Spider-Man v rouše "kapitánčím"

Spider-Man v rouše "kapitánčím"

Seriály
Spider-Man v rouše "kapitánčím"

Na nové titulní straně nového čísla komiksu o Milesi Moralesovi se Spider-Man objeví ve své vlastní verzi Kapitána Ameriky.

396 0
27. červen 2021, napsal IvanaT

Článek obsahuje možné spoilery ke komiksu Miles Morales: Spider-Man číslo 28.

Komiksovým nadšencům jistě není nutné představovat jméno Miles Morales. Přestože jsme jednoho z dalších představitelů pavoučího muže v hraných superhrdinských filmech ještě neměli možnost spatřit, pak v jedné z vystřižených scén filmu Spider-Man: Homecoming alespoň zazní jeho jméno, což by mohlo naznačovat, že se jej jednoho dne dočkáme. Svůj filmový debut si tak odbyl jako hlavní postava animáku Spider-Man: Paralelní světy. Za postavu Milese Moralese jste mohli hrát ve hře Spider-Man (která vyšla exkluzivně pro Playstation 4).

A právě Milesovým fanouškům jistě udělalo radost nové, v pořadí již osmadvacáté, číslo komiksové série Miles Morales: Spider-Man, protože nová titulní strana zaujme na první pohled. Autoři Iban Coello a Alejandro Sanchez přišli s kresbou Spider-Mana ve své vlastní verzi kapitána Ameriky. Pavoučí muž tak pyšně nese na hrudi portorikánskou vlajku (odkaz na fakt, že Miles je z poloviny Portorikánec), na každé končetině jej zdobí pruhy a jako třešničku na dortu svírá štít Kapitána Ameriky, který majestátně odráží paprsky Slunce, ke kterým Spidey letí vstříc mezi mrakodrapy skrz hejno bílých holubic (ornitologové jistě prominou, pokud jsme ptactvo neurčili lépe ☺).

Klonová sága se blíží svému konci

Momentálně není jasné, zda se kapitánská verze Spider-Mana objeví čistě na titulce nebo se zbrusu nového pavoučího kostýmu dočkáme i v samotném komiksu. Odpovědi znají autoři příběhu Saladin Ahmed a Carmen Nunez Carnero, kteří stojí za aktuální zápletkou komiksu s Milesem Moralesem, který si prochází svou vlastní klonovou válkou. Číslo #28 by mělo přinést její rozhřešení. A jak se dostal do této prekérní situace? Naneštěstí velice smutným způsobem, neboť se dostal do spárů nového padoucha Assessora, který ho unesl a mučil tak strašlivě, že se Miles po vysvobození rozhodl dát od pavoučí služby pauzu. Klid mu ale dlouho nevydrží, protože Assessorovo mučení vedlo k tomu, že se vytvořily tři Milesovy kopie. A aby toho nebylo málo, jeden z jeho klonů unesl Milesovu mladší sestru Billie.

Miles se tak bude muset dost ohánět, aby prekérní situaci vyřešil co nejdříve. S klonovou ságou se ovšem nabízí jedna velká otázka – vidíme na titulní kresbě opravdu Milese? Co když se díváme na jeho klon Selima? Pokud by chtěl Milesovi zatopit, jistě by pro něj nebyl problém sestrojit si vlastní kostým a štít, který je věrohodnou kopií toho Kapitánova, a škodit tak Spider-Manovu jménu. Další možností je, že se Miles dovtípil, že jeho klony se budou snažit zničit Spider-Mana tím, že ho budou napodobovat. Proto si může vyrobit úplně nový kostým, aby se dal rozlišit od svých kopií. Odpovědi každopádně najdeme v novém čísle komiksu, který by měl vycházet 21. července 2021.

Nová titulní strana fanoušky opravdu potěšila, chválí hlavně odkaz na Kapitána a smíšený Milesův původ, a pak samozřejmě i na dechberoucí provedení kresby, které hraje skvělým výběrem barev i nádhernou scenérií. Pokud jste mezi sběrateli, určitě nedopustíte, aby vám tento klenot ve sbírce chyběl. A jak zní anotace čísla 28?

KLONOVÁ SÁGA VRCHOLÍ POŘÁDNOU KATASTROFOU!

  • Selim byl naklonován a vycvičen k tomu, aby se stal perfektním nájemným supervojákem. Mezitím má Miles problém se vůbec dostat včas do školy.
  • Selim nemá takové zábrany jako Miles – a tak se Milesova rodina ocitá v hrozném nebezpečí.
  • TENTO SRDCERVOUCÍ KOMIKS ROKU SI NESMÍTE NECHAT UJÍT!

Zdroj: screenrant.com


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama