She-Hulk: Reakce na čtvrtou a pátou epizodu

She-Hulk: Reakce na čtvrtou a pátou epizodu

Seriály
She-Hulk: Reakce na čtvrtou a pátou epizodu

Spoilery přítomny (a jsem rozhořčen).

188 0
22. září 2022, napsal Excelsior

Není tohle pravé kouzlo?

Není! Po přímém zaznění věty: „Konec tohoto dílu je celkem smolík. Snad bude vtipnej dovětek.” o to víc bolí, když potitulková scéna přinese jen další cringe, děs a běs.

Postava Donnyho Blaze byla hezká, ne už tak povedená narážka na Johnnyho Blaze/Ghost Ridera. Plusový bod je za ukázku případu, co se stane, když někoho omrzí studium mystických umění pro vyšší dobro, takže s nimi začne nakládat jak chce. To jest pro své vlastní dobro a vydělávání peněz magickými vystoupeními. Dále příšerky nebyly až tak příšerné. Souboj s ušatými obludkami, které jako by patřily do filmu s Constantinem od DC, nebyl po akční stránce špatný. Zde se opět projevilo až přílišné množství CGI efektů a s tím spojená jejich upadající kvalita. Ale koukat se na to dalo. Wong je trochu nezodpovědný, jelikož nechat po světě pobíhat kouzelníka a neujistit se, že magické moci nezneužije, není nejlepší nápad. Také si náš „Wongouš” našel novou a věčně nalitou kamarádku. Asi to mělo být vtipné, ale nebylo.

Randění Jenn, potažmo She-Hulk je něco, s čím by se mohla většina lidí ztotožnit. Mohla, kdyby se to netvářilo jako parodie. Pokusy o vztah přes online seznamku se ale nakonec ukázaly jako užitečné, ale až v další epizodě. U Nikky (nejlepší kamarádky Jenn, hned po spandexu) nám bylo naznačeno, že se řadí k LGBTQ komunitě. Co říci závěrem? Když to člověk vnímá jako karikaturu, tak se bude (při troše štěstí a omamných látek) královsky bavit. Toť vše ve stručnosti za čtvrtý díl.

Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka

Pětka není o moc lepší. Ale o trochu jo. Na konci předešlé epizody jsme se totiž dozvěděli, že Titania (ta zmalovaná ženská, které Jenn v prvním díle dala na budku) zažalovala She-Hulk pro neoprávněné užívání tohoto jména, jelikož Titania si na něj dala ochrannou známku a přes kosmetické výrobky si namastila kapsu.

Jenn se tak dostává do opačné pozice než doposud, a to pozice právní klientky namísto zástupkyně. Právě tady se zužitkovali nápadníci She-Hulk z minula. Ti potvrdili, že se Jenn označovala za She-Hulk dříve, než si jméno Titania patentovala. Nevím, jestli by to u reálného soudu obstálo, ale budiž.

Co se týče tématu autorského práva, chcete-li copyrightu, tak onen muž prodávající merch a šmejdské značkové oblečení (např. s nápisem Avingers) byl naštěstí jen spojkou pro větší rybu. A to už bylo jiné kafe. Griffin Matthew jako Luke Jacobson byl příjemným povzbuzením. Egocentrický a sebestředný módní návrhář pro superhrdiny. Vlastně přesně jako Edna Módní z Úžasňáků. Když už se těch 30 minut chýlilo ke konci, mohlo oko diváka spatřit něco, na co všichni čekáme – žlutou masku Daredevila! Jacobson tak nahradí Melvina Pottera z netflixovského seriálu. V něm byl právě on tvůrcem ďáblova obleku.

Dnes už by se konečně mohl objevit Matt Murdock v plné parádě. alt


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama