Spider-Man: Far From Home – Odehrává se film před Infinity War?

Spider-Man: Far From Home – Odehrává se film před Infinity War?

Filmy
2198 1
17. leden 2019, napsal Nevka

Kromě toho, že nový trailer svým pojetím potěšil řadu fanoušků po celém světě, mnoho z nich také zvedl ze židle. Nikdo si totiž není jistý, kdy přesně se film odehrává. Pojďme si tedy trochu rozebrat, jak to asi je…

Spider-Man: Far From Home – Odehrává se film před Infinity War?

Varianta A – Film se odehrává po Avengers: Endgame

Základní premisa, kterou vyslovila všem známá záporačka pavoučího universa Amy „Packal“ (hlavní hlava Hydry jménem Sony) pracuje s myšlenkou, že se snímek odehrává až po dalších Avengers. Její prohlášení totiž zní: „And we are starting now the next one which will start a few minutes after Avengers 4 wraps as a story.“ Pro ty méně jazykově zdatné mluví o tom, že nová etapa filmového vesmíru se začne odehrávat jen pár minut po Endgame.

Ano, jedná se z hlediska postavení o poměrně důvěryhodný zdroj, ale vzpomeňme si, že jde o stejnou osobu, která hodila při jednání o Spideym po Kevinovi Feigem sendvič. Mimo jiné ho také několikrát doháněla k šílenství tím, že během společných rozhovorů prohlašovala věci, které evidentně nebyly pravdivé. Třeba to, že Venom bude součástí MCU, a podobně. Pokud jste tyto aféry minuly, můžete se na ně podívat >tady< a >tady<.

Tuhle dámu tedy musíme brát s jistou rezervou. Celé myšlence, že se snímek odehrává až po lusknutí prsty navíc odporuje i samotné lusknutí, kdy je Spider-Man momentálně na prach. Tady se dá počínání tvůrců odůvodnit na druhou stranu celkem logicky. Sony jednoduše potřebuje film začít propagovat už teď, a nějaké SPOILERy k Endgame jsou studiu úplně ukradené. Zlomyslné, ale přesto až nebezpečně reálné.

Než se pustíme do argumentů, které nasvědčují tomu, že se FFH odehrává ještě před Infinity War, dovolím si přiložit myšlenku, která mluví ve prospěch varianty „After Endgame“. Není to nic jiného než zahájení nové fáze MCU. Už několikrát jsme slyšeli, že čtvrtí Avengers uzavřou jednu obrovskou etapu filmového vesmíru, která nemá v tomto průmyslu obdoby. Proč tedy hned o pár měsíců později sklouzávat zpátky do minulosti?

Varianta B – Film se odehrává před Avengers: Infinity War

Vzhůru na to! Kromě bodů, kterými jsme se zabývali už při opodstatňování první možnosti se nám všude okolo objevují různé náznaky, které poukazují na to, že se vrátíme pohledem do minulosti.

Tím nejzásadnějším je postřeh, který unikl mnoha fanouškům po celém světě. Když se vrátíme k Infinity War je nám už nyní jasné, že název následující týmovky vyřkl Doctor Strange v samém závěru filmu. To nás přivádí k myšlence, jestli nám tvůrci nenechali vodítko k časové posloupnosti Spider-Mana někde jinde. Pokud se totiž rozvzpomenete na scénu z „Q-Ship“, kdy Tony objeví Petera, určitě si i vybavíte větu, kterou pronesl: „This isn't Coney Island. This isn't a field trip. It's one-way ticket. You hear me?“. V překladu: „Tohle není Coney Island (pouť), ani školní výlet. Tohle je jednosměrná jízdenka (sebevražda). Rozumíš mi?“

Náhodná konstelace, nebo něco více? Ve chvíli, kdy člověku do sebe zapadnou jednotlivé kousky skládačky, jedná se o celkem zásadní objev. Ač to překlad, který pracuje s termínem pouť mohl trochu zazdít, Stark vyloženě zmiňuje Coney Island, na kterém „přistál“ Peter spolu s jeho letadlem v době, kdy vedl souboj s Vulturem. Jedná se tedy o přímý odkaz na Homecoming.

Jestli jste navíc pozorní, neunikne vám, co mohlo být myšleno právě oním označením „field trip“. Vyjma toho, že se jedná o dříve spekulovaný název právě pro Far From Home, význam je naprosto jasný. Zmínka směřuje na nějaký školní výlet, který podle všeho Peter sice zvládl, ale s vesmírnou lodí se nedá srovnávat. Je sice možné, že tato věta neměla žádný větší význam a jednalo se o náhodu, ale nemyslíte, že stupeň oné nahodilosti je už neúnosně veliký?

Další „důkazní osobou“ není nikdo jiný než Nick Fury. Když se Ned poroučí k zemi s uspávací šipkou zapíchnutou v jeho krku, dozvídáme se, že se Nick opravdu rád konečně setkává se Spider-Manem. Tady už jsme trochu na hraně předpokladu, ale čistě teoreticky… Dá se očekávat, že se všechny postavy v prach obrátí – tedy z prachu vrátí. Myslíte, že za celou tu dobu by se tihle dva neměli šanci potkat a trochu poznat? Už jen kvůli tomu, že se nepochybně bude muset řešit nastalá situace kolem Avengers – ať už vše skončí jakkoliv. Jedná se o minimálně podezřelou situaci.

Shrnutí

Dovolím si tedy říct, že šance jsou tak nějak rovnoměrně rozloženy na obě strany. Existuje totiž spousta reálných argumentů, která potvrzuje jednu, či druhou variantu. Nezbývá tedy než si počkat na film, který s konečnou platností odhalí, jak to s první sólovkou po Avengers nakonec bude.

Co si myslíte vy, jak to bude? O své s námi můžete podělit v komentářích nebo na našem fóru v tomto vláknu!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Pred-po

Pokud by byl film zasazen před IW byl by úplně znehodnocenej v rámci toho co se nám snaží Marvel posledních 10 let nabízet…takže věřím a doufám že to bude PO