Stravte valentýnský večer se speciálem od Marvelu

Stravte valentýnský večer se speciálem od Marvelu

Seriály
Stravte valentýnský večer se speciálem od Marvelu

Takzvaný den zamilovaných je po roce už zase tady… Ale nezoufejte, nemusíte ho se svou drahou polovičkou trávit při svíčkách nebo v luxusní restauraci. A dokonce ani pokud vám chybí ona „drahá polovička“, nemusíte být sami. Vemte si komiks!

520 0
14. únor 2022, napsal Johnny

Marvel Valentine’s Day Special, tak zní název komiksu, který Marvel vydal přesně před čtvrt stoletím (tedy v roce 1997) a jenž se točí právě okolo dne svatého Valentýna, jak si lze ostatně docela snadno vydedukovat.

Nemějte ovšem strach. Nejde totiž o pouhou snůšku klišé, jak by leckdo mohl očekávat. V rámci pěti různých kratičkých příběhů s výraznou pointou samozřejmě netvoří leitmotiv nic jiného než láska, vyprávění je ale prakticky ve všech případech velmi svižné, zábavné a originální.

Hned zkraje doslova lapí Peter Perker do sítě Mary Jane, aby jí následně za romantické atmosféry poreferoval o tom, jak se stal takřka profesionálním vztahovým poradcem. Což by mělo u správného čtenáře rozhodně vyvolat tutéž reakci, jakou můžeme následně pozorovat u MJ…

Daredevilova linka jde více do hloubi a polopatě se snaží vysvětlit, co to vlastně znamená milovat a být milován. O akci zcela ochuzeni nebudete, ač je zde přítomná pouze v nezbytné míře. Jde ale především o poselství, které si mohou odnést nejen účinkující postavy.

Co by to poté bylo za valentýnský speciál, kdyby se v něm nenacházela Venus, samotná bohyně lásky? Ano, máte pravdu, zřejmě by nikomu nechyběla a jen málokdo by si alespoň vzpomněl, že vůbec existuje. Přesto ji sem autoři z dobré vůle zakomponovali. Kromě toho, že záležitosti týkající se milostných tužeb ze své podstaty spadají do její odbornosti, jde zejména o nostalgické vzdání holdu polovině dvacátého století, kdy se Venus nacházela na pomyslném vrcholu slávy.

Vášeň se však nevyhýbá ani padouchům. A to stejné platí o problémech. Satiricky pojatá sonda do vztahu Absorbing Mana a Titanie tak líčí, jak vypadá ideální odpoledne v podání této dvojice. To pro hrubou představu zahrnuje přesně 10 rozflákaných aut, 2 zdemolované budovy a 3425 vystřelených nábojů.

Na závěr se opět naladíme na vážnější notu. CyclopsJean Grey nám názorně předvedou, jak významnou roli hrají v životě naši bližní. Mezi hlavní ponaučení, která bychom si z tohoto symboly prošpikovaného příběhu měli vzít, bezesporu patří, že je-li za co bojovat, nikdy bychom se neměli vzdávat ani ztrácet naději. Jinak lze ale také konstatovat, že bez lásky je možná těžké žít, ale ani bez takové vody či jídla to není úplně ono.

alt

(Zdroje obrázků – comicbook.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama