritter, Liv Tyler, Katie Holmes

Představitel (Wade Wilson): Ryan Reynolds

Další ženským symbiontem je růžovo-fialová Agony. První její hostitelkou byla Leslie Gesneria a později pak poručík James Murphy. V komiksové sérii Deadpool vs. Carnage (2014) však James Murphy zemře a tak Agony vyhledá nového společníka.

Tím není nikdo jiný, než-li náš oblíbený a věčně ukecaný Wade Wilson. Proto si myslím, že by bylo super vidět tohoto symbionta právě na Wadeovi Wilsonovi ve spojeném vesmíru MCU a Spider-Verse od Sony. Pro Leslie Gesneria v samostatném Sony-Verse bych měl jako představitelku Famke Janssen, která ztvárnila Phoenix v trilogii X-Men od Bryna Singera. V tomto případě by mi ani nevadil swap charakteru, kdy by si Leslie zahrála Elarica Johnson či Ella Balinska.

Lasher / Ramón Hernández a Wade Wilson

Lasher

Nej(pravdě)po­dobnější – Diego Luna, Jay Hernandez, Christian Camargo, Wagner Moura

Méně pravděpodobné – Mario Lopez, Diego Benato, Adam Rodriguez, John Leguizamo, Juan Pablo Raba, Alberto Ammann

Nepravděpodobné – Wilmer Valderrama, Joaquin Phoenix, Javier Bardem, Benicio Del Toro, Edgar Ramírez, Ricky Martin, Moises Arias, Justin Baldoni, Rodrigo Santoro, Alfonso Herrera, Miguel Gomez, Gabriel Chavarria, Adan Canto

Představitel (Wade Wilson): Ryan Reynolds

I Lasher byl v symbióze s Wadem Wilsonem, a to dokonce najednou s Agony a Phagem. Ve Venom: Lethal Protector se však spároval s Ramónem Hernándezem, jelikož právě v této komiksové sérii si Carlton Drake vytvoří vlastní armádu uměle vytvořených symbiontů.

Nadace Life Foundation totiž zajme Venoma, kterého přivede do své laboratoře v kalifornské poušti Mojave. Tam z něj násilně extrahují 5 “semen“ z nichž se pak následně stane Carnage, Agony, Phage, Riot i Lasher. Jelikož byla tato pětice ještě příliš mladá na to, aby ovládala hostitele, tak byl každý z nich sloučen se zaměstnancem bezpečnostních sil společnosti. Lasher se tedy spoutal s Ramónem Hernándezem, důstojníkem bezpečnosti Life Foundation.

Pro roli tohoto důstojníka bezpečnostních sil LF se mi (jako Avimu Aradovi) nejlépe hodí Diego Luna, který by byl skvělým Ramónem Hernándezem. Z komiksu neznáme jeho výšku a ani hmotnost, tudíž jsou potřebným faktorem pouze hispánské kořeny a vlasy tmavé barvy, což Diego splňuje.

Dalším adeptem je pak Wagner Moura z 1. a 2. série Narcos a Jay Hernandez, který si v Suicide Squad (2016) zahrál Diabla. Z těchto 2 herců bych rozhodně upřednostnil představitele Pabla Escobara, jelikož tohoto nejznámějšího drogového dealera ztvárnil na jedničku.

Phage / Carl Mach

Phage

Nej(pravdě)po­dobnější – Daniel Cudmore, Matt Morgan

Méně pravděpodobné – Conan Stevens, Ian Whyte, Tyler Mane, Pau Gasol, Brad Garrett, Hafþór Júlíus Björnsson, Paul Giamatti, John Desantis, Robert Maillet, Nathan Jones, Randy Coutoure, Rory McCann, Terry Crews, The Great Khali / Dalip Singh Rana, Renes Rivera

Nepravděpodobné – Big Show / Paul Donald Wight II, Joe Manganiello, The Undertaker / Mark William Calaway, Kane / Glenn Thomas Jacobs

Phage je oranžovo-černý symbiont, který byl původně stvořen v laboratoří, v novějších komiksech však jako Riot či Lasher byl součástí velké klyntarské invaze na modrou planetu.

Carl Mach je žoldákem ve službách Life Foundation, který měří 213 cm, a tak je třeba hledat hereckého představitele i mezi wrestlery. Dalším faktorem pro mé hledání bude i jeho černá barva vlasů, takže se mi na tuto roli nejlépe jeví Conan Stevens. Tomu však táhne na 50.

Proto bych upřednostnil Daniela Cudmorea, který sice neměří rovných 7 stop jako Carl, ale také není žádný drobek (201 cm). Daniela si můžete pamatovat z již zmíněné trilogie X-Men, kde ztvárnil Colossuse. Ještě vyšší je pak wrestler Matt Morgan, jenž by mohl navázat na jeho předchůdce z oboru, kteří se proslavili i na stříbrném plátně.

Raze / Claire Dixon

Raze / Claire Dixon z Carnage Vol.2 #10

Nej(pravdě)po­dobnější – Olivia Wilde, Jennifer Carpenter, Lauren German,

Méně pravděpodobné – Priyanka Chopra, Jessica Lowndes, Kim Smith, Olga Kurylenko

Nepravděpodobné – Hermione Lodge, Missy Peregrym, Sela Ward, Lucy Hale, Emily Deschanel, Stana Katic

Prvně se Raze objevil v komiksovém sešitu Carnage Vol 2 #10. Jedná se o non-binárního symbionta, který byl vytvořen Carnagem a následně sloučen s Claire Dixon. Stalo se to během rituálu, při kterém byla použita i mocná kniha Darkhold. Claire Dixon byla totiž speciální agentkou FBI, která vyšetřovala Cletuse Kasadyho s Carnagem v zádech, kteří společně hledali velkou moc.

Neznáme přesnou výšku Claire, ale víme, že má tmavé vlasy a zelené oči. Na obojí se dá lecčíms vyzrát, ale maskérům či tvůrcům vizuálních efektů ušetří čas, když se bude herečka podobat své postavě už rovnou. Vlasy jsou však nejmenší problém, a proto figuruje na mém seznamu i blonďatá Lauren German, která však má velice dobrou barvu očí a zkušenosti s kriminálkou Lucifer od konkurenčního DC Vertigo. Přes seriálovou roli se proslavila i Jennifer Carpenter (Dexter) a Olivia Wilde (Dr. House).

Toxin / Patrick Mulligan

Toxin / Eddie Brock z Carnage Vol.2 #4

Nej(pravdě)po­dobnější – Reid Scott, Scott Eastwood, Tom Welling, Brandon Routh

Méně pravděpodobné – Gerald Butler, Adam Driver, Kevin Alejandro, Desmond Harrington, Kyle Chandler, Colin Farrell

Nepravděpodobné – Colin Hanks, Troy Garity, Nathan Fillion, Sam Worthington, Grant Gustin, George Eads, Matthew Fox, Shea Whigham, Matthew Noszka

Toxin je dalším symbiontem, který vzešel z Carnage. Žádnou mateřskou lásku od něj však čekat nemohl. Carnage v něm totiž vycítil velkou konkurenci a tak se ho pokusil zabít. S pomocnou rukou mu vzápětí přispěchal Venom, a tak Toxin dokázal nakonec přežít.

Toxin se uchytil na Eddieho Brocka a měl i spoustu dalších zajímavých hostitelů, ze kterých bych dal prostor policejnímu strážníkovi Patricku Mulliganovi z NYPD. Jeho příchod by totiž otevřel brány Pekel pro syna Mephista – Blackheart. Patrick Mulligan měří 188 cm a většinou měl černou barvu vlasů, podle čehož jsem i vybíral možné herce. Mezi vybranými jsou i velice známá jména a také 2 Supermani, respektive 2 představitelé Kal-Ela – Tom Welling (190) a Brandon Routh (189 cm). Oba se hodí na roli policajta, nejsou zrovna dvakrát vytížení, a tak by nakonec mohli na nabídku kývnout.

Dále je v seznamu uvedený Scott Eastwood (180 cm), syn slavného herce Clinta Eastwooda, který by mu mohl předat pár tipů, jak zahrát pořádného poldu. Scott je však pro některé aspirantem na roli Logana, což bych osobně neviděl jako vhodnou volbu.

Roli hostitele Toxina bych nakonec svěřil Tomovi Wellingovi, který mě přesvědčil svou rolí v Luciferovi, kde vede policejní útvar LAPD jako Marcus Pierce. Hrál navíc ve Smallville, které patří mezi nejlepší žánrové počiny své doby, takže je Tom skvělá volba.

Scorn / Tanis Nieves

My jsme Scorn!

Nej(pravdě)po­dobnější – Karlie Kloss

Nepravděpodobné – Elizabeth Debicki, Gwendoline Christie, Adriana Karembeu, Ireland Baldwin, Uma Thurman, Blake Lively, Tricia Helfer

Frances Barrison, jsme si již představili v minulé části, takže víte, že se jedná o Shriek. Tu zřejmě bude hrát Naomi Harris už v Venom: Let There Be Carnage (2021). Neřekli jsme si ale to, že byla také hostitelkou Scorn, což by mohla být i jistá zápletka filmu.

Aktuálně je však Scorn v symbióze s Tanis Nieves, které dnes budu hledat představitelku. Ta přitom musí být vysoká okolo 191 cm. Proto by se nabízela Elizabeth Debicki, ale ta už hrála Ayeshu v MCU. Dalším důležitým faktorem byly proporce Tanis i její tvar obličeje. Došel jsem tak k závěru, že nejlepší možnou kandidátkou je herečka a modelka Karlie Kloss, která má navíc hnědo-blonďatou barvu vlasů indentickou s Tanis Nieves.

Sleeper / Tel-Kar a M'lanz

Sleeper!

Nej(pravdě)po­dobnější M'lanz – Hailee Steinfeld, Maggie Greene, Zoey Deutch

Méně pravděpodobná M'lanz – Ellen Page, Mackenzie Foy, Lucy Hale, Kaya Scodelario , Emma Watson, Vanessa Marano, Nina Dobrev, Freya Tingley, Bailee Madison, Keira Knightley, Lily Collins

Nepravděpodobná M'lanz – Caitlin Stasey, Adelaide Kane, Tara Lynne Barr, Vanessa Hudgens, Haley Pullos

Zajímavým přírůstkem by byl nepochybně Sleeper a jeho první hostitelé Tel-Kar a M'lanz, která jako dáma dostane přednost a budeme nejprve probírat ji. Je totiž Skrullem a byla členem militárního oddílu War Sisters ve Kree-Skrull War , což je odpověď na otázku z úvodu, jak souvisí Sleeper s MCU. Právě takto!

Sleeper Cat z Venom Vol.4 #19!

Sleeper je pak potěr Venoma, jelikož původně vzniknul stejným způsobem jako Carnage, Agony, Phage, Riot, a Lasher. Pro roli M'lanz by se mi nejvíce líbila Hailee Steinfeld, Maggie Greene nebo Zoey Deutch. Tyto dámy tak postoupily do mého užšího výběru. Jako skvělá volba se mi jeví prvně jmenovaná Hailee, o které se však delší dobu spekuluje, že by měla ztvárnit Kate Bishop v seriálu Hawkeye na Disney+. Tato informace však není definitivně potvrzená ze strany Marvel Studios, tudíž ji nelze brát jako plnohodnotný fakt.

Pro moji maličkost V kůži Aviho Arada to však znamená jistou komplikaci, a proto upřednostním Maggie Greene, která se proslavila svojí rolí Maggie Rhee z The Walking Dead. Nakonec je to ta nejlepší možná volba, jelikož tato herečka a příležitostná modelka má veliké charisma, sex-appeal i herecký talent.

Tel-Kar / Sleeper

Nej(pravdě)po­dobnější Tel-Kar – Vincent Cassel, William Fichtner, Crispin Glover, Matthew Gray Gubler

Méně pravděpodobný Tel-Kar – Will Poulter, Jacob Zachar

Nepravděpodobný Tel-Kar – Will Ferrell, John Malkovich, Ben Stiller, Steve Buscemi

Originálním hostitelem Sleepera však je voják Kree – Tel-Kar. I on může být jedním z článků, který propojí Sony-Verse a MCU, i když tuto úlohu nejspíše splní Michael Keaton ve snímku Morbius.Tel-Kar byl ve speciálním vojenském programu rasy Kree, kdy prošel intenzivním fyzickým a mentálním tréninkem i genetickou modifikací. Následně pak byl sloučen s tajemným amorfním organismem, který byl objeven v galaxii Andromeda. Tehdy se ještě jednalo o Venoma, ze kterého později vznikl i Sleeper. Venom se vymanil ze spárů Tel-Kara a utekl. Později však tento zlotřilý voják získal Sleepera a vydíral Venoma. Vše pak skončilo Tel-Karovo smrtí, po které pak Sleeper našel symbiózu s M'lanz.

Na bídného Tel-Kara by se mohl tvarem obličeje hodit Vincent Cassel, William Fichtner či Crispin Glover. Všichni 3 mají určité rysy, které sdílí s Tel-Karem. Jedná se však už o starší herce. To by úplně nevadilo, jelikož byl měl tento voják Kree spíše epizodní roli. Pokud by však filmaři tuto postavu chtěli použít víc než jednou, tak bych zvolil mladšího Matthewa Gray Gublera.

Příští díl bude pořádně okázalý, jelikož přinese nejmocnější symbionty i mytologické postavy Klyntaru, jako je drak Grendel, ZZZxx, Void Knight, Dreadface, Knull či jeho výtvor All Black. Kdo je bude hrát nebo dabovat?

Pokračování příště…

Klyntar

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO