Shang-Chi vs Fin Fang Foom

Shang-Chi vs Fin Fang Foom

Filmy
266 0
2. říjen 2020, napsal Johnny

V důsledku koronavirové pandemie došlo nedávno, jak jsme vás již informovali, ke zpoždění plánovaných MCU (Marvel Cinematic Universe) filmů. Nyní vám však přinášíme novinky o jednom z nich.

Shang-Chi vs Fin Fang Foom

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, jak zní v originále celý název snímku, by se podle aktuálně platných informací měl podívat do kin v červenci 2021. V hlavní roli se nám v něm představí asijský mistr Kung Fu jménem Shang-Chi, kterého si zahraje Simu Liu.

Z názvu je také patrné, že se počítá i s příchodem Mandarina, jehož existence v MCU byla již nastíněna ve třetím Iron Manovi. Toho zde ztvární Tony Leung Chiu-wai.

Produkce, která se odehrává v Austrálii, je v současnosti navzdory plánovanému zpoždění v plném proudu. Podrobnosti týkající se zápletky zůstávají světu sice stále ještě utajeny, přesto však bylo odkryto několik maličkostí.

Proslýchá se například, že nám film skrze flashbacky umožní nahlédnout hlouběji do Mandarinova originu. V této souvislosti se hovoří o napojení na Čingischána, za jehož potomka se v komiksech Mandarin rád označuje. To by vzhledem k tomu, že studio pro natáčení v minulosti shánělo lučištníky, dávalo i smysl.

Web Murphy’s Multi­verse nedávno zveřejnil článek, ve němž popisuje další s filmem související detaily, které pocházejí z anonymního zdroje. Jde třeba o podobu Údolí spícího draka, kde podle komiksů sídlí Fin Fang Foom.

„Náš zdroj popisuje Údolí spícího draka jako kopcovitou přímořskou lokalitu. Uprostřed se nachází chrám, kolem je zeleň, která tvoří samotné pobřeží. Ostatní chatky, které dohromady vytváří celou vesnici, tady mají svůj vlastní účel, ale dále za pozornost stojí ještě velká bambusová struktura, sloužící jako jakási bitevní kopule. Kolem ní se rozprostírá oblast, v níž se zdejší válečníci zdokonalují ve svých dovednostech, aby střežili Fin Fang Fooma.“

Objevuje se zde také spekulace vztahující se k elitním strážcům Údolí spícího draka a výskytu dalších draků.

„Tito elitní válečníci zasvětili svůj život tomu, aby udrželi na uzdě jakési prastaré zlo usilující o zničení lidstva. Zdá se však, že na to nejsou sami. Náš zdroj naznačuje, že zatímco se snaží udržet jistého vetřelce vzhledem nápadně připomínajícího draka od údolí dále, existuje jistá možnost toho, že sami mají vlastního draka, který jim pomáhá. Tito válečníci jsou kromě štítů a kopí vyrobených z dračích šupin vybaveni ještě jednou neuvěřitelně mocnou zbraní: chi.“

Dále web uvádí, že podle onoho zdroje je v údolí ležící vesnice vedená stařešinou známým jako Huang Bo. Po jeho boku má stát dosud nepojmenovaná postava herečky Michelle Yeoh. Oba tyto charaktery jsou líčeny jako urputní ochránci.

Již dříve se také objevily zvěsti o tom, že film v určitém smyslu naváže na mystický koncept Doctora Strange. Měly by to být totiž právě elementy magie (potažmo chi), díky nimž je možné udržovat Fin Fang Fooma ve spánku.

Dostupné informace a zvěsti, i kdyby byly všechny pravdivé, tvoří však ve výsledku stále zatím jen malý kousek celé skládačky. Zdá se ovšem, že bude skutečně zajímavé sledovat, jak se tvůrcům podaří napasovat na sebe jednotlivé fragmenty a zasadit celé dílo do svého univerza.

(Zdroje obrázků – cbr.com, geektyrant.com, thedirect.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO