Sériový vrah v MCU - Bude Gorr The Godbutcher v Thor: Love and Thunder?

Sériový vrah v MCU - Bude Gorr The Godbutcher v Thor: Love and Thunder?

Filmy
933 0
14. září 2019, napsal Tony Trojan

Podle různých na sobě nezávislých zdrojů bychom se v nadcházejícím Thorovi měli dočkat rovnou tří záporáků. Spekuluje se o Mangogovi, Enchantress a Gorrovi s přízviskem Godbutcher. Posledního ze jmenovaných vám představíme v tomto článku.

Sériový vrah v MCU - Bude Gorr The Godbutcher v Thor: Love and Thunder?

Gorr, řezník Bohů

Jak vypovídá název filmu Thor: Love and Thunder a informace, které vyplynuly na povrch, příběh tohoto snímku by se měl točit kolem lásky v různých podobách a v rozmanitém pojetí, kdy se s touto emocí budou jednotlivé postavy vypořádávat po svém. Zářným příkladem by mohl být Gorr The Godbutcher, též Godslayer, u kterého by šlo o lásku ztracenou. Tuto postavu vymyslel Jason Aaron (Punisher MAX či Avengers vs. X-Men) pro Thorovu příběhovou linku God of Thunder (2012 – 2014), která je součástí vyprávění série Marvel NOW!, a v níž se objevila i Jane Foster jako Thor, kterou už s jistotou ve filmu uvidíme.

Gorr je mimozemšťan neznámého druhu a původně byl velice slabý (o nic silnější než člověk). Žil již před 3 000 lety se svou milující rodinou na dosud nepojmenované planetě, jež byla sužována zemětřesením, jeho lid byl loven místními predátory a žil v utrpení a hladomoru. Nezbývalo jim v podstatě nic jiného než víra. Gorr postupně přišel o matku, manželku i syna a začal z toho vinit Bohy, kteří nevyslyšeli jeho modlitby a nezachránili jeho rodinu. Později zjistí, že Bohové jsou smrtelní, když dva z nich potká na pokraji života a smrti (Thor: God of Thunder #2). Vezme jednomu z nich meč a oba dorazí. Svůj dlouhý život pak zasvětí pomstě a začne lačnit po krvi mocných bytostí. Jeho řádění neunikne Thorovi, který po různých zákoutích Devíti Světů nachází Gorrovu spoušť.

Když asgardský válečník pomáhá seveřanům na západním pobřeží Islandu s Troly, najde hlavu jistého Boha s vystrašeným výrazem v očích. Jelikož však probíhá oslava vítězství a na hostině mají ležák (Thorův oblíbený nápoj), prozatím to náš hrdina nechá být. Postupně pak nalézá i mrtvoly již zapomenutých pánů z Indigarru a když posléze pomáhá Slovanům v bitvě (roku 893 po Kristu na dnešním uzemí Ruska), během které padnou Gorrovou rukou i slovanští Bohové Chernobog (Bůh chaosu, noci a temnoty) a Perun (slovanská obdoba Thora), poprvé se střetne s tímto vrahem.

Thor nakonec unikne jisté smrti a začne po Gorrovi pátrat (z tohoto důvodu získává příběh lehce detektivní nádech a s vyšetřováním mu postupně pomáhá OdinIron Man) a nachází další mocné bytosti v kaluži krve, rozsekané na kusy a s hrůzou v očích (Falligar, Oaken King a Sequoia Queen či Hinkon). Gorr chce urychlit genocidu Bohů a tak vyhledá Shadraka (God of Bombs), který žije v Omnipotence City, aby mu vytvořil Godbomb, zbraň proti všem Bohům. Finální bitva se pak odehrává někde v Divokém vesmíru, kam v minulosti sahala Asgardská říše. Thor ovládne Necrosword a zabije Gorra. Tento příběh se odehrává napříč několika milénii a v průběhu tohoto časového úseku se pohřešovala celá řada Bohů. Nelze tak říct, kolik vražd má Gorr vlastně na svědomí.

All Black Necrosword

Gorrův meč, díky kterému tento padouch získal sílu, se nazývá Necrosword. O jeho původu jsme se dozvěděli z komiksu Venom Vol. 4 #4 od Donnyho Catese a to až v roce 2018, i když mu chronologicky předchází Gorrův origin. Tento meč vytvořil Knull, vládce Klyntaru, planety Symbiontů. Měl stejné záměry jako Gorr a Bohy chtěl vyhubit včetně dalších kosmických entit. All Black Necrosword dodává svému majiteli brutální sílu, ohromnou výdrž, rychlost, dlouhověkost a vytváří mu absolutní obranu či mu vyléčí zranění. Nositeli také umožňuje se maskovat, měnit tvar (zbraně) a dokáže vytvořit jednotku (či celou armádu) Black Berserkers, což jsou v podstatě symbionti s přeneseným vědomím. Jsou tedy součástí toho, kdo meč právě drží. Podobně jako Mjölnir má svou vůli, tato je však zlovolná, nabádá k vraždění a brutalitě. Později ho do rukou dostal nejen Thor, ale i Loki, Ego the Living Planet či Old Galactus (the Butcher of Worlds).

Není Gorr jako Gorr

Závěrem bych chtěl kvůli případnému nedorozumění upozornit, že v Marvel Universe již existuje i jiný Gorr. V roce 1976 vytvořilo duo Roy Thomas a George Peréz komiks Fantastic Four #171, kde se objevila upravená Gorrila se jménem Gorr (Golden Gorrila). High Evolutionary, vlastním jménem Herbert Edgar Wyndham, se obával hrozby útoku Galactuse a jeho heraldů, a tak dal gorile lidskou inteligenci a ještě zvýšil její sílu. Vznikla tedy opice se zlatou srstí, jež později nabyla rozměru King Konga a povstala proti svému pánu. Opičího Gorra tak musela zpacifikovat Fantastická čtyřka.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!