T’Challa už není Black Panther – ani v komiksu

T’Challa už není Black Panther – ani v komiksu

Seriály
T’Challa už není Black Panther – ani v komiksu

Sešit Black Panther #5, vydaný 13. dubna, přinesl velké změny pro postavu T’Chally.

1189 0
23. duben 2022, napsal Johnny

Za zmiňovaným dílem stojí skupina umělců, do které patří zejména John Ridley jako spisovatel a Juann Cabal a Stefano Landini jako kreslíři, dále pak ještě Matt Milla a VC’s Joe Sabino.

Příběh pojednává o tom, jak byl T’Challa obviněn ze zrady. Stalo se tak ze strany Akiliho, vůdce Hatut Zeraze, což je speciální policejní složka Wakandy. K T’Challově obvinění Akili doslova dodává:

„Tajná říše ve vesmíru, spící agenti tady na Zemi… T’Challo, tvé podvody jsou obrovské. Stejně jako tvá touha po moci. Moc je vše, co jsi kdy znal. Tak co vše bys udělal, aby sis ji udržel? Vytvořil krizi, ze které nás může zachránit jedině ‚Black Panther‘?“

T’Challa je nakonec vyzván, aby složil kostým a funkci Black Panthera a podrobil se domácímu vězení. A hrdina k tomu „pro dobro Wakandy“ svolí…

Nemá nicméně v plánu skutečně v domácím vězení zůstat, a tak zatímco je eskortován, osvobodí se z pout a uteče. Ve vnitřním monologu si přitom uvědomuje a přemítá o tom, jak je těžké zakusit, když ztratil důvěru u vlastního lidu, který se zavázal chránit.

Další postavy komiksu, Shuri a Omolola, se později během rozhovoru dostávají k otázce, která může snadno napadnout i čtenáře. Tedy, jak si T’Challa povede proti Hatut Zeraze bez svého obleku Black Panthera. Na což Shuri reaguje tím, že Black Pantherova uniforma je ve skutečnosti jen úhledná výstroj. A T’Challa byl vždy více.

V minulosti už došlo k situaci, kdy na sebe titul Black Panthera a veškerou „související agendu“ převzala jiná postava. A byla jí právě T’Challova sestra Shuri. Tento zvrat se poté stal hojně diskutovaným i po náhlém úmrtí Chadwicka Bosemana, který hrál krále Wakandy v MCU.

Co na tyto události říkáte? Měl by T’Challa do budoucna stále v komiksech vystupovat jako Black Panther, nebo je načase, aby po něm otěže převzal někdo jiný?

(Zdroje obrázků – cbr.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama