She-Hulk: Reakce na druhou a třetí epizodu

She-Hulk: Reakce na druhou a třetí epizodu

Seriály
She-Hulk: Reakce na druhou a třetí epizodu

Jelikož jsou jednotlivé díly kratší (okolo 30 minut), tak to tentokrát spojíme. Mírné SPOILERY (spíše ke třetí epizodě, ale stejně to všechno známe z trailerů).

188 0
3. září 2022, napsal Excelsior

Druhá epizoda: Superlidské právo

Ta nás vrhla rovnou do děje, který se přímo odvíjí od prvního dílu (nečekaně). Ne však od toho flashbacku, ale od konečné konfrontace mezi She-Hulk a Titanií. A Jenn musí čelit následkům proměny před zraky všech v soudní síni. Od nečekané publicity až po vyhazov a diskriminaci.

Samozřejmě se pokračuje v sit-comové náladě, ale najdou se dost zásadní otázky. Jako třeba to, zda dostávají vůbec Avengers výplatu? Teď vážně, ví to někdo?

Za starých časů je financoval Stark.

„Já jen všechno platím, všechno navrhuju a chci, aby to všem seklo.“

Hawkeye se v Avengers: Age of Ultron také zmínil, že záchrana světa je jeho práce. Ale víc nevíme. Přímo pod vládu totiž také nespadají.

Pokud máme zmínit některou z těch vtipných záležitostí, je to určitě Bruceova narážka na jeho doslovnou změnu osobnosti. To nám připomíná rok 2008, kdy ještě Hulka hrál Edward Norton. Dále zmiňme určitě potitulkovou scénu, která je více realistická, než by člověk čekal. Respektive, kde jinde jsme viděli využití supersíly na dobré, avšak naprosto banální účely, jako nošení těžkých barelů s vodou a podobně? Třešničkou je už známé boření čtvrté stěny a komunikace s divákem.

Opět potěšily easter eggy. Nejvíce fanoušky zaujaly nápisy o velké hlavě v oceánu a o chlapíkovi, co se porval v baru a má drápy. První odkaz patří filmu Eternals a zamrzlému celestiálovi Tiamutovi. Druhý text je samozřejmě narážka na Wolverina, což je další stopa, která vyšlapává cestičku mutantům do MCU. A pak se tam ještě objevil QR kód, který vás přesměruje na She-Hulk komiks (viz obrázek).

alt

A něco málo k postavám. Jennifer se ukazuje čím dál víc jako sebevědomá žena, která je však nad věcí. Krásně to vysvětluje replika:

„Nejsem v pohodě. Ale jsem v pohodě s tím nebýt v pohodě.“

Představila se nám její rodina, nový nadřízený, nejlepší kámoška… a Emila Blonskyho už známe. Hulk zde byl už jen vedlejšák. Uvidíme, kam ho jeho vesmírné cesty zavedou.


Třetí epizoda: Lid versus Emil Blonsky

Je už slabší. Míchá se zde příliš mnoho aspektů a celkově působí zkratkovitě až přeplácaně. Už dřív jsem si říkal, že to má podobnou strukturu jako Ms. Marvel. A zde se to potvrdilo.

Teď ty spoilery.

Abomination, Wong, Asgardská Elfka Runa, rapperka Megan Thee Stallion – všechny tyto postavy se tu objevují. Přikláním se tedy k názoru, že když film/seriál něco dělá špatně, ale uvědomuje si to a dělá si z toho legraci, tak to dílo neomlouvá.

Většina postav měla působit vtipně. Ale všeho moc škodí, zvlášť když se jedná křečovitý a na sílu tlačený humor. Takový Wong vyloženě otravný nebyl, ale co jsem opravdu nepobral, byly Blonskyho obdivovatelky. Korunku tomu nasadila opět scéna mezi titulkami. K tomu twerkování se však nechci vyjadřovat, obrázek si udělejte sami. Tvůrci už zřejmě tlačili na pilu ve snaze přiblížit se Deadpoolovi.

Řešit během 30 minut dva soudní spory také nebyl nejlepší nápad. Případ Blonskyho se alespoň neodehrával v soudní síni, ale v jeho cele, takže se v tom člověk „vizuálně“ neztratí. Samotného mě překvapil i pokles kvality CGI. Já skousnu mnoho. První a druhá epizoda mi nijak zvlášť nevadila. V trojce už to bylo do očí bijící.

Ale abych jen nekritizoval, tak je zde hezky ukázán postupně se zvyšující nátlak médií a společnosti na Jenn. Konec epizody nabídl vcelku povedenou bitku a v divákovi opět zanechává zásadní otázku – kdo touží po krvi She-Hulk?

Další epizoda nás čeká ve čtvrtek 8. září.

(Obrázek: TheDirect)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama