Spider-Manův nový začátek

Spider-Manův nový začátek

Spider-Manův nový začátek

1. srpen 2018 Ninjer Komiksy 0 1163

Obsahuje spoilery pro Amazing Spider-Man č. 1 (2018)

Od července má Spider-Man restartované číslování. Začíná zase pěkně od jedničky, což má nalákat nové čtenáře. Samozřejmě to přináší i pro Spideyho nějaké změny, a na ty se nyní podíváme.

Spider-Manův nový začátek

V první řadě se u takovýchto obměn často změní i autorský tým. Scénář nyní vede Nick Spencer, který nedávno zatřásl marvelovským vesmírem se zlým Captainem Americou, a o kresbu se stará Ryan Ottley. Výtvarná stránka připomene starší komiksy (řekněme osmdesátá a devadesátá léta), ale zároveň působí svěže a moderně.

Co teď Spidey vyvádí? Peter Parker si zažil různé vrcholy i pády. Jeho civilní identita dostala dost na frak, když vybudoval obrovskou technologickou firmu Parker Industries, která však zbankrotovala a zanechala mnoho lidí bez práce, či s bezcennými akciemi. Zdálo se však, že už se Peter začíná zase vzpamatovávat, když přijal naplňující práci novináře v Daily Bugle a jako Spidey začal šplhat poměrně vysoko po žebříčku superhrdinské popularity.

V novém čísle Amazing Spider-Mana se ale náš hlavní hrdina opět potýká s nemalými problémy. Má z ostudy kabát, když se přijde na to, že jeho doktorská práce byla plagiátem. To bylo způsobeno tím, že v jeho těle pár měsíců přebýval Doctor Octopus, který se rozhodl s Parkerovým životem trochu pohnout a dokončil za něho studia. Což se samozřejmě nedá moc dobře vysvětlovat školské radě. Tetička May je proto zhrzená a vyhodili ho z Daily Bugle.

Spidey se ale nevzdává. Jako obyvatel laciného bytu se dvěma spolubydlícími (jeden z nich je ve skutečnosti béčkový superpadouch Boomerang) se svým způsobem vrací na vysokou školu, aby si poctivě dodělal doktorát. Tam na něho však čeká… profesor Lizard.

Dalším velkým zvratem je, že se Spidey rozhodne, že žádat o pomoc a podporu není žádná hanba, což vyústí v to, že se k sobě po dlouhé odluce vrací Peter Parker a M. J. Watsonová.

Začátek nové série je výborně napsaný a sympaticky nakreslený. Nejedná se sice o úplný restart, protože jak jste sami z popisu mohli vyčíst, přímo navazuje na různé karamboly předchozího Parkerova života, ale určitě jde o komiks, který stojí za to sledovat, pokud máte tohoto slavného pavouka rádi.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.