Top 10 největších Mandalorianů historie

Top 10 největších Mandalorianů historie

Star Wars
4 / 5 527 5
20. listopad 2020, napsal Talon77

Po zveřejnění seriálu MANDALORIAN se tento řád s dlouholetou tradicí, sahající ještě dál, než do dob „Old Republic“, stal zcela novou ikonou světa Star Wars.

Top 10 největších Mandalorianů historie

Dnes se podíváme na ty největší a nejvlivnější jedince, kteří hrdě nosili Mandalorianskou zbroj a hlásili se k jejich vyznání.

Článek obsahuje spoilery na animovaný seriál Clone Wars a seriál Mandalorian, srovnání vychází také z příběhu legend a kánonu studia Disney.

10. Rook Kast

Tato veteránská Mandalorianka se zúčastnila éry Clone Wars, jedná se o velmi schopnou válečnici, která má na kontě několik úspěchů z velmi těžkých misí. Jedna taková mise se týkala např. samotného Dartha Maula a jeho osvobození.

Časem se ujímá i částečné kontroly nad komandem Shadow Collective's, které Darthu Maulovi slouží. Kvůli své loajalitě k Sithskému pánu si tato bojovnice obarvila celou svoji zbroj do červené a černé.

Jedna ze zajímavých teorií, co se k ní aktuálně je pojí, je ta, že by nyní mohla být v azylu známá jako postava Zbrojničky, kterou známe z první série seriálu Mandalorian a pravděpodobně ji ještě uvidíme.

9. Din Djarin

Hlavní postava seriálu Mandalorian, kterou jsme si ihned všichni zamilovali. Din Djarin je velmi schopný Mandalorianský bojovník, který zcela ctí kodex svého klanu a byl by za něj ochoten i zemřít.

Djarin se na svých cestách potýkal s několika velmi těžce proveditelnými zakázkami, které bez větších problémů splnil. Do křížku se mu dostalo dítě neznámého původu, jež ochránil a hledá místo, kde by jej zanechal, aby bylo v bezpečí.

Dítě, které s sebou na cestách vláčí, je obdařené Sílou, a ačkoliv po něm neskonale prahne Impérium, Mando ho ochraňuje celým svým tělem, protože mu dochází, že by nejen mohl být poslední svého druhu, ale možná i jedno z posledních stvoření obdařených Sílou vůbec.

8. Gar Saxon

Gar Saxon byl hrdý člen Death Watch komanda do doby, než vůdce této jednoty Pre-Vizsla zemřel rukou Sithského pána Dartha Maula. Po jeho smrti se Saxon stal zcela loajální svému novému pánovi, kterým se stal právě Darth Maul, jenž se označil jako nový právoplatný Mandalore (=vůdce klanu).

Sloužil komandu Shadow Collective's pod vedením schopné veteránky Rook Kast. Během této služby navrhl zcela nový, jedinečný design zbroje, která kromě palety barev Dartha Maula obsahovala i ikonické růžky na helmě bojovníků.

Po pádu režimu Dartha Maula se Saxon stal novým, právoplatným Mandalorem. Jeho cíl byl znovu obnovit jednotu bratrstva Mandalorianů a vrátit se ke starým tradicím kmene.

7. Bo-Katan Kryze

Rebelka Mandalorianského světa. Bo-Katan měnila svoje názory a strany během války (Clone Wars) neustále. Nejdříve byla hrdou členkou teroristického komanda Death Watch, přičemž její hlavní cíl spočíval v odstranění své sestry Vévodkyně Satine.

Když ale došlo ke svržení vévodkyně a zabití Pre Vizsla (což zapříčinilo nástup Sithského pána), Bo-Katan zcela změnila názor a připojila se k odboji, kde neváhala ani vteřinu a okamžitě napráskala Republice co se aktuálně v klanu děje, což Republiku automaticky zalarmovalo k přípravě na útok.

V dobách seriálu Mandalorian se Bo-Katan snaží znovu spojit klany zpátky dohromady a utvořit mezi tradicemi klanu, které by se měly přijímat, rovnováhu.

6. Satine Kryze

Velmi rozporuplná postava z pohledu Mandalorianské historie. Snažila se, aby spolu všechny klany ještě více vycházely a také aby nejen zavládl mír, ale aby i všichni přistoupili na nové tradice kmenu.

Finální výsledek byla tragédie největších rozměrů, která zapříčinila rozpad říše a začala jejich vzájemnou, oficiální válku. Pravděpodobně Satine nebyla až tak silná panovnice, aby si s tímhle uměla poradit, ostatně svým (leč dobrým) úmyslem zničila vše, co předchozí generace vybudovaly. Smrt v náručí ex-přítele Obi-Wana Kenobiho ji tedy neminula.

5. Pre-Vizsla

Pre-Vizsla pocházel z jedné velmi staré a uznávané Mandalorianské rodiny. Jeho cílem bylo vrátit národ ke kořenům (= být znovu velmi uznávaný válečný národ/pojem), v čemž mu jako překážka stála vladařka Satine Kryze.

Pre-Vizsla tedy začal plánovat rozvrat, který by měl Satine připravit o trůn. Proto Pre-Vizsla vytvořil teroristickou organizaci Death Watch, aby vládkyni Satine dokázal, že to myslí smrtelně vážně. Pozornost většiny Mandalorianů získal, když se zjevil s legendárním a posvátným Dark Saberem. Mandaloriané ho tedy následovali a započala občanská válka.

Po jasném vítězství byl nicméně Pre-Vizsla zabit Sithským pánem Darthem Maulem, který si následně meč přivlastnil a ohlásil se za nového Mandalora.

4. Boba Fett

Ačkoliv Boba Fett nikdy nebyl uznán jako právoplatný Mandalorian, hlavně kvůli faktu, že je klon, označení „Mandalorian" si zaslouží.

Boba Fett je vynikající lovec odměn a válečník dohromady a ve své kariéře učinil velký pokrok – až takový, že si zasloužil i důvěru a respekt samotného Dartha Vadera, když se s tímto Sithským lordem porval a přežil.

Stal se nejobávanějším lovcem odměn v galaxii, jeho jméno vzbuzovalo strach a respekt, učil se od těch největších a nejlepších lovců odměn v době Klonových válek a to ho dostalo na vrchol. Pojmenování „pravý Mandalorian“ si tedy rozhodně zaslouží.

3. Tarre Vizsla

O tomhle pánovi se ještě tolik neví, ale z toho, co se ví, se dá vyčíst, že to byl velmi schopný válečník a první Mandalorian, který měl Sílu, se kterou to dotáhl až na Jediho.

Jako první a zatím i poslední známý Mandalorianský válečník spjatý se Sílou je Tarre Vizsla považován i za jednu z největších osob v Mandalorianské historie.

Proto je jeho světelný meč u Mandalorianů považován za posvátný odkaz minulých generací, který musí chránit hlava nehlava. Pravděpodobně o této postavě ještě uslyšíme.

2. Canderous Ordo

Canderous Ordo je považován za jednoho největších válečníků a vůdců, co Mandaloriané kdy měli. Jako vůdce jednotky bojoval proti Jediům v Mandalorianských válkách, které sice prohrál, ale bral jako neskutečnou poctu, že se střetl tváří v tvář s Revanem, tehdy ještě Jediem.

Následně o pár let později se spolu s Revanem znovu potkali a stali se nejen přáteli na celý život, ale i součástí jednoho menšího týmu na palubě Ebon Hawk. Po událostech hry KOTOR (Star Wars: Knights of the Old Republic) dostal Ordo od Revana dárek v podobě helmy Mandalóru.

Revan chtěl, aby Mandaloriany dal dohromady právě Ordo, protože věřil, že nikdo jiný by nebyl schopný je sjednotit tak dobře jako právě Canderous s tak silnou rukou. Během kampaně KOTOR 2 jsme se tedy mohli dozvědět, že Ordovi se tento daný cíl povedl, tudíž se stal velmi důležitým Mandalórem a Mandalorianem v dějinách Star Wars, který tento národ dal znovu dohromady, a to v duchu jejich starých dobrých ideálů.

1. Jango Fett

Neexistuje větší válečník a ani prakticky žádný Mandalorian, co do historie tolik přispěl, než právě Jango Fett. Zvládl vykonat nemožné zakázky, vyhrát velké bitvy a hlavně ukázal, že má válečnickou krev a odhodlání, ačkoliv nikdy nebyl zcela úplně uznán jako člen Mandalorianské společnosti. U některých členů měl prostě jen veliký respekt (vycházím teď primárně z příběhů z legend). Členem řádu byl tedy sice jen symbolicky, ale i tak podle mě do žebříčku patří.

To vše mu přineslo nabídku, která navždy změnila tok dějin světa Star Wars. Nabídku klonování pro vojenské účely. Jeho výcvik byl čirou inspirací pro armádu klonů, díky kterému se zvýšila jejich neskutečná efektivita v boji.

Jednoduše řečeno, lepšího bojovníka jste v galaxii nemohli najít. Opravdu málo Mandalorianů by přežilo všechno, co přežil Jango, včetně několika soubojů s rytíři Jedi. Bohužel, nefunkční Jetpack se tomuto válečníkovi stal osudným.

(Zdroje obrázků – marvel.com, disney.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Fakt suprovej článek👌

Fakt suprovej článek, skvělý počtení. Příště byste třeba mphli udělat top klony nebo jedie 👌

Děkujeme za zpětnou vazbu a supr nápad :) Rozhodně s TOP10 budeme i nadále pokračovat a váš nápad bereme v potaz. Takže ano, časem je realizace možná :)

Jango a Boba nejsou a ani nikdy nebyli Mandaloriani. Žebříček o ničem.

Boba a Jango Fett

Doporučuji si příště zřetelně přečíst jak nadpis tak taky důvod zařazení těchto postav. Ještě bych rád dodal, že Jango je v Legendách daleko více Mandalorian než se zdá. Tudíž doporučuji si příště přečíst více pramenů z období Legend o této úžasné postavě, o které koukám nic moc nevíš. Ostatně děkuji ti za komentář, příště důvody zvýrazním i barvičkou :) P.s. Nezapomeň, že nebýt těchto dvou postav, žádní Mandaloriané ve světě SW neexistují. Jejich koncept znamenal jejich vytvoření..


PILSCO