Russo Brothers: Avengers Theme je nejlepší soundtrack v MCU

Russo Brothers: Avengers Theme je nejlepší soundtrack v MCU

Filmy
Russo Brothers: Avengers Theme je nejlepší soundtrack v MCU

Marvel Studios získalo pro své filmy jedny z nejlepších skladatelů, které můžete v Hollywoodu najít. Přesto se jedno jméno zapsalo nesmazatelně do našich pamětí, stejně jako jeho epické dílo pro první snímek Avengers.

5 / 5 1289 0
29. srpen 2018, napsal Zechy

Michael Giacchino (Dr. Strange, Spider-Man: Homecoming), Ramin Djawadi (Iron Man) nebo Tyler Bates (Guardians of the Galaxy). Všichni mají společné to, že nám přinesli k našim oblíbeným hrdinům i ikonický hudební podkres. O dobré skladatele evidentně Marvel nemá nouzi, přesto bude jedno jméno, které zjevně z hlavy nikdy nedostaneme, stejně jako jeho dechberoucí soundtrack. Řeč není samozřejmě o nikom jiném než Alanu Silvestri a jeho tématické skladbě The Avengers, neboli tzv. Avengers Theme.

Na vlně obdivu a lásky tohoto tracku nejsou jen fanoušci, ale i režiséři Infinity War, Joe a Anthony Russo, kteří si v komentářích k Infinity War našli chvilku na uznání Silvestriho práce.

“Měli bychom také zmínit Silvestriho práci. Je to pro nás velmi Pavlovovské z hlediska emoční reakce, kterou z toho dostáváme.” -Anthony Russo

“Je to bezpochyby nejvíce emotivní kousek hudby, co existuje. Ve filmu je použit velmi zřídka jen pro dva velké momenty: Kapitán Amerika a Thor. Dá se sice také zaslechnout na spoustu jiných místech, ale né v takové velikosti.” -Joe Russo

První moment, kdy ikonický song můžeme zaslechnout, je při první scéně s Kapitánem. A kde se tento nápad vzal? Přišel s ním sám Alan Silvestri.

“Doporučil to Alan. Seděli jsme s ním v místnosti a on najednou vytáhl iPhone a pustil originální soundtrack přímo u této scény. Všichni okamžitě začali šílet. Takže jsme si řekli ‘Dobrá, tohle je skvělý nápad’.”

Další vhodnou scénou nakonec režiséři shledali Thorův příchod do Wakandy, kdy hledali další velký moment, při kterém by mohl soundtrack zaznít.

“Potřebovali jsme taky velký kousek pro Thora. A už dřív jsme si řekli, že je to pro nás velice důležitý kousek jako pro režiséry. Tak jsme hledali dva, tři okamžiky, při kterém by tento track mohl zaznít. Myslím, že je to ta nejlepší hudba co máme v MCU k použití, už jen pro svou rozeznatelnost a vztahu s diváky.”

Soundtrack bez pochyby scénám dodal správný náboj a pocit jisté epičnosti. A pokud vám to v tomto případě ještě pořádně nestačilo, nemusíte zoufat. Alan Silvestri se se svou prací vrátí i v Avengers 4, můžete se tak těšit na další epické využití toho soundtracku během velkého finále MCU.

Ostatně, dokázali byste si představit nějaký jiný soundtrack, až hrdinové vyrazí do posledního vzdoru proti Šilenému titánovi?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama