Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Filmy
5 / 5 798 3
10. září 2020, napsal Daniel Sláma

Každá cesta jednou v určité fázi skončí. Jinak tomu nebylo ani v případě postavy Black Widow v MCU. Herečka Scarlett Johansson v rozhovoru pro Empire Magazine prozradila, jak a kdy se o plánované smrti své postavy dozvěděla a proč k tomu muselo dojít.

Scarlett Johansson: O smrti Black Widow jsem věděla už před natáčením Infinity War

Vše krásné jednou končí

Neexistuje snad žádná filmová franšíza, kde by nedocházelo pravidelně k odchodům a smrtím oblíbených postav. Důvody jsou jednoduché – herci stárnou, je čas uvolnit místo pro nováčky. Zároveň se většinou jedná i o velmi dojemnou část celé ságy, která ve fanoušcích vyvolá spoustu emocí. A právě proto tyto franšízy, ságy, říkejte si tomu jak chcete, milujeme!

Kromě smrti Iron ManaAvengers: Endgame zaskočila fanoušky i smrt Black Widow. Ta nás provázela MCU dlouhých devět let. Poprvé jsme se s ní setkali ve druhém Iron Manovi, kde se prvně představila jako Natalie Rashmanová. Pozornějším fanouškům mohlo už tehdy dojít, že se jedná samozřejmě o Natashu Romannoff/Black Widow.

Její cesta dále pokračovala skrze dvojku a trojku Kapitána Ameriky a všechny části Avengers. Jejího konce jsme se, bohužel, dočkali v Endgame a nutno říct, že smrt Black Widow nenechala klidným téměř žádného fandu MCU.

Má osobní poznámka: Před prvním zhlédnutím Endgame mi jeden zlosyn tuto část vyspoileroval a já mu to nikdy nezapomenu! Díky za nic, Jiří!

Jak a kdy se ScarJo o smrti Natashy dozvěděla?

„Stalo se to ještě před začátkem natáčení Infinity War (které se točilo s Endgame současně – pozn. red.). To už jsem měla obavy o tom, co se v Endgame stane. Kevin Feige mi zavolal a říká: ‚Podívej, je zjevné, že musí dojít k obětem a ztrátám.‘ Všichni jsme to tak nějak čekali, takže to nebylo od věci. Dávalo mi to smysl i přesto, že jsem z toho byla smutná."

„Když jsem zavěsila, vzpomínám si, že jsem si řekla: ‚Ok, je mi jasné, že to budu já.‘ Pár minut jsem to zpracovávala. Bylo to takové hořkosladké, ale v šoku jsem z toho nebyla."

Její obětování se pro Kámen nekonečna však nakonec není pro Black Widow úplný konec na filmovém plátně. Její první sólovky se dočkáme, snad, v listopadu letošního roku. Příběh bude zasazen do období po Civil War, tedy chronologicky devět let před Endgame. To už bude opravdové rozloučení se se ScarJo v roli Black Widow.

V čem je sólovka Black Widow speciální?

„Myslím, že se zejména v tomto filmu velmi odráží to, co se děje kolem hnutí Time’s Up a #MeToo. Byla by obrovská škoda, kdybychom se těmto tématům ve filmu nevěnovali, když to k tomu má celkem blízko. Myslím, že zejména pro Cate (Shortland, režisérka filmu – pozn. red.) bylo důležité natočit film o ženách, které si navzájem pomáhají a tahají jedna druhou z těžké situace."

Můžeme tedy očekávat, že se snímek bude snažit rozšířit povědomí o problémech moderní doby, související převážně se zneužíváním mladých žen a dívek. Já osobně toto vnímám jako jedno z nejzásadnějších poselství tohoto filmu spolu s faktem, že půjde o definitivní rozloučení s naší první ženskou filmovou členkou Avengers.

„Jednou se mě někdo i zeptal, jestli je Natasha feministka. Jasně že je, je to očividné. Takže trochu zbytečná otázka."

Zajímavost na závěr

Roli Black Widow v Iron Manovi 2 původně dostala herečka Emily Blunt. Ta ji nakonec odmítla, aby se mohla věnovat snímku Gulliverovy cesty (2010). Blunt je dnes nakonec spojována s dalšími rolemi v MCU, konkrétně s Invisible Woman do nové Fantastické Čtyřky nebo jako čarodějka Clea ve dvojce Doctora Strange. Poté byla role nabídnuta i Gemmě Arterton (Nejnadanější dívka, The Escape). Nakonec se postavy zhostila právě Scarlett Johansson.

Napiště nám do komentářů, ve kterém filmu se vám Black Widow líbila nejvíc? Za mě určitě v Captain America: Návrat prvního Avengera. Bojové scény v tomto dílu jsou za mě ty nejlepší z celého MCU (díky bratři Russoové!).

(Zdroje obrázků: yahoo.com, meaww.com, screenrant.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Black Widow se mi nejvíce líbila ve filmu avengers

Widow

Za mě byla super i v Civil War a druhém Captainovi :)

Souhlas s Nevkou. :)

Autor článku

Daniel Sláma
Daniel Sláma
Korektor

Kde nás najdeš


PILSCO