Tom Holland: Se Sony jsem v bezpečí

Tom Holland: Se Sony jsem v bezpečí

Filmy
838 0
4. září 2019, napsal Michal Černý

Znáte to. Když se dva hádají, třetí se směje.

Tom Holland: Se Sony jsem v bezpečí

V tomhle případě to ale není výsměch.

A tak zatímco se všichni jen hádají o to, která ze dvou společností je větší grázl, Tom rozdává úsměvy na všechny strany a zdá se být naprosto v pohodě. Lepší je ale fakt, že u toho taky dává rozhovory. Jeden takový existuje na stránkách internetové odnože magazínu GQ. V něm se samozřejmě téma stočí i na právě probíhající událost, kde se mimoděk můžeme ujistit o tom, že mu až tak moc nezáleží na tom, kde pavoučího hrdinu hraje.

Tom (volně přeloženo) říká: ,,Nestydím se říct, jak neuvěřitelnejch bylo posledních 5 let s Marvelem. Zažil jsem ty nejlepší dny života a v mnoha ohledech se mi splnilo hodně hereckých snů. V Sony ale ke mně byli taky hodní a globální úspěch Far From Home je pravým důkazem jejich odhodlání, dovedností a podpory. Odkaz a budoucnost Spideyho je u Sony v dobrých rukou. Jsem neskutečně vděčný. Našel jsem přátelství na celý život."

Jasně a stručně. Proč se zlobit na to, že moje postava opouští tak velký projekt, jako je MCU, když jednoduše tu postavu hraju dál, jenom jinde? Buďme upřímní. Spider-Man vedle Avengers nebyl úplně tím pravým sousedem od vedle, jakého známe z předlohy. Byli jsme tak trochu všichni omámení tím, že dětský hrdina nás všech se objevil po boku všech těch úžasných herců, až jsme přehlídli (ne všichni), že to není úplně ono. Byť je Tom naprosto skvělou volbu pro tuhle roli.

Kevin Feige nakonec nemusí vymýšlet žádné složité vysvětlení jeho nepřítomnosti. MCU Spidey byl ještě pořád víc středoškolákem, než hrdinou na plný úvazek. Jeho příběhová linka nemá prakticky žádný dopad na celé to pozadí filmového univerza. Nejvíce byl spojený se Starkem, ten už není. Pak s Happym, ten už nemá důvod tam být. Čtvrtá fáze ve skutečnosti vůbec postavu Spider-Mana nepotřebuje.

Sony to má mnohem zajímavější. Se snímkem Venom odstartovala tahle společnost tzv. Venom-Verse, do kterého se v jeho pokračování přidá symbiont Carnage (Woody Harrelson). Chystá se taky snímek Morbius – The Living Vampire (Jared Leto) , který by mohl být rozšířením nově vzniklého filmového vesmíru. O tom samém se uvažuje i u filmu o lovci Kravenovi, který je momentálně ve vývoji.

A kde je Tom? Ten už pro prvního Venoma natočil krátkou scénu, jenomže ta se na příkaz Marvelu (potažmo Disney) nikdy nesměla dostat ven. Dočkáme se tedy Spideyho už v boji proti Carnageovi, nebo ho jako první začne lovit Kraven? Anebo dostane svoji novou, originální realitu? V extrémním případě by se mohl utvořit i jistě skvělý Maguire-Holland Verse. Ať to bude jakkoliv, značka Spider-Man může jenom růst a nepotřebuje ani MCU, ani žádné další podpůrné akce. Jeho charakter bude vždy na prvních příčkách oblíbených superhrdinů, a proto i každý jeho film, nehledě na zapojení do jiných projektů, bude vždy očekáván se zvědavostí. Spidey má pokaždé co nabídnout a Tom to, jako správný fanoušek komiksu, moc dobře ví. A proto má radost, že jeho příběhy budou na plátně žít dál a může se tak vrátit jeho pravá podoba. A my bychom měli mít radost, že s jeho tváří.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!