Silver Surfer a jeho sólovka

Silver Surfer a jeho sólovka

Filmy
267 0
26. duben 2021, napsal Excelsior

Poprvé (a doposud i naposled) jsme se s vesmírným cestovatelem stříbrné barvy setkali na stříbrném plátně ve filmu o Fantastické čtyřce z roku 2007. Zde se v roli Galactova heralda objevil Doug Jones, opatřený hlasem Laurence Fishburna.

Silver Surfer a jeho sólovka

O 8 let později vznikl ještě jeden film o tomto týmu. Jednalo se však o reboot, čili zde nebyla žádná návaznost na předchozí snímky a o Surferovi ani zmínka. To se však již brzy může změnit.

Za neuvěřitelných 13 let existence Marvel Cinematic Universa máme za sebou už 3 filmové fáze, během kterých nám byla odvyprávěna tzv. Infinity sága. Čtvrtá fáze je již rozjetá a celý filmový vesmír tím končit jistě nebude. V plánu jsou celovečerní filmy i minisérie na Disney+, jak se starými známými postavami, tak o zcela nových hrdinech a týmech, které se v MCU zatím neobjevily.

Mezi budoucími projekty je mimo jiné potvrzen snímek o Fantastické čtyřce, který byl svěřen do rukou Jona Wattse, režiséra dosavadních filmů o Spider-ManoviTomem Hollandem.

Začlenění „Čtyřčlenného fantastického uskupení“ do MCU bylo dříve jen zbožným přáním fanoušků, jelikož práva na ně vlastnilo studio 20th Century Fox. Pak ovšem The Walt Disney Company tuto společnost odkoupil a práva tím pádem putovala zpátky přímo k Marvelu.

V následujících letech tedy můžeme očekávat začlenění mutantů s genem „X“ a také už zmíněný tým s modrými obleky a číslicí 4 na hrudi. Kdy přesně a s jakým obsazením, je v tuto chvíli nejasné. Ovšem na povrch začínají vyplouvat přání samotných tvůrců. Adam McKay, americký filmový a televizní producent, scenárista, režisér a komik, se rozpovídal o filmu se Silver Surferem už dříve. Surfer je se čtyřkou úzce spjat, tím pádem je logické uvažovat o dalším navázání jeho příběhu.

V minulosti McKay uvedl, že by se mu práce na filmu líbila, protože by si na něm mohl vizuálně solidně pohrát. Své představy přirovnal k dílu Speed Racer sester Wachovských. Ani po dvou letech jej touha natočit film neopustila.

Nyní na toto téma přišla řeč znovu v rozhovoru „Happy Sad Confused Podcast“ s Joshem Horowitzem. Už předtím prý rozebírali tuto postavu – jeho obětování pro svůj svět, jak by film mohl vypadat a jaký by měl potenciál.

V nedávném interview McKay řekl:

„Se Silver Surferem je to takové zvláštní. Myslím, že to má souvislost i s jeho propojením s Fantastickou čtyřkou, že prostě tak nějak žije svým vlastním životem. Zabývali jsme se tím už pár let dozadu, ale pak nám do toho něco vlezlo, i když, mohu se mýlit… Možná si to jen nepamatuji úplně přesně, ale z nějakého důvodu se práce na tom projektu prostě neuskutečnila, nebo na něm už možná v tu dobu pracoval někdo jiný.“

Dále také dodal, že kdyby v současnosti dostal nabídku, podílel by se na filmu se Silver Surferem rád:

„Ale ne, rozhodně bych do toho býval šel, bylo by to totiž velmi jednoduché. Když se podíváte na Galacta a origin Silver Surfera, na to, jak se obětoval pro svou planetu. Norrin Radd, to bylo jeho jméno? Dlouho jsem na to jméno nepomyslel. Bylo by velmi snadné vytvořit z toho alegorii o životním prostředí. Myslím, že by z toho mohl být neuvěřitelný film. A myslím, že vizuálně by mohlo jít o nejvíce ohromující film Marvelu, jaký byl kdy natočen. Neztratil jsem o to zájem. Popravdě, když o tom teď mluvíte, možná vezmu telefon a někam zavolám a pak uvidím,e co bude dál.“

Doufejme tedy, že se celá záležitost pohne kupředu. McKayova zapálenost by postavě určitě dodala svěží vítr. Chtělo by to stříbrňáka s novým nádechem.

Aby to nevypadalo, že se Adam McKay přidal k Marvelu jen tak zničehonic, je třeba dodat, že už pracoval spolu s Paulem Ruddem a dalšími na scénáři prvního Ant-Mana. Byl také nominován na Oscara za film Sázka na nejistotu, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší adaptovaný scénář, přičemž druhou nominaci proměnil v cenu.

Napište, koho byste si ideálně představovali v roli Stříbrného surfaře. Bude to Keanu Reeves, Ryan Gosling, Rami Malek, nebo někdo zcela jiný?

(Zdroje obrázků: Matt Fraser, ČSFD, Assignment X)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Excelsior
Excelsior
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO