Shuri dostane vlastní knihu - Kdo další?

Shuri dostane vlastní knihu - Kdo další?

Ostatní
352 0
6. září 2019, napsal Michal Černý

Lidi mají hodně nápadů, v komiksovém prostředí obzvlášť. A jeden z nich ožije už příští rok.

Shuri dostane vlastní knihu - Kdo další?

Když si chcete udržet fanoušky, musíte sem tam přijít s něčím novým. A to se právě teď Marvelu povedlo. Byla oznámena jedinečná spolupráce s vydavatelstvím Scholastic (dětská literatura), ze které vyjde zcela nová knižní série s oblíbenými hrdiny, uzpůsobená těm mladším z nás.

Sana Amanat, viceprezidentka obsahu a vývoje postav, k tomu říká: ,,Postavy marveláckého vesmíru znamenají nejen pro fanoušky opravdu hodně. Je i nás inspirují k přijmutí osobní síly. Shuri je perfektní postava, která dokáže tohle poselství jedinečnosti skvěle nakopnout. Je sice wakandskou princeznou, ale to, co ji dělá skutečnou hrdinkou, je její inteligence, zodpovědnost a odhodlání. Ideály, které rezonují s každým z nás."

Celá tahle legrace začne v květnu 2020 a kromě wakandské bojovnice vyjde ještě v témže roce druhý titul s názvem Avengers Assembly, o něhož se postará Preeti Chhibber. Ale zatímco o téhle týmovce nemáme víc informací, v případě Shuri je venku aspoň stručný obsah děje.

Pokud jste viděli film, jistě si vzpomínáte na vzácnou bylinu ve tvaru srdce, která propůjčila novému Pantherovi nadlidské schopnosti. A taky cestu do astrálních rovin, ale to teď není důležité. To podstatné je, že spolu s vibraniem je tahle kytka to nejcennější, co Wakanda vlastní. Jenomže něco se stalo, bylina přestala růst a zásoby (jak jinak) začínají velmi rychle docházet. Je tedy pouze na hlavní hrdince, aby zjistila, co rostlinu zabíjí a jak celou situaci zachránit.

Celý tenhle počin má na starosti Nic Stone, který se s námi podělil o příběh, jak k projektu vlastně přišel.

,,Když jsem poprvé viděl film Black Panther, těžce jsem propadl téhle dívce, která si, aspoň za mě, ukradla celé dílo pro sebe. Po opuštění kina vedly všechny moje myšlenky jen k jedné věci. Jak úžasný by bylo o ní jednoho dne napsat knihu, něco ve stylu Milese Moralese od Jasona Reynoldse. A teď si představte ten šok, když mi po osmi měsících přišel email, jestli bych právě tohle chtěl udělat. Doslova jsem zařval, i když jsem zrovna seděl na letišti. Dostat se k práci na takovém projektu bylo splnění snu."

Tou nejzásadnější otázkou ale je, a vždy bude, zájem čtenářů. Shuri má jistě co nabídnout a určitě se shodneme na tom, že její filmová verze, v podobě Letitie Wright, je jedna z těch povedených částí celého snímku. Ti, kteří stojí za vznikem téhle spolupráce, pevně věří v úspěch, protože už teď se mluví o dalších a dalších postavách, které rozšíří knižní projekt, protože, jak se už standardně dozvídáme, je toho hodně co říct.

Někdy ale skutečně platí – Mlčeti zlato, mluviti stříbro. Těšíte se na nové knihy?


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!