Setkáme se s Deadpoolem v MCU už ve 4. fázi?

Setkáme se s Deadpoolem v MCU už ve 4. fázi?

Filmy
5 / 5 314 0
8. říjen 2020, napsal Michal Černý

Báli jste se, že je s Deadpoolem na plátně konec? Pak nezoufejte, chystá se totiž možná něco většího, než jsme čekali.

Setkáme se s Deadpoolem v MCU už ve 4. fázi?

Od chvíle, kdy padlo 20th Century Studios (dříve Fox) do klína Disney, ptají se fanoušci na prostou, základní otázku.

Kdy uvidíme v MCU mutanty, F4 a Deadpoola?

Zatímco pro první zmíněné je zcela evidentní, že se zde již mete úhledně cestička, o dalších dvou nevíme prakticky nic. Tedy až do této chvíle. Na svém Patreon účtu přišel pravidelný dodavatel různých informací ze zákulisí Daniel Ritchman s tím, že se Kevin Feige chystá podepsat s Ryanem Reynoldsem smlouvu takových rozměrů, jakou jsme u herců v MCU doposud ještě neviděli. Co nám tahle informace tedy říká? A je vůbec možné, aby se něco takového stalo?

Za prvé, sice nevíme, čeho přesně se ta velikost týká (peníze/počet projektů), nicméně budu operovat s tím, že platí obě varianty najednou, což je docela i pochopitelné. Pokud tedy skutečně dojde k nějaké takové formě spolupráce a DP se objeví v tolika filmech/seriálech, jako nikdo před ním, lze očekávat, že se stane zároveň nejlépe placeným hercem v celém Multiverzu.

Pojďme ale zpět k tomu zásadnímu, peníze zde nejsou to důležité.

Další film s Dedapoolem si přejí snad všichni, ale jak víme, Disney s tím má, nebo aspoň mělo, docela problém. Ano, řeč je o přístupnosti , neboť jak víme, krví, násilím a vulgaritami se v jeho případě nešetří. S tím je v kontrastu family friendly prostředí, které Disney (aspoň v případě MCU) vyžaduje, protože jejich cílem je do kina a k obrazovkám přilákat doslova celou rodinu. O tom sice bylo již napsáno stohy článků, ale pro další úvahy je to celkem důležitá věc. O tom později.

Vraťme se k nepotvrzenému podepisování smluv. Hovoříme-li o největším kontraktu doposud, je dobré si připomenout rekordmany, kterými jsou Samuel L. Jackson (Nick Fury) a Sebastian Stan (Bucky Burnes). Oba dva totiž podepsali smlouvu na 9 projektů, ve kterých se objeví. Zatímco SLJ svůj kontrakt vypotřeboval ve snímku Far From Home (pro jeho seriál tedy přijde smlouva nová), SS ještě může být nějakou chvilku v klidu. Nicméně, tahle informace nám říká, že by se musel Ryan upsat na 10 a více projektů, což je v jeho případě úžasná zpráva na to, že ještě vcelku nedávno s ním nechtělo Disney mít nic společného. Nebo to tak minimálně vypadalo.

Kde tedy můžeme pana Poola očekávat?

Jestliže se informace potvrdí, jsou možnosti prakticky neomezené, ovšem nějaký řád to mít musí, což znamená, že určitě nikdo nevezme tuhle postavu a vrazí ji random do čehokoliv, jen aby byla zábava. Navíc k tomu připočtěme onen pověstný R rating, který DP zkrátka potřebuje (aspoň ve většině svého působení) a můžeme se podívat na to, kde by se mohl poprvé objevit a v jaké formě ho uvidíme dál.

Spolu s tím vším se totiž vyskytla informace, která svým způsobem dokáže uspokojit hodně fanoušků, ale o jejím provedení už mírně pochybuji. Jde o to, že sólové filmy by měly zůstat čistě eRkovým prostorem, zatímco jakýkoliv crossover s ostatními postavami zůstane standardně PG-13. Zní to zajímavě, jenomže je potřeba si uvědomit, že asi těžko dostane 10 a více sólo projektů a velká část jeho angažmá se tak bude odehrávat v interakci s ostatními postavami. A už ani moc nezáleží na tom, zda se objeví na pár minut, nebo bude pevnou součástí příběhu filmu. Vlk se nažere a koza zůstane celá, byť bude na pokraji vyhladovění. Ale to jsou jen čiré dohady, uvidíme, jak to studio nakonec vyřeší.

Co se týká samotného zapojení do MCU, je tu několik variant.

Předně, DP je sice nevypočitatelný, ovšem mějme na paměti, že se doposud nachází v jiné realitě, než se odehrává MCU, tedy jeho první cameo se hodí nejvíce k těm projektům, které pracují nějakým způsobem s Multiverzem. Když vynechám seriál WandaVision, který vykopne celou 4. fázi do éteru, je prvním filmem, kde se může DP objevit třetí Spider-Man.

Tihle dva jsou v komiksech skvělými parťáky, ale hlavně, třetí SM by mohl reálně operovat s událostmi, které nastanou ve WandaVision, což znamená chaos a nepořádek v realitách. O možném zapojení Multiverza v tomhle filmu jsme psali ZDE. Tom Holland navíc radostně prohlásil, jak moc bude jeho třetí sólovka šílená. Že by až tak moc? Každopádně, vidět Spideyho (snad se jím už konečně Tom stane) a Deadpoola bok po boku už takhle brzo? Rozhodně beru.

Pokud se neobjeví zde, pak další, a možná o něco více pravděpodobnou variantou, je snímek Doctor Strange in the Multiverse of Madness, který nám buď vysvětlí dopodrobna, jak to zde celé funguje a sčím se budeme dále setkávat, anebo zde budou portály do jiných realit uzavřeny. Nikdo neví, nicméně i kdyby nastala druhá varianta a dál bychom se v MCU babrali jen s jednou verzí vesmíru, pak sem nepochybně stačí nalézt všechny další postavy, na které čekáme, včetně Deadpoola.

Třetí tip je snímek Thor: Love and Thunder, který je podle dosavadních informací už tak dost šílený, takže nějaký Deadpool se tam směle může zařadit i na větší část filmu. Dveře do páté fáze by tak byly rozkopnuty vcelku zajímavým způsobem. V té době už budeme mít také za sebou hrátky s Multiverzem, takže na leccos už budeme zvyklí.

Z toho všeho je patrné, že osobně nečekám, že hned příští rok začne být DP všude. Je tu sice několik seriálů a dalších filmů, kde by se teoreticky mihnout mohl, ale tam je potřeba odvyprávět příběhy nováčků a vymýšlet do toho zapojení takového individua, jakým DP je, určitě není nic jednoduchého. Tedy tak, aby to aspoň trochu dávalo smysl.

Na druhou stranu bych se nebál tvůrce popohnat, protože Ryan nikterak nemládne a je třeba ho využít ještě ve chvíli, kdy je schopen něco uhrát. Pár let to ještě potrvá, ale co pak? Spokojí se fanoušci s tím, že bude hrát DP někdo jiný?

A jak jste na tom vy? Přejete si vůbec Deadpoolovo zapojení do MCU, nebo ho chcete nechat mimo i za cenu toho, že ho neuvidíte po boku svých oblíbených hrdinů?

(Zdroje obrázků – quirkybyte.com, cbr.com, morningpicker.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO