Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Filmy
5 / 5 359 3
10. září 2020, napsal Daniel Sláma

Každá cesta jednou v určité fázi skončí. Jinak tomu nebylo ani v případě postavy Black Widow v MCU. Herečka Scarlett Johansson v rozhovoru pro Empire Magazine prozradila, jak a kdy se o plánované smrti své postavy dozvěděla a proč k tomu muselo dojít.

Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Vše krásné jednou končí

Neexistuje snad žádná filmová franšíza, kde by nedocházelo pravidelně k odchodům a smrtím oblíbených postav. Důvody jsou jednoduché – herci stárnou, je čas uvolnit místo pro nováčky. Zároveň se většinou jedná i o velmi dojemnou část celé ságy, která ve fanoušcích vyvolá spoustu emocí. A právě proto tyto franšízy, ságy, říkejte si tomu jak chcete, milujeme!

Kromě smrti Iron ManaAvengers: Endgame zaskočila fanoušky i smrt Black Widow. Ta nás provázela MCU dlouhých devět let. Poprvé jsme se s ní setkali ve druhém Iron Manovi, kde se prvně představila jako Natalie Rashmanová. Pozornějším fanouškům mohlo už tehdy dojít, že se jedná samozřejmě o Natashu Romannoff/Black Widow.

Její cesta dále pokračovala skrze dvojku a trojku Kapitána Ameriky a všechny části Avengers. Jejího konce jsme se, bohužel, dočkali v Endgame a nutno říct, že smrt Black Widow nenechala klidným téměř žádného fandu MCU.

Má osobní poznámka: Před prvním zhlédnutím Endgame mi jeden zlosyn tuto část vyspoileroval a já mu to nikdy nezapomenu! Díky za nic, Jiří!

Jak a kdy se ScarJo o smrti Natashy dozvěděla?

„Stalo se to ještě před začátkem natáčení Infinity War (které se točilo s Endgame současně – pozn. red.). To už jsem měla obavy o tom, co se v Endgame stane. Kevin Feige mi zavolal a říká: ‚Podívej, je zjevné, že musí dojít k obětem a ztrátám.‘ Všichni jsme to tak nějak čekali, takže to nebylo od věci. Dávalo mi to smysl i přesto, že jsem z toho byla smutná."

„Když jsem zavěsila, vzpomínám si, že jsem si řekla: ‚Ok, je mi jasné, že to budu já.‘ Pár minut jsem to zpracovávala. Bylo to takové hořkosladké, ale v šoku jsem z toho nebyla."

Její obětování se pro Kámen nekonečna však nakonec není pro Black Widow úplný konec na filmovém plátně. Její první sólovky se dočkáme, snad, v listopadu letošního roku. Příběh bude zasazen do období po Civil War, tedy chronologicky devět let před Endgame. To už bude opravdové rozloučení se se ScarJo v roli Black Widow.

V čem je sólovka Black Widow speciální?

„Myslím, že se zejména v tomto filmu velmi odráží to, co se děje kolem hnutí Time’s Up a #MeToo. Byla by obrovská škoda, kdybychom se těmto tématům ve filmu nevěnovali, když to k tomu má celkem blízko. Myslím, že zejména pro Cate (Shortland, režisérka filmu – pozn. red.) bylo důležité natočit film o ženách, které si navzájem pomáhají a tahají jedna druhou z těžké situace."

Můžeme tedy očekávat, že se snímek bude snažit rozšířit povědomí o problémech moderní doby, související převážně se zneužíváním mladých žen a dívek. Já osobně toto vnímám jako jedno z nejzásadnějších poselství tohoto filmu spolu s faktem, že půjde o definitivní rozloučení s naší první ženskou filmovou členkou Avengers.

„Jednou se mě někdo i zeptal, jestli je Natasha feministka. Jasně že je, je to očividné. Takže trochu zbytečná otázka."

Zajímavost na závěr

Roli Black Widow v Iron Manovi 2 původně dostala herečka Emily Blunt. Ta ji nakonec odmítla, aby se mohla věnovat snímku Gulliverovy cesty (2010). Blunt je dnes nakonec spojována s dalšími rolemi v MCU, konkrétně s Invisible Woman do nové Fantastické Čtyřky nebo jako čarodějka Clea ve dvojce Doctora Strange. Poté byla role nabídnuta i Gemmě Arterton (Nejnadanější dívka, The Escape). Nakonec se postavy zhostila právě Scarlett Johansson.

Napiště nám do komentářů, ve kterém filmu se vám Black Widow líbila nejvíc? Za mě určitě v Captain America: Návrat prvního Avengera. Bojové scény v tomto dílu jsou za mě ty nejlepší z celého MCU (díky bratři Russoové!).

(Zdroje obrázků: yahoo.com, meaww.com, screenrant.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Black Widow se mi nejvíce líbila ve filmu avengers

Odpovědět na komentář
Editor používá Texy! (Kompletní nápověda)
Widow

Za mě byla super i v Civil War a druhém Captainovi :)

Souhlas s Nevkou. :)

Autor článku

Daniel Sláma
Daniel Sláma
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO