TOP 5 Vánočních příběhů ze světa Marvel Universe

TOP 5 Vánočních příběhů ze světa Marvel Universe

Seriály
TOP 5 Vánočních příběhů ze světa Marvel Universe

V dnešní TOPce se podíváme na zoubek těm nejlepším vánočním příběhům, co nám za ta léta strýček Marvel nadělil.

5 / 5 1195 0
20. prosinec 2020, napsal Talon77

Článek může obsahovat výrazné spoilery k jistým eventům

#5 Santa Claus je mutant?!

Komiks Marvel Holiday Special #1 nám předvedl vskutku vtipnou podívanou. X-Meni byli povoláni, aby prověřili zprávu od Professora X, která upozornila na nejsilnějšího mutanta nejvyšší třídy, jenž se nachází v jejich blízké lokaci. Tím silným mutantem nebyl nikdo jiný než Santa Claus. Když X-Meni přišli na scénu, povšimli si, že nebyli jediní, kdo zde byl vyslán. Zprávu o nejsilnějším mutantovi zachytil i Magneto, který následně vyslal i své muže, aby zprávu prověřili a případně i dotyčného mutanta dovedli k němu samotnému pro kus řeči. Což se vůbec nepovedlo, Santa Claus totiž před zraky X-Menů proměnil všechny tyto násilné mutanty do podob akčních figurek.

#4 Adolf Hitler unese Santa Clause

Tenhle příběh je taktéž vyvedený. Komiks Marvel Age #109 nám předvedl, že ani Marvel se nebojí v pozdějších letech své existence zmínit a zobrazit kontroverzní postavy dějin a ještě si z nich utahovat. V tomhle vánočním příběhu se nacistický vůdce, Adolf Hitler, rozhodne stát se jakýmsi nacistickým Grinchem. Německo zrovna nikdy nemuselo Ameriku a jejich svátky, takže když je Němci nedokázali porazit ve válce, tak se aspoň pokusili o to, zničit jim svátky opravdu brilantním nápadem – že unesou Santa Clause. Nick Fury a Captain America spojí své síly a ve finále Adolfa porazí – což vánoce zachrání.

#3 Santa Claus detektivem

Mysleli jste si, že nic divnějšího než samotného Lucifera řešícího kriminální případy již neuvidíte? Inu, dnes vás vyvedeme z omylu. Určitě každý z nás si jako malý capart říkal, co dělá Santa (u nás ježíšek), když zrovna nerozdává radost a dárky dětem po celém světě. Odpověď? Řeší vraždy. V tomhle kratším čísle Senzační She-Hulk se Santa Claus rozhodne pomoci She-Hulk s případem vraždy, který poukazuje na jisté spojitosti s minulým případem, co detektiv Nick St. Christopher řešil, a který nebyl schopen celou dobu vyřešit. Vzniká nám tedy zajímavé spojenectví…

#2 Šťastné a veselé vánoce přeje Ultron

Marvel Holiday Special #1 z roku 2005 pojednává o ženě, která postavila z rozbitých kusů robotů a různých dalších nalezených součástek železného Santa Clause. Měl sloužit pro jeden jednoduchý úkol – obdarovat děti po celém světě. Což se ve finále povedlo, vskutku vše fungovalo bez problémů… Tedy až do doby, kdy měl svojí práci dokončenou. Pak se u něj spustil nový protokol – zabít Avengers. Železný Santa byl totiž postaven primárně ze součástek robotického maniaka Ultrona, který chtěl primárně vyhladit všechny Avengery. Když se tedy náš robotický „Santron“ odhodlal k dalšímu pokusu konečně Avengers smazat z povrchu zemského, neváhal ani vteřinu. Superhrdinové byli z jeho návratu dost překvapení a moc ani nevěděli co s ním. Naštěstí je zachránila skvělá náhoda. Santron stále nesplnil svůj poslední protokol – vypít mléko a sníst sušenky! Po provedení tohoto protokolu byl Santron úspěšně poražen – přeci jen, tekutiny a elektrické obvody nejsou úplně nejlepší kamarádi. A na konci tohoto šíleného dne si naši superhrdinové, přeci jen radostně oddechli nad skleničkou teplého moštu..

#1 Doctor Doom a jeho medvídek

Děj komiksu se točí – jak jinak – okolo postavy Santy Clause. Santa byl zraněn v blízkosti hradu Doctora Dooma, tudíž jediná osoba v čirém okolí, kdo by byl schopen převzít dárky a sáně, byl pouze samotný padouch všech padouchů – Victor Von Doom. Zprvu neochotně, avšak zároveň povinnostmi nucen, musel Santa Claus požádat Doctora Dooma, zdali by to na jednu noc za něj nepřevzal. Victor po chvilce přemlouvání nabídku přijme a stává se na noc Santou. Zprvu se dočkal od sobů poměrně velkého výsměchu, ale to našeho „hrdinu" od pokračování ve své nově zadané šlechetné misi nezastavilo. Co ale našeho „hrdinu“ mohlo zastavit, je světoznámá organizace Avengers. Těm se myšlenka vkrádání do obydlených domů v podání Doctora Dooma moc nezamlouvala. Započal tedy hon na Victora Von Dooma… Ačkoliv tažná síla sobů Doctoru Doomovi dost pomáhala nahnat čas, setřást superhrdiny prostě nemohl.

Doctor Doom právě přistál nad domem posledního zákazníka, když se snažil co nejrychleji dát poslední dárek pod stromeček, zastavil ho Captain America, který neváhal ani vteřinu a začal nového Santu bít hlava nehlava… Náhle se pozastavil, všimnul si totiž, že ho opodál sleduje malá holčička. Captain America si uvědomil, že mlátit Santu Clause před malou holčičkou by nebylo úplně v pořádku, tudíž nechal Von Dooma na pokoji a dal mu na usmířenou dáreček – plyšového medvídka.

Ho Ho Ho.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama