Top 4 nejmocnější (ne)živé věci v MCU

Top 4 nejmocnější (ne)živé věci v MCU

Ostatní
Top 4 nejmocnější (ne)živé věci v MCU

Nejsou to tak úplně živé bytosti, ale ani zcela neživé věci bez emocí.

1039 0
20. říjen 2022, napsal Excelsior

4) Plášť levitace

alt

Tento červený oděvní doplněk se nám poprvé představil v Doctoru Strangeovi (2016). Už tam se ukázal jako užitečný společník při boji a zároveň dodává nositeli styl, šmrnc a schopnost létat, přesněji levitovat. Hned po jeho představení zachránil kejhák Strangeovi před Kaeciliem. S tím pokračoval i v Avengers: Infinity war. Tam byl dokonce schopný udržet Thanosovu ruku s rukavicí rozevřenou a tím mu znemožnil použít kameny nekonečna. Plášť i komunikoval jak se Strangem, tak s Iron Manem, když byl Strange v úzkých. Dále jej Strange může po někom ,,hodit” a tím dotyčnému zabránit v úniku (jak bylo ukázáno ve snímku Spider-Man: Bez domova). Naposled jsme jej viděli v Doctoru Strangeovi v mnohovesmíru šílenství, kde utrpěl ,,zranění” v podobě trhliny, která však byla zacelena.

3) Vision

alt

Vision je robot/android/syn­thezoid (vyberte si), vytvořený Ultronem, Tonym Starkem, Brucem Bannerem a Thorem v Avengers: Age of Ultron. I když je mechanické podstaty, může cítit emoce stejně, jako lidé, a to díky kameni mysli zasazeném v jeho čele. Důkazem budiž romantické pouto mezi ním a Wandou Maximoff. Zatím zůstává záhadou, jak na tom bude Bílý Vision, na kterého se už třeseme v Armor Wars.

2) Mjölnir

alt

Mjölnir aneb první Thorovo kladivo je výš než Vision, jelikož Vision je z Vibrania – nejpevnějšího kovu na Zemi, zatímco Mjölnir je z Uru – nejtvrdšího kovu ve vesmíru MCU. V komiksech navíc Odin uvěznil do kladiva mocnou entitu, konkrétně boha jménem Tempest. Z tohoto důvodu má Mjölnir city, což jsme viděli i v Thor: Láska jako hrom, kde byl nápomocen Jane a žárlil na Thora.

1) Stormbreaker

alt

Hromovrah je mladší, avšak nadupanější brácha Mjölniru. Jde spíše o kladivo-sekeru. Emoce může pociťovat díky rukojeti, která byla dříve Grootovou končetinou. Stormbreaker ale na poskládaný Mjölnir žárlit nemusí, jelikož na rozdíl od něj umí sám vyvolat Bifrost, odolal moci všech 6 kamenů nekonečna a v neposlední řadě je jednoduše cool.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama