Seriál WandaVision nečekaně pohořel na udělování cen Emmy 2021

Seriál WandaVision nečekaně pohořel na udělování cen Emmy 2021

Komiksy
Seriál WandaVision nečekaně pohořel na udělování cen Emmy 2021

Marvel tento rok získal dohromady 28 nominací na prestižní cenu Emmy. Odnesl si však pouze 3 vítězství ve vedlejších kategoriích

550 0
24. září 2021, napsal IvanaT

WandaVision byl prvním seriálem, který se řadil do MCU. Premiéru si odbyl letos v lednu na streamovací službě Disney+ a všech jeho devět epizod bylo vřele přijato jak fanoušky, tak kritiky. Chvály se dočkaly nejen herecké výkony, ale i příběh, kostýmy či kulisy. Jednoduše řečeno, byl to úspěch po všech stránkách.

Nebylo proto překvapením, že byl seriál nominován na televizní cenu Emmy, která se uděluje každý rok. Co už ale mnohé opravdu překvapilo, byl počet nominací. Minisérie jich získala hned 23, což je jedno z rekordních čísel v historii. Soutěžila například v kategoriích Nejlepší minisérie, Nejlepší herec v hlavní roli v minisérii/te­levizním filmu, stejně tak herečka. Celkově si Marvel získal nominací 28, pět si jich připsal hned druhý seriálový počin The Falcon and The Winter Soldier. Zde bodoval například Don Cheadle v kategorii Nejlepší hostující hvězda.

alt

Šance na sošku tak byly více než vysoké, očekávalo se, že kvůli hojnému počtu nominací si WandaVision odnese ocenění hned několik. A právě z toho důvodu zavládlo mezi fanoušky hořké, ne-li drastické zklamání. Ve všech hlavních, prestižních kategoriích WandaVision neuspěl. Cenu za hlavní herečku si odnesla Kate Winslet, hercem byl vyhlášen Ewan McGregor a minisérii vyhrál dramatický Dámský gambit.

The Falcon and the Winter Soldier bohužel na předávacím ceremoniálu, který proběhl 19. září, nezískal nic. WandaVision proměnil tři ceny v technických kategoriích: Vynikající kostýmy ve fantasy/sci-fi natočeném před živým publikem, Původní hudba a texty písní za Agatha All Along a Vynikající výprava půlhodinového pořadu (volný český překlad). Všeobecně jsou to kategorie, kterým se moc pozornosti nevěnuje.

Marvelovští fanoušci jsou z tohoto výsledku v šoku. Na twitteru se okamžitě vynořily zprávy nespokojenosti, šoku, někteří to považují za výsměch. Podle dalších se smutný výsledek dal předvídat, neboť hlavní cenu za minisérii většinou získávají dramatické až kriminální seriály, do kterých WandaVision spadá jen okrajově.

alt

Jeden z fanoušků obvinil pořadatele ceremoniálu, že se jen snažili zajistit sledovanost. Tento rok se promíchalo pořadí vyhlašovaných kategorií a minisérie přišla na řadu až jako poslední. To byl prý chytrý tah, jak udržet fanoušky marvelovské série (a tento rok jich bylo mnoho) u obrazovek co nejdéle. Padla i hláška: „WandaVision nepotřeboval Emmy, Emmy potřebovalo WandaVision“. Pokud by se hned na začátku ukázalo, že seriál sošku nedostane, marvelovští by pořad vypnuli. Nutno dodat, že jistou logiku to má.

I přes to, že většina fanoušků je rozlícena a na twitteru dosti hlučně nadává na nespravedlnost, a dokonce osočují vítěze, najdou se i tací, kteří porážku komiksového giganta přijali se ctí. Komentáře se dočkala i Elizabeth Olsen.

„Nezískala sošku, ale získala si naše srdce! A gratulace Kate Winslet.“

Nám v redakci je „neúspěchu“ marvelovských seriálů líto, ale věříme, že Akademie rozdávala ceny spravedlivě. Přece jen měly letos WandaVision i TFATWS velice silné konkurenty. A pokud snad došlo k nefér jednání či přímo protekci, věříme, že Wanda už si je najde ☺ Přejeme Marvelu lepší úspěchy do budoucna, věříme, že jich dosáhne!

Co říkáte na situaci vy? Je vám líto, že se WandaVision nedočkal prestižní ceny a zasloužil si ji vůbec? Nebo je pro vás Emmy jen bezvýznamný kus kovu? Dejte nám vědět!

Zdroje: gamesradar, cheatsheet, independent.co.uk


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama