Rozhodne čtvrtý Thor o další podobě tvorby MCU?

Rozhodne čtvrtý Thor o další podobě tvorby MCU?

Filmy
Rozhodne čtvrtý Thor o další podobě tvorby MCU?

Zatímco pokračování Doctora Strange pomalu míří na Disney+ (na stanici od 22. června), za dveřmi je další film ze stáje MCU. Řeč je samozřejmě o čtvrtém Thorovi.

232 0
23. červen 2022, napsal Johnny

Tuto událost lze považovat za velmi významnou hlavně proto, že Thor patří prakticky mezi poslední přeživší hrdiny původní „avengerovské sestavy“, která nám byla představena kdysi dávno, ještě během první fáze MCU.

Navíc jde o první postavu, která se tímto dočká vlastní čtvrté sólovky. Z mnoha pohledů tak lze právem tento snímek považovat za jakýsi milník v rámci MCU. Což se tedy vlastně říkalo už o dvojce Doctora Strange. A o třetím Spider-Manovi. A taky o Eternals… A… To je přesně ten problém.

Zkuste si, prosím, vzpomenout, kdy jste naposledy slyšeli nebo četli, že nadcházející kousek spadající do MCU bude v něčem revoluční. Že to do vás někdo hučí ze všech stran neustále? Aha. Vlastně opačně… Kdy tomu tak naposledy nebylo?

Black Widow je ženská hrdinka, takže si držte kapsle! A my už tu sice dříve měli Captain Marvel, ale Natasha je více cool a hlavně s námi byla takřka od samého začátku, že? Shang-Chi je asijský hrdina, úplně první! Eternals budou týmovka zbrusu nového typu pod taktovkou oscarové režisérky, to jste ještě neviděli! Spider-Man: No Way Home propojí několik filmových vesmírů, až vám to odstřelí dekl! Doctor Strange in the Multiverse of Madness je jednoduše revoluční! Tedy, vlastně stejně jako Black Widow… A Eternals… A… Však už to dál znáte.

Ovšem, jedinečný je svým způsobem v podstatě každý film. Ale v případě přehnaného zakládání si na tom poměrně snadno dojdeme k bodu, že jsou-li unikátní všechny filmy, není vlastně unikátní žádný. Obzvláště to pak platí, když za produkcí stojí společnost Disney se svým nezaměnitelným rukopisem.

Nedávno jsme psali o tom, jak poslední blockbuster Marvel Studios, tedy druhý Doctor Strange, ve srovnání zrovna s takovým Spider-Manem relativně „pohořel“ (vezměte prosím v potaz poslední dvě slova této věty a použité uvozovky).

Každá společnost, což je docela pochopitelné, si totiž přeje časem nějakým způsobem růst. A to se Marvel Studios, podíváme-li se na tržby, v dlouhodobém horizontu poměrně dobře daří. Nelze však očekávat, že bude lámán jeden rekord za druhým.

Nebo lze? Forma, jakou jsou veškerá marvelácká díla studia prezentována, svědčí spíše o opaku. A tak hrozí tvrdý střet s realitou. Jinými slovy by se klidně mohlo stát, že pokud Thor: Love and Thunder nesplní stanovená očekávání, budou muset na strategické úrovni dojít k přehodnocení vlastní vize.

Co by to mohlo znamenat? V první řadě samozřejmě zcela přesně nevíme, co si kdo z tvůrců od každého dalšího filmu slibuje, kde je pomyslná hranice úspěšnosti – jde o polemiku. Ale někdo by si třeba mohl spočítat, že natáčet dále sólové filmy vlastně nemá moc smysl.

Vždyť na Disney+ bez problémů odstartovala již celá řada seriálů a chystají se další. Na plátna si tak necháme týmovky, crossovery… Však se to vyplatí.

Jak se k situaci stavíte vy? Patříte mezi nadšené fanoušky, co si v kině nenechají ujít žádnou marveláckou novinku? A snesli byste případný úbytek filmů, kdyby jej kompenzovalo dostatečné množství seriálů?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama